Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 11:50

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Gracze odlecą w Fortnite? Sezon 7 może przynieść brak grawitacji

Wygląda na to, że wraz z premierą siódmego sezonu Fortnite’a gracze stracą kontakt z ziemią. Dosłownie. W sieci pojawiła się pogłoska sugerująca wprowadzenie obszaru (lub obszarów) z zerową grawitacją.

W SKRÓCIE:

Pewien twitterowicz, HYPEX, opublikował pogłoski na temat szykowanej przez Epica lokacji z zerową grawitacją. Wraz z tymi doniesieniami wrzucił też dźwięki, mające potwierdzać informacje.

Nowy sezon Fortnite’a dopiero się rozpoczął, ale gracze już doczekali się paru zmian i nowości, m.in. wprowadzenia do gry postaci Supermana oraz Ricka z serialu Rick i Morty, a także polepszenia jakości grafiki w pecetowej wersji produkcji. Wygląda na to, że inwazja obcych – która jest motywem przewodnim sezonu – przyniesie kolejne, interesujące dla rozgrywki innowacje. Znany z najświeższych informacji oraz wycieków dotyczących tytułu Epica HYPEX niedawno ujawnił, że do gry wprowadzony zostanie przedmiot znoszący grawitację na określonym terenie. Teraz podał on na Twitterze, iż to nie jedyne plany twórców Fortnite’a w kwestii zabaw grawitacją – do graczy ma trafić sezonowy obszar lub obszary, w których nie będzie obowiązywało prawo powszechnego ciążenia.

Potencjalny biom miałby znaleźć się na środku mapy, ale to już spekulacje społeczności. Wraz ze swoimi rewelacjami HYPEX opublikował kilka dźwięków związanych z możliwą lokalizacją. Mają to być sygnały dla graczy, słyszalne podczas wchodzenia i wychodzenia ze strefy zerowej grawitacji. W audio słychać również hałas otoczenia, który potencjalnie miałby znaleźć się w takim miejscu.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy Epic zamierza wprowadzić podobne rozwiązanie. W sezonie pierwszym Fortnite’a gracze mogli odwiedzić m.in. biom o nazwie Loot Lake, w którym nie było grawitacji. Postacie w tym rejonie mogły dzięki temu skakać znacznie wyżej.

Twórcy gry nie potwierdzili, czy doniesienia o zmianach są prawdziwe, ale poprzednie sezony wprowadzały duże uaktualnienia w mechanikach rozgrywki, więc coś może być na rzeczy. Jak na razie w Fortnite pojawiły się specjalne skiny oraz piłkarski turniej, czyli atrakcje związane ze startem Euro 2020 w piłce nożnej.

  1. Fortnite z nowym survivalowym trybem PvE być może już wkrótce
  2. Wiemy, ile Epic Games zarobiło na Fortnite