Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 sierpnia 2017, 18:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Xbox One - oryginalny model konsoli przestał być produkowany w zeszłym roku

Większość z nas się tego domyślała, ale Microsoft w końcu potwierdził, że oryginalny model konsoli Xbox One przestał być produkowany po premierze Xboksa One S w sierpniu 2016 roku.

Magnetowid… znaczy się oryginalny Xbox One nie jest produkowany już od roku. - Xbox One - oryginalny model konsoli przestał być produkowany w zeszłym roku - wiadomość - 2017-08-29
Magnetowid… znaczy się oryginalny Xbox One nie jest produkowany już od roku.

Firma Microsoft potwierdziła dziś, że zaprzestała produkcji oryginalnego Xboksa One po premierze konsoli Xbox One S w sierpniu 2016 roku, czyli dwa lata i dziewięć miesięcy po oficjalnym debiucie pierwotnej wersji w listopadzie 2013 roku. Nie jest to co prawda zbyt wielką niespodzianką, gdyż mogliśmy spokojnie wyciągnąć takie wnioski na podstawie chociażby obniżki ceny sprzętu, aczkolwiek do dziś w sklepach można znaleźć stare egzemplarze urządzenia. Niemniej są to zalegające sztuki, gdyż sam sprzęt nie jest już wytwarzany od roku.

Oczywiście podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku modelu Xbox One S, który nie zostanie zastąpiony (przynajmniej na razie) Xboksem One X. Nowa wersja konsoli będzie się bowiem znacznie różnić od aktualnego modelu – ma być dużo mocniejsza i przeznaczona głównie dla posiadaczy telewizorów 4K. Aktualna natomiast powinna zadowolić osoby szukające w miarę taniego sprzętu, bardzo dobrze sprawdzającego się na ekranach 1080p, które najpewniej posiada większość z nas.

Pamiętajcie, że choć XOne X to znacznie potężniejsze urządzenie, to tak naprawdę cały czas Xbox One. Na konsoli nie będzie żadnych gier, które nie zadziałałyby też na Xboksie One S, stare produkcje bez problemu będą mogły być na niej uruchomione (niektóre doczekają się nawet specjalnych aktualizacji, podnoszących jakość grafiki), sprzęt obsługiwać będzie obecne kontrolery itd. Krótko pisząc, sytuacja ma być analogiczna do tej znanej z rodziny PlayStation, gdzie obok siebie żyje zwykłe PS4 i PS4 Pro.

Xbox One X zadebiutuje w Polsce 7 listopada w sugerowanej cenie około 2100 zł.