Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 kwietnia 2013, 09:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Xbox 360 - ponad 77 mln sprzedanych sztuk i przeszło 46 mln kont Xbox Live

Firma Microsoft przedstawiła najnowszy raport finansowy za okres od 1 stycznia do 31 marca bieżącego roku. Amerykański koncern ujawnił w nim m.in. aktualne wyniki sprzedaży Xboksa 360 i liczby dotyczące popularności usługi Xbox Live.

Firma Microsoft opublikowała najnowszy raport finansowy, w którym przedstawiła m.in. aktualne wyniki sprzedaży Xboksa 360. Oprócz tego poznaliśmy liczbę zarejestrowanych użytkowników w usłudze Xbox Live.

Na całym świecie sprzedano do tej pory łącznie 77,2 milionów sztuk Xboksa 360. Taki wynik udało się osiągnąć w nieco ponad 7 lat, bo konsola miała swoją premierę w listopadzie 2005 roku. Dowiedzieliśmy się również, że w pierwszym kwartale bieżącego roku Xbox 360 został zakupiony przez 1,3 miliona osób (o 9 % mniej niż w tym samym okresie 2012 roku).

W ostatnim kwartale sprzedano 1,3 miliona Xboksów 360

Amerykański koncern ogłosił przy okazji, że do tej pory w usłudze Xbox Live zarejestrowało się ponad 46 milionów użytkowników. Porównując tę statystykę do wyniku osiągniętego w pierwszym kwartale 2012 roku, odnotowano jej wzrost o 18%. Niestety nie zdradzono, ile osób opłaca abonament Xbox Live Gold, pozwalający m.in. na rozgrywkę przez Internet.

W raporcie finansowym za pierwszy kwartał bieżącego roku napisano, że oddział Entertainment and Devices firmy Microsoft (odpowiedzialny za produkty z rodziny Skype i Xbox) odnotował dochód w wysokości 2,53 miliardów dolarów (o 56% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku). Koszt badań i rozwoju wyniósł 113 milionów dolarów, jednak został skompensowany przez większy zysk z działalności operacyjnej.