Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fortnite

Fortnite z własnym abonamentem. Jego premiera już niedługo

Karol Laska , 24 listopada 2020, 18:05

Epic Games zdecydowało się na wprowadzenie do Fortnite’a miesięcznego abonamentu, dzięki któremu gracze zdobędą cyfrową walutę oraz pakiety kosmetyczne. Usługa wejdzie w życie już niedługo.

Fortnite z miesięczną subskrypcją? Tak sugeruje ankieta Epic Games

Karol Laska , 10 listopada 2020, 21:43

Epic Games przygotował dla graczy Fortnite’a podejrzaną ankietę, w której pojawił się temat miesięcznego abonamentu. Ciekawość fanów podsyca dołączona do niej przez twórców grafika.

Aktualizacja Fortnite zmniejszy rozmiar gry na dysku o 2/3

Musiol, 21 października 2020, 10:13

Dzięki dzisiejszej aktualizacji Fortnite na PC zajmie znacznie mniej miejsca na dysku. Studiu Epic Games udało się zmniejszyć rozmiar gry o ponad 60 GB.

Znamy straty Epic Games wywołane walką z Apple

Musiol, 11 października 2020, 15:27

Dzięki wojnie Epic Games z Apple dowiadujemy się ciekawych informacji. 116 milionów osób grało w Fortnite'a na urządzeniach z systemem iOS i chętniej wydawały one pieniądze na mikropłatności niż użytkownicy Androida.

Radeon RX 6000 – wygląd kart graficznych AMD ujawniony w Fortnite

Aquma, 15 września 2020, 12:30

Koncern AMD ujawnił wygląd nowej serii kart graficznych – Radeon RX 6000. Prezentacja miała dość nietypową formę – układ został przedstawiony w grze Fortnite.

CEO Epic Games namiętnie gra w Fortnite; zawsze pozostaje anonimowy

Dameredet, 12 września 2020, 13:18

Tim Sweeney przyznał się do grania w Fortnite. Używając tajemniczego pseudonimu, rozegrał ponad 1600 meczów. Wyznał również, że sprzedał swoją kolekcję aut, by stać się właścicielem ziemskim.

Straty Fortnite na iOS. Epic Games żąda powrotu gry do sklepu Apple

Entelarmer, 6 września 2020, 14:43

Sprawa usunięcia Fortnite z App Store oraz Google Play pozostaje nierozstrzygnięta. Jednakże firma Epic Games wystosowała do sądu wniosek o wywarcie nacisku na Apple w celu przywrócenia dostępu do popularnego battle royale na urządzeniach z systemem iOS. Powód: „niepowetowane starty” Epic Games oraz znaczny spadek liczby graczy.

Iron Man i inni bohaterowie Marvela w Fortnite. Aktualizacja omija iOS-a

Entelarmer, 27 sierpnia 2020, 12:39

Fortnite otrzymał drugi rozdział 4. sezonu. Dzięki temu w grze pojawili się Iron Man, Dr. Doom, Wolverine i inni bohaterowie z komiksów Marvela. Niestety, aktualizacja nie trafiła na urządzenia mobilne z systemem iOS.

iPhone z Fortnite można kupić nawet za kilka tys. dolarów

Froozyy, 26 sierpnia 2020, 15:16

W różnych serwisach aukcyjnych pojawiają się oferty sprzedażowe iPhone'a z zainstalowanym Fortnite'em. Ceny za takie urządzenia sięgają nawet kilku tysięcy dolarów.

Thor i Galactus zmierzają do Fortnite

Entelarmer, 24 sierpnia 2020, 20:41

Firma Epic Games droczy się z graczami Fortnite. Udostępniany w grze komiks zdaje się potwierdzać rychły debiut Thora oraz Galactusa w 4. sezonie popularnej produkcji.

Fortnite – powrót Batmana i zapowiedź Jokera

Dameredet, 16 sierpnia 2020, 11:12

Do gry zmierzają nowe przedmioty kosmetyczne. Wśród nich skórki Jokera, Poison Ivy i Midas Rex.

Fortnite usunięty ze sklepów Apple i Google. Epic idzie na wojnę

Aquma, 14 sierpnia 2020, 09:25

Koncerny Apple i Google usunęły strzelankę Fortnite ze swoich sklepów App Store i Google Play. Epic Games odpowiedziało pozwami przeciwko obydwu podmiotom. Przyczyną całego zamieszania jest wysoka, trzydziestoprocentowa marża na wspomnianych platformach dystrybucji cyfrowej, której firma Tima Sweeneya nie akceptuje.

