Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Podróż

Jedna z najlepszych gier na PlayStation w rekordowej cenie na Steam. Journey cieszy się znakomitą opinią

Hubert Śledziewski, 11 kwietnia 2024, 22:25

W ramach promocji na Steamie w rekordowo niskiej cenie dostępna jest gra Journey. To unikalna przygodowa gra eksploracyjna, będąca jednym z najlepszych konsolowych tytułów ekskluzywnych PlayStation.

Twórca Podróży przyznaje, że gry-usługi są najlepsze dla życia developerów

Hubert Śledziewski, 2 sierpnia 2022, 14:20

Współtwórca kultowej Podróży, Jenova Chen ze studia thatgamecompany, twierdzi, że praca nad grami-usługami jest znacznie mniej stresująca niż klasyczna produkcja. Pozwala również zachować zdrową równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a i Journey za darmo w prezencie od Sony

Michał Kułakowski, 14 kwietnia 2020, 19:10

W związku z globalną pandemią Sony ogłosiło inicjatywę Play at Home. W jej ramach wszyscy posiadacze PlayStation 4 będą mogli pobrać za darmo gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a oraz Journey. Spółka stworzyła także fundusz, który ma wesprzeć finansowo niezależnych deweloperów pracujących nad tytułami na konsole PlayStation.

Journey doczeka się wersji na PC

Bartosz Świątek, 7 grudnia 2018, 04:28

Journey – wydana parę lat temu na PS3 oraz PS4 platformówka z elementami przygodowymi – trafi także na pecety. Produkcja zagości na platformie cyfrowej dystrybucji firmy Epic Games.

Wieści ze świata (Rock Band 4, Journey, Alan Wake) 22/4/15

Patryk Greniuk, 22 kwietnia 2015, 13:24

Dziś piszemy m.in. o współpracy Mad Catz z Harmonix przy Rock Band 4, nietypowym wydaniu ścieżki dźwiękowej z Journey oraz możliwej reedycji gry Alan Wake na Xbox One. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej

Michał Kułakowski, 16 kwietnia 2015, 20:10

Sony potwierdziło, że latem do sklepów powinna trafić pudełkowa wersja gry Journey na PlayStation 4. W zestawie z tytułem znajdą się także dwie inne produkcje stworzone przez studio ThatGameCompany. Są to wysoko oceniane i wielokrotnie nagradzane Flower oraz flOw.

Wieści ze świata (Journey, Mad Max, Xbox Live, NPD Group) 3/7/13

Marcin Skierski, 3 lipca 2013, 12:00

Dziś piszemy m.in. o wynikach finansowych Journey, aktorze dubbingującym postać Mad Maksa, promocjach w usłudze Xbox Live, a także rozszerzeniu działalności firmy badawczej NPD Group. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dishonored grą 2012 roku wg BAFTA. Journey z największą liczbą nagród

Marcin Skierski, 6 marca 2013, 10:55

Na wczorajszej gali nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) ogłoszono najlepsze gry 2012 roku. W głównej kategorii wygrało Dishonored, ale to nietypowa produkcja Journey zdobyła najwięcej wyróżnień.

Nominacje dla najlepszych gier 2012 roku w plebiscycie BAFTA

Michał Kułakowski, 12 lutego 2013, 18:25

Poznaliśmy gry nominowane do nagród w plebiscycie BAFTA. Wśród nich znalazło się ponad 50 rożnych tytułów, które walczyć będą ze sobą w kilkunastu kategoriach. Największe uznanie zebrały Journey oraz The Walking Dead. Ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się 5 marca w Londynie.

Journey, Dishonored i The Walking Dead wśród najczęściej nominowanych do nagród Game Developers Choice

Marcin Pietruszewski, 25 stycznia 2013, 12:25

Coroczne nagrody Game Developers Choice zostaną przyznane już po raz trzynasty. Właśnie poznaliśmy listę gier nominowanych do zwycięstwa w poszczególnych kategoriach.

Ścieżka dźwiękowa Podróży nominowana do nagrody Grammy

Szymon Liebert, 6 grudnia 2012, 12:19

Muzyka z gry Podróż otrzymała nominację do nagrody Grammy. To pierwszy taki przypadek w historii – wcześniej statuetkę zdobyła tylko piosenka napisana na potrzeby Civilization IV. Austin Wintory, kompozytor ścieżki dźwiękowej z gry, ma więc powody do dumy.

