Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 stycznia 2014, 11:24

autor: luckie

Zapowiedziano Project Christine, czyli modułowy PC od firmy Razer

Firma Razer zapowiedziała Project Christine – w pełni modułowy komputer osobisty. Jego główną zaletą jest niezwykle łatwa wymiana podzespołów, chłodzenie cieczą i możliwość podkręcania bez utraty gwarancji.

Razer po raz kolejny spróbuje ułatwić życie graczom pecetowym - Zapowiedziano Project Christine, czyli modułowy PC od firmy Razer - wiadomość - 2014-01-08
Razer po raz kolejny spróbuje ułatwić życie graczom pecetowym
Czym jest Project Christine?
  1. Komputer modułowy o szkieletowej budowie tworzony przez firmę Razer
  2. Banalnie prosta wymiana podzespołów
  3. Poszczególne komponenty z własnym chłodzeniem cieczą
  4. Możliwość podkręcania bez utraty gwarancji

Mimo że PC jest jedną z najpopularniejszych platform sprzętowych na świecie, stosunkowo niewielu posiadaczy bez obaw grzebie w jego bebechach. A przecież otwarta architektura pecetów jest jednym z ich największych atutów. Z odsieczą nadciąga jednak firma Razer, amerykański producent akcesoriów dla graczy. Zapowiedziała ona innowacyjny, w pełni modułowy komputer osobisty o nazwie kodowej Project Christine. Ideą urządzenia jest umożliwienie swobodnej wymiany podzespołów osobom niezaznajomionym z budową typowego blaszaka.

Widoczne na powyższym obrazku żebra, bedące poszczególnymi komponentami komputera, takimi jak procesor, karta grafiki, pamięć operacyjna, dysk twardy itd., w prosty sposób podłącza się do szkieletowej obudowy, bez konieczności śledzenia kabli, ostrożnego umieszczania ich na płycie głównej i manualnej konfiguracji. Innymi słowy, wymiana karty graficznej będzie wymagała równie rozległej wiedzy technicznej, co wpięcie pendrive’a do napędu USB.

Każdy z podzespołów Project Christine ma posiadać własne chłodzenie cieczą, dzięki czemu komputer będzie pracował cicho. Ponadto Razor obiecuje możliwość ich podkręcania bez utraty gwarancji, czyli w prosty sposób wykorzystać kolejną z zalet PC, bez obaw o sprzęt. Na razie nie podano, kiedy urządzenie to trafi do sprzedaży ani jaka będzie cena zestawu lub poszczególnych komponentów.

  1. Project Christine na stronie firmy Razer