Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 18:00

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Homefront: The Revolution na nowym gameplayu

Wygląda na to, że po wielu miesiącach problemów Homefront: The Revolution wychodzi na prostą. W trakcie konferencji Microsoftu poprzedzającej tegoroczne targi gamescom firma Deep Silver (która jakiś czas temu przejęła projekt od Cryteka) pokazała nowe materiały związane z grą, w tym kilkuminutowy gameplay. Ujawniono też, że przed premierą produkcji przeprowadzone zostaną testy trybu sieciowego.

Konkretna data premiery Homefront: The Revolution wciąż nie jest znana, ale gra ma ukazać się w 2016 roku. Wcześniej jednak zorganizowane zostaną testy, w trakcie których gracze będą mogli sprawdzić własnoręcznie sieciowy tryb gry. Posiadacze komputerów osobistych i konsol PlayStation 4 będą musieli obejść się smakiem, jako że beta udostępniona zostanie tylko posiadaczom Xboksów One, o czym poinformowali przedstawiciele utworzonego jakiś czas temu studia Deep Silver Dambuster (to właśnie zrzeszeni w nim deweloperzy przejęli projekt od zespołu z Cryteka). Kiedy dokładnie? Tego na razie nie wiadomo – zdradzono jedynie, że zabawę w multiplayerze będzie można wypróbować w czasie tegorocznej zimy. Precyzyjniejszy termin zostanie podany w późniejszym okresie.

Oczywiście głównym daniem Homefront: The Revolution pozostanie kampania dla pojedynczego gracza. i to właśnie na niej koncentrował się pokazany w trakcie konferencji Microsoftu gameplay. W zaprezentowanym fragmencie zadaniem gracza było włamanie się do pobliskiej wieży radiowej (za pomocą prostej mini-gry), co odkrywało poukrywane na mapie dodatkowe misje i inne atrakcje. Sekwencja rozpoczęła się od ciekawej jazdy motorem, później bohater skorzystał ze zdalnie sterowanego samochodu-pułapki, by zlikwidować grupkę przeciwników.