Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2019, 09:02

autor: Froozyy

Zobacz granie w czasie jazdy Teslą na autopilocie

Amerykański zawodnik UFC, Kevin Lee, umieścił na swoim Instagramie filmik, na którym gra w Super Smash Bros. Ultimate na konsoli Nintendo Switch podczas jazdy Teslą na autopilocie.

Autopilot to użyteczna funkcja, jednak nie powinno się jej nadużywać. - Zobacz granie w czasie jazdy Teslą na autopilocie - wiadomość - 2019-09-17
Autopilot to użyteczna funkcja, jednak nie powinno się jej nadużywać.

Pewnie większość z Was słyszała o elektrycznych samochodach Tesli, za którymi stoi jeden z największych obecnie przedsiębiorców technologicznych – Elon Musk. Niewątpliwie wiecie również, że modele Tesli posiadają wiele użytecznych, nowoczesnych funkcji, takich jak autopilot, który w zamierzeniu ma pomóc podczas jazdy po prostej drodze (np. autostradzie). Nawet jeśli ta opcja jest włączona, kierowca musi zachować odpowiednią czujność, aby w razie awaryjnej sytuacji odpowiednio zareagować. Niektórzy jednak postanowili wykorzystać autopilota, by w czasie, kiedy nie muszą się koncentrować na jeździe, pograć na konsoli.

Kevin Lee, amerykański zawodnik UFC, w trakcie jazdy na włączonym autopilocie grał w Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch. Nagranie z tej sytuacji umieścił nawet na swoim profilu na Instagramie. Możecie zobaczyć je tutaj.

Nie próbujcie tego powtórzyć w Golfie Tdi. - Zobacz granie w czasie jazdy Teslą na autopilocie - wiadomość - 2019-09-17
Nie próbujcie tego powtórzyć w Golfie Tdi.

Oczywiście pomimo włączonego autopilota takie zachowanie jest nieodpowiedzialne. Tesla ostrzega przed tym kierowców jeszcze zanim kupią samochód, bowiem podczas jazdy wystarczy sekunda, aby doszło do tragicznego wypadku. Granie na konsoli najlepiej zostawić dla pasażerów, a kierowca powinien skupić się na tym, co dzieje się na drodze.