Sukces Ninja na YouTube - pierwszy stream z tłumem widzów

Entelarmer, 9 lipca 2020, 10:59

Richard „Ninja” Tyler Blevins nadał swoją pierwszą transmisję na YouTube. Znanego streamera oglądało na żywo ponad 100 tysięcy osób jednocześnie, ale nie oznacza to, że zagości on na platformie Google na stałe.

Kapitan Ameryka debiutuje w Fortnite. Thor może być następny

Entelarmer, 3 lipca 2020, 12:40

Fortnite otrzymało nową skórkę na licencji Marvela. Od teraz gracze mogą zdobyć strój i tarczę Kapitana Ameryki. Ponadto trailer sugeruje, że kolejnym gościem w grze Epic Games może być Thor.

Fortnite opuszcza wczesny dostęp

Froozyy, 30 czerwca 2020, 17:13

Epic Games poinformowało, że płatny tryb kooperacyjny w Fortnite - Ratowanie świata - opuszcza dzisiaj wczesny dostęp. Tym samym łatki tej pozbędzie się również tryb kreatywny oraz battle royale.

Fortnite - z gry zniknęły policyjne radiowozy

AlexB, 22 czerwca 2020, 13:57

Gracze donoszą, że wraz z ostatnią aktualizacją z Fortnite zniknęły policyjne radiowozy. Firma Epic Games oficjalnie nie skomentowała tej sytuacji, lecz najprawdopodobniej jest ona spowodowana niepokojami w USA.

Fortnite – 3. sezon to nowy battle pass i Aquaman

Aquma, 17 czerwca 2020, 10:02

W Fortnite: Chapter 2 rozpoczął się właśnie kolejny sezon. Aktualizacja Wodowanie nawiązuje tematyką do filmu Aquaman – wprowadza m.in. wspomnianego superbohatera i kilka przedmiotów. Spore zmiany zaszły też na mapie.

Fortnite Sezon 3. - premiera przesunięta

DS, 4 czerwca 2020, 10:30

Przesunięto premierę sezonu trzeciego rozdziału drugiego oraz tajemniczego wydarzenia live pod nazwą „Urządzenie” w Fortnite. Jest to skutek protestów, które ostatnio nawiedzają Stany Zjednoczone.

Trailer nowego filmu Christophera Nolana pokazano w Fortnite

Adrian Werner, 22 maja 2020, 09:02

Nietypową formę przybrała premiera zwiastuna filmu Tenet w reżyserii Christophera Nolana. Trailer zadebiutował bowiem na wirtualnym ekranie w grze Fortnite.

Fortnite tytułem startowym PS5 i XSX. Gra przejdzie na UE5

Entelarmer, 13 maja 2020, 19:55

Epic Games zapowiedziało wydanie gry Fortnite na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Tytuł trafi na obie platformy zaraz po ich premierze. Ponadto firma zamierza przenieść produkcję na silnik Unreal Engine 5.

Fortnite daleki od upadku, graczy przybywa

Entelarmer, 7 maja 2020, 11:29

Epic Games pochwaliło się liczbą zarejestrowanych użytkowników gry Fortnite. W ciągu roku popularne battle royale zyskało 100 milionów graczy.

Epic Games ustępuje. Premiera Fortnite na Google Play

Entelarmer, 22 kwietnia 2020, 10:56

Gra Fortnite w końcu zadebiutowała w sklepie Google Play, po półtora roku dystrybucji poza tą platformą. To ustępstwo Epic Games jest efektem polityki Google, które ma znacząco utrudniać niezależną dystrybucję.

Epic Games o spadkach przychodów Fortnite - to „niedokładne” dane

Entelarmer, 28 lutego 2020, 12:25

Firma Epic Games skrytykowała grupę SuperData za doniesienia na temat przychodów Fortnite. Spółka kwestionuje dane podawane przez analityków, mimo że powoływała się na nie w poprzednim miesiącu.

Dystrybucja cyfrowa w styczniu – Fortnite z najgorszym wynikiem od 2017 roku

Frozen, 22 lutego 2020, 12:29

Firma SuperData opublikowała raport podsumowujący wyniki cyfrowego rynku gier za styczeń tego roku. League of Legends wciąż radzi sobie świetnie. Tego samego nie można powiedzieć o Fortnite, które z miesiąca na miesiąc zarabia coraz mniej.

Star Wars opanowało Fortnite. Gracze walczą na miecze świetlne

Laty, 17 grudnia 2019, 12:07

Za dwa dni premiera nowej odsłony Star Wars. Z tej okazji w Fortnite wystartowało kolejne wydarzenie związane z tym uniwersum. Gracze mogą m.in. zawalczyć na miecze świetlne.