Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 sierpnia 2015, 18:25

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Wsteczna kompatybilność Xboksa One w listopadzie

Podczas konferencji Microsoftu na targach gamescom ogłoszono, że wsteczna kompatybilność Xboksa One będzie publicznie dostępna od listopada bieżącego roku. Zapowiedziano ponadto zgodność kolejnych gier na Xboksa 360 z Xboksem One.

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach gamescom w niemieckiej Kolonii ogłoszono, że bezpłatna funkcja wstecznej kompatybilności Xboksa One z Xboksem 360 stanie się publicznie dostępna w listopadzie bieżącego roku. Ponadto zapowiedziano, że wszystkie przyszłe gry na Xboksa 360 z oferty Games with Gold (dostępnej tylko dla posiadaczy kont Xbox Live Gold) będą wstecznie zgodne z Xboksem One w dniu premiery. Warto także wspomnieć, że coraz więcej zewnętrznych wydawców wyraża chęć wspierania wstecznej kompatybilności w swoich produkcjach, w tym Electronic Arts, Ubisoft, 2K Games, Bethesda Softworks, Square Enix, SEGA czy Bandai Namco. Posiadacze Xboksów One mogą również liczyć na to, że dzięki wyżej wspomnianej opcji zagrają na swojej konsoli w gry z takich serii, jak Fable, Gears of War, Halo czy Mass Effect.

Wsteczną kompatybilność Xboksa One po raz pierwszy zapowiedziano podczas tegorocznych targów E3, co zgromadzona publiczność przyjęła gromkimi brawami. W tej chwili wiemy, że początkowo z tej funkcji skorzysta około 100 gier, których lista w znakomitej większości pozostaje tajemnicą (pod tym adresem można sprawdzić potwierdzone tytuły). Aktualnie wsteczna zgodność testowana jest przez użytkowników niepublicznego Xbox Preview Program.