Wieści ze świata (Inversion, Spec Ops: The Line, Gran Turismo 5) 27/6/12

Marcin Skierski, 27 czerwca 2012, 14:45

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Crusader Kings II, Gran Turismo 5 oraz Spec Ops: The Line, otwartych beta testach SimCity Social, a także kolekcjonerskiej edycji Journey. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Journey, Battlefield Heroes, Team Fortress 2) 26/6/12

Marcin Skierski, 26 czerwca 2012, 12:55

Dziś piszemy m.in. o Edycji Kolekcjonerskiej gry Journey, nadchodzącej aktualizacji do strzelaniny Team Fortress 2, nowej mapie w Battlefield Heroes, a także zwycięzcach konkursu Independent Games Competition. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12

Marcin Skierski, 22 czerwca 2012, 14:45

Dziś piszemy m.in. o przesunięciu daty premiery gry Test Drive: Ferrari Racing Legends, wytrzymałościowym teście serwerów Guild Wars 2, zdementowaniu plotek na temat Oddworld: Stranger's Wrath HD w wersji na Xboksa 360, a także pracach nad strzelaniną Homefront 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórcy gry Journey znaleźli nowego inwestora. Koniec zależności od firmy Sony

Marek Oramus, 15 czerwca 2012, 09:21

Studio thatgamecompany pozyskało 5,5 miliona dolarów, co pozwoli im na wydawanie gier na własną rękę, bez konieczności ograniczania się do konsol firmy Sony.

Journey i Minecraft – najlepiej sprzedające się tytuły w dystrybucji cyfrowej na Playstation 3 i Xboksie 360

Michał Kułakowski, 5 czerwca 2012, 10:08

W czasie konferencji na E3, Sony ogłosiło z dumą, że Journey zostało najlepiej sprzedającą się w historii grą w sieci PSN. Tytuł pobił rekord w nieco ponad dwa miesiące od premiery. Natomiast w czasie dwa razy krótszym najlepiej sprzedającą się grą na Xbox Live Arcade został Minecraft, znajdując ponad 2 miliony nabywców.

Thatgamecompany zapowie nową grę jeszcze w tym roku

Michał Kułakowski, 5 maja 2012, 18:15

Szef studia Thatgamecompany zapowiedział, że jeszcze w tym roku dowiemy się nad jaką grą prowadzi prace. Deweloper szuka w tej chwili partnerów, skłonnych sfinansować tajemniczy projekt.

Journey najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store

Michał Kułakowski, 29 marca 2012, 19:40

Studio thatgamecompany poinformowało, że jego najnowsza gra Journey pobiła rekord i jest najszybciej sprzedającym się tytułem, który trafił do PlayStation Store. Dowiedzieliśmy się również, że z firmy odchodzi jej współzałożycielka Kellee Santiago.

Wieści ze świata (Psychonauts 2, Battlefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2) 15/2/12

Marcin Skierski, 15 lutego 2012, 14:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacjach Kingdoms of Amalur: Reckoning i Psychonauts, łatce do pecetowej wersji Battlefield 3, filmie Twisted Metal, japońskiej dacie premiery Journey oraz zamknięciu serwerów gry Metal Gear Online.

Journey – nowa gra twórców Flower pojawi się w marcu

Szymon Liebert, 13 lutego 2012, 10:04

Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery gry Journey, za którą odpowiada studio thatgamecompany. Produkcja autorów flOw i Flower zostanie wydana w marcu tego roku – tak wynika z treści zapowiedzi tytułu opublikowanej w nowym numerze Game Informera.

Ukończono prace nad grą Journey

Adrian Werner, 5 lutego 2012, 18:22

Mamy dobre wieści dla posiadaczy PlayStation 3 wyczekujących premiery gry Journey. Jej autorzy poinformowali właśnie, że prace nad nią zostały wreszcie ukończone.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Total War: Shogun 2, Battlefield 3) 28/09/11

Piotr Doroń, 28 września 2011, 14:38

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacji AaaaaAA!, pozwie sądowym Bethesdy przeciwko Mojang, nowym dodatku do Total War: Shogun 2, przyszłorocznej premierze Journey, ujawnieniu iPhone’a 5, a także osiągnięciach w Star Wars: The Old Republic. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Serious Sam 3, Journey, GoldenEye) 28/06/11

Piotr Doroń, 28 czerwca 2011, 14:26

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przecenach PlayStation 3 w UK, końcu szerszej współpracy Yu Suzukiego i firmy SEGA, dodatku do Operation Flashpoint: Red River, nowym dziele twórców Deadly Premonition, a także becie Journey. Zapraszamy do lektury.

Wieści z E3 (Limbo, Vanquish, Journey) 16/06/10

Piotr Doroń, 16 czerwca 2010, 14:50

„Wieści ze świata” po raz kolejny zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Dziś piszemy m.in. o wyprawie w nieznane, cenie oryginalnego Limbo, dacie premiery efektownego Vanquish, a także jutrzejszej, amerykańskiej premierze rewolucyjnego OnLine. Zapraszamy do lektury.