Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 czerwca 2014, 12:55

autor: Sarge

Unreal Engine 4 - nowe demo technologiczne na urządzenia mobilne

Na konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano demo technologiczne Rivalry przedstawiające działanie silnika Unreal Engine 4 na urządzeniach mobilnych z procesorem Tegra K1 i rozszerzeniem Google AEP (Android Extension Pack). Graficznie całość robi imponujące wrażenie.

Firma Google udostępniła materiał wideo prezentujący w akcji demo technologiczne Rivalry, pokazujące działanie silnika Unreal Engine 4 na urządzeniach mobilnych. Studio Epic Games w ciągu trzech tygodni przeniosło działające demo z wysokiej klasy peceta na telefon z systemem operacyjnym Android i rozszerzeniem Google AEP (Android Extension Pack). Pakiet AEP w połączeniu z procesorem mobilnym Tegra K1 umożliwi twórcom gier na tworzenie produkcji z oprawą graficzną nie ustępującą niczym współczesnym tytułom. Demo technologiczne nie tylko pokazuje możliwości do wykorzystania przez deweloperów, ale też zostało potraktowane ze sporą dawką humoru. Wystarczy wspomnieć, że dwóch bohaterów prezentacji po krótkim wprowadzeniu zasiada przed automatem do gier i zaczyna się bawić przy klonie popularnego Flappy Bird.

Unreal Engine 4 to najnowsza wersja silnika stworzonego przez studio Epic Games. Technologia została opracowana nie tylko z myślą o najmocniejszych pecetach i konsolach nowej generacji, ale też odpowiednio zaawansowanych urządzeniach mobilnych. Teraz pozostaje tylko czekać, aż na rynku zaczną pojawiać się gry faktycznie wykorzystujące te możliwości.