Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2018, 12:32

autor: Aquma

Zabezpieczenie antypirackie Denuvo z kolejną wersją

Zaledwie kilka dni po złamaniu Denuvo 4.8 przez crackerów z włoskiej grupy CPY, firma wypuściła kolejną aktualizację dla swojego oprogramowania.

Wojna z piratami trwa. - Zabezpieczenie antypirackie Denuvo z poprawioną wersją 5.0 - wiadomość - 2018-01-25
Wojna z piratami trwa.

Cztery dni temu świat obiegły wieści o złamaniu (a w zasadzie obejściu – oprogramowanie dalej działa w tle) przez włoską grupę crackerską CPY pierwszego tytułu zabezpieczonego technologią antypiracką Denuvo w wersji 4.8. Pechową grą jest wydane przez Segę Sonic Forces. Wydarzenie to stworzyło uzasadnione obawy, że w ślad za niebieskim jeżem pójdą niedługo inne, dotychczas niezłamane produkcje, takie jak Star Wars Battlefront 2, Assassin’s Creed Origins, Marvel vs Capcom: Infinite, Injustice 2 czy Need for Speed: Payback.

Wygląda jednak na to, że radość piratów była przedwczesna – firma Denuvo ponownie zaktualizowała swoje zabezpieczenie. Co więcej, jak zauważa bułgarski programista Voksi, identyfikujący się z rywalizującą z CPY grupą Revolt, nowa wersja różni się od poprzedniej na tyle mocno, że zasługuje raczej na oznaczenie 5.0.

Co ciekawe, przynajmniej w przypadku wspomnianego wyżej Marvel vs Capcom: Inifinite Denuvo zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Na razie nie wiadomo, czy podobnie stanie się z pozostałymi, wydanymi już tytułami chronionymi przez omawianą technologię, można być jednak niemal pewnym, że z najnowszej odsłony zabezpieczenia skorzystają nadchodzące gry, takie jak Far Cry 5, Final Fantasy XII: The Zodiac Age czy Dragon Ball FighterZ.

Przypominamy też, że Denuvo zostało niedawno nabyte przez holenderskiego giganta rynku oprogramowania Irdeto – firmę również posiadającą bogate doświadczenie w walce z piractwem.

  1. Oficjalna strona Denuvo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.