Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 10:35

autor: Jiker

Demo Dante's Inferno najpierw dla posiadaczy PlayStation 3 [news zaktualizowany]

Koncern Electronic Arts potwierdził, że demo gry akcji Dante’s Inferno zostanie udostępnione graczom w bieżącym miesiącu. Wydawca najnowszego dzieła studia Visceral Games poinformował jednocześnie, że jako pierwsi dostęp do próbki przygód Dante Alighieriego otrzymają posiadacze konsoli PlayStation 3.

Koncern Electronic Arts potwierdził, że demo gry akcji Dante’s Inferno zostanie udostępnione graczom w bieżącym miesiącu. Wydawca najnowszego dzieła studia Visceral Games poinformował jednocześnie, że jako pierwsi dostęp do próbki przygód Dante Alighieriego otrzymają posiadacze konsoli PlayStation 3.

Demo Dante's Inferno najpierw dla posiadaczy PlayStation 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Spersonifikowana Śmierć – wizja autorów Dante’s Inferno.

Demo zawita do oferty PlayStation Network już 10 grudnia. Dopiero dwa tygodnie później, czyli 24 grudnia, możliwość jego przetestowania otrzyma część właścicieli Xboksa 360. Zgodnie z tradycją przez pierwszy tydzień demonstracja będzie jednak dostępna wyłącznie dla osób mających opłacony złoty abonament Xbox Live. Pozostali gracze Xboksowi sprawdzą produkcję Visceral Games najszybciej w Nowy Rok.

Demonstracja będzie nosiła tytuł Gates of Hell, co już samo w sobie jednoznacznie określa jej zawartość. Mianowicie, autorzy udostępnią nam cały pierwszy poziom Dante’s Inferno, który nie tylko wprowadzi nas w meandry fabuły, ale również pozwoli opanować system rozgrywki (utrzymany w stylu kultowego God of War). Kulminacyjnym momentem demonstracji ma być efektowny pojedynek ze Śmiercią. Dzięki zwycięstwu w walce z Kostuchą główny bohater gry otrzyma dostęp do kosy – głównego broni, przy pomocy której będzie w stanie wyjść zwycięsko ze starć z najpotężniejszymi demonami zamieszkującymi dziewięć kręgów Piekła.

Demo Dante's Inferno najpierw dla posiadaczy PlayStation 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Dante’s Inferno zostanie wydane nie tylko na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale również w wersji na przenośne PSP. Amerykańska premiera najnowszej gry studia Visceral Games (mają w dorobku także świetnego Dead Space’a) zostanie zorganizowana 9 lutego 2010 roku. Trzy dni później produkcja powędruje również do europejskich sklepów.

Gra kierowana jest przede wszystkim do fanów rozgrywki spod znaku God of War. Zabawa zostanie zatem oparta w największym stopniu na toczeniu epickich starć z dziesiątkami bestii i demonów zamieszkujących Piekło. Od czasu do czasu zmierzymy się z najpotężniejszymi jego bywalcami – pojedynki z bossami będą wyjątkową ozdobą bardzo dobrze zapowiadającej się produkcji. Rozgrywce towarzyszyć będzie klimatyczna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Garry’ego Schymana, wielokrotnie nagradzanego twórcy, mającego w swoim dorobku m.in. fenomenalny soundtrack do przygodowej gry akcji BioShock. Wraz z debiutem gry swoją premierę zaliczy ponadto animowany film poszerzający przedstawioną w niej historię.

UAKTUALNIENIE: Firma Electronic Arts poinformowała, że 10 grudnia odbędzie się wyłącznie amerykańska premiera dema Dante’s Inferno w wersji na konsolę PlayStation 3. W Wielkiej Brytanii próbka zostanie bowiem udostępniona dopiero 24 grudnia (zarówno na PS3, jak i X360), co sugeruje, że w podobnym terminie odbędzie się również jej debiut w krajach kontynentalnej Europy. Niestety, EA nie zdradziło z jakiego powodu amerykańscy posiadacze PS3 przetestują demonstrację dzieła Visceral Games kilkanaście dni wcześniej niż wszyscy inni gracze.