Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2015, 15:05

autor: Meehow

Wyniki sprzedaży sprzętu Nintendo: 3DS deklasuje Wii U

Firma Nintendo podzieliła się aktualnymi wynikami sprzedaży swojego sprzętu. Można się z nich m.in. dowiedzieć, że konsola 3DS rozeszła się w ilości ponad 50 milionów egzemplarzy, natomiast Wii U trafiło do zaledwie 9,2 miliona użytkowników na całym świecie.

Rozbieżność między wynikami sprzedaży najnowszych konsol Nintendo są ogromne (źródło: nintendo.co.jp) - Wyniki sprzedaży sprzętu Nintendo: 3DS deklasuje Wii U - wiadomość - 2015-01-30
Rozbieżność między wynikami sprzedaży najnowszych konsol Nintendo są ogromne (źródło: nintendo.co.jp)

Wyniki konsol ósmej generacji

Firma Nintendo, japoński gigant zajmujący się produkcją sprzętu i gier, podzieliła się najnowszymi wynikami sprzedaży swoich produktów z dnia 31 grudnia 2014 roku. Z danych wynika, że istnieje ogromna przepaść między popularnością konsol ósmej generacji produkcji Nintendo, tj. Wii U i 3DS, gdyż Wii U rozeszło się w ilości zaledwie 9,2 miliona egzemplarzy, natomiast 3DS trafił do rąk ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Choć 3DS na półkach sklepowych gości dłużej o prawie dwa lata, to jednak nie da się nie zauważyć, że Wii U po prostu gorzej sobie radzi zarówno od następcy DS-a, jak i swojego poprzednika. Warto też zwrócić uwagę na wyniki sprzedaży gier na obu konsolach – tutaj różnica również jest ogromna. Pod tym adresem możecie ponadto sprawdzić, jakie tytuły najlepiej radziły sobie na wyżej wspominanych platformach sprzętowych.

Jak powyższe wyniki mają się do konsol pozostałych liczących się graczy na rynku? PlayStation 4 znalazło już ponad 18,5 miliona nabywców, natomiast oficjalne wyniki Xboksa One pozostają w zasadzie tajemnicą, choć stwierdzenie, że na rynku radzi on sobie gorzej od produktu Sony Computer Entertainment, nie jest żadną rewelacją. Trzeba oczywiście też pamiętać, że obie platformy debiutowały w listopadzie 2013 roku.

Wyniki konsol poprzednich generacji

Nintendo przypomniało nam także wyniki sprzedaży swoich produktów z poprzednich generacji. Absolutnym królem pozostaje Nintendo DS z 154 milionami sprzedanych egzemplarzy, za nim plasuje się kultowy GameBoy w rękach 118,7 milionów graczy, a ostatnie miejsce na podium przypadło konsoli Wii, którą nabyło ponad 101 milionów osób na całym świecie. Najsłabiej w historii firmy sprzedało się Nintendo GameCube – zaledwie 21 milionów sztuk.

Wyniki konsol Nintendo poprzednich generacji (źródło: nintendo.co.jp) - Wyniki sprzedaży sprzętu Nintendo: 3DS deklasuje Wii U - wiadomość - 2015-01-30
Wyniki konsol Nintendo poprzednich generacji (źródło: nintendo.co.jp)

W kwestii rekordów Microsoft nie zbliża się nawet do Nintendo, gdyż największy osiągnięty przez niego wynik to ponad 84 milionów sprzedanych egzemplarzy konsol Xbox 360 (stan z czerwca 2014 roku). Sony natomiast jest aktualnym rekordzistą świata, dzięki PlayStation 2, które według szacunków trafiło do rąk ponad 155 milionów graczy na całym świecie.