Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 16 października 2011, 13:11

autor: Olek

Wygodniej i jaśniej – nowe okulary 3D od NVIDII

Jeszcze w październiku na sklepowych półkach powinny wylądować okulary NVIDIA 3D Vision 2. Producent przekonuje, że udało mu się uporać z większością problemów, jakich doświadczali pecetowi gracze korzystający z technologii 3D. Ma być wyraźniej, jaśniej, a przede wszystkim bardziej komfortowo.

Koncern NVIDIA wydaje się przekonany, że przyszłość pecetowego grania to technologia 3D. Jeszcze w tym miesiącu na sklepowe półki trafią okulary NVIDIA 3D Vision drugiej generacji. Producent zapewnia, że udało mu się wyeliminować większość problemów, z jakimi miłośnicy trójwymiarowych gier na komputerach PC borykali się do tej pory.

Nowe okulary NVIDIA 3D Vision 2 wykonane są z lepszej jakości materiałów kompozytowych i już na pierwszy rzut oka wyróżniają się bardziej ergonomicznym kształtem. Pozwoli to zapomnieć chociażby o dyskomforcie związanym z równoczesnym używaniem słuchawek. Lepiej prezentują się także szkła, których powierzchnię zwiększono o 20%. Dzięki temu gracze zyskają szerszy kąt widzenia w grach 3D. Inżynierowie z NVIDII zdołali również ograniczyć ilość światła dopływającego z zewnątrz, w tym zwłaszcza zminimalizować efekt górnego oświetlenia.

Wygodniej i jaśniej – nowe okulary 3D od NVIDII - ilustracja #1

Lepsza jakość obrazu 3D ma być szczególnie widoczna przy korzystaniu z dużych wyświetlaczy, obsługujących innowacyjną technologię NVIDIA 3D LightBoost. Zdaniem producenta, zapewnia ona dwukrotnie jaśniejszy obraz w grach i bardziej naturalne odwzorowanie kolorów.

Na polskim rynku okulary NVIDIA 3D Vision 2 można będzie kupić w dwóch wariantach – jako „same okulary” lub w pakiecie z nadajnikiem podczerwieni. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione, ale wiemy, że w Stanach Zjednoczonych zestawy mają kosztować odpowiednio 149 i 99 dolarów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.