Unreal Engine 4 - nowe demo technologiczne na urządzenia mobilne

Na konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano demo technologiczne Rivalry przedstawiające działanie silnika Unreal Engine 4 na urządzeniach mobilnych z procesorem Tegra K1 i rozszerzeniem Google AEP (Android Extension Pack). Graficznie całość robi imponujące wrażenie.

futurebeat.pl

Marcin Skierski

Firma Google udostępniła materiał wideo prezentujący w akcji demo technologiczne Rivalry, pokazujące działanie silnika Unreal Engine 4 na urządzeniach mobilnych. Studio Epic Games w ciągu trzech tygodni przeniosło działające demo z wysokiej klasy peceta na telefon z systemem operacyjnym Android i rozszerzeniem Google AEP (Android Extension Pack). Pakiet AEP w połączeniu z procesorem mobilnym Tegra K1 umożliwi twórcom gier na tworzenie produkcji z oprawą graficzną nie ustępującą niczym współczesnym tytułom. Demo technologiczne nie tylko pokazuje możliwości do wykorzystania przez deweloperów, ale też zostało potraktowane ze sporą dawką humoru. Wystarczy wspomnieć, że dwóch bohaterów prezentacji po krótkim wprowadzeniu zasiada przed automatem do gier i zaczyna się bawić przy klonie popularnego Flappy Bird.

Unreal Engine 4 to najnowsza wersja silnika stworzonego przez studio Epic Games. Technologia została opracowana nie tylko z myślą o najmocniejszych pecetach i konsolach nowej generacji, ale też odpowiednio zaawansowanych urządzeniach mobilnych. Teraz pozostaje tylko czekać, aż na rynku zaczną pojawiać się gry faktycznie wykorzystujące te możliwości.

Podobało się?

3

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Komputery
2014-06-26
18:52

Chiczkok Pretorianin

Zamiast pokazywać techdema powinni w końcu pokazać nowego Unreal Tournament

Komentarz: Chiczkok
2014-06-27
11:20

zanonimizowany338750 Generał

grafa na poziomie ps3 albo x360 nie jest źle...

Komentarz: zanonimizowany338750
2014-06-27
11:32

Azerath Senator

Azerath

Zamiast pokazywać techdema powinni w końcu pokazać nowego Unreal Tournament

UT, nad którym zaczęli pracować, ile, dwa-trzy miesiące temu?

Komentarz: Azerath

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl