Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2012, 10:55

autor: sathorn

Twórcy gier niewystarczająco interesują się PS Vita

PlayStation Vita cierpi na brak zainteresowania twórców i wydawców gier. Shuhei Yoshida, prezes związku studiów deweloperskich Sony przyznaje, że problem istnieje. Wyraża także nadzieję, że sprawy idą ku lepszemu.

Jednym z największych problemów, z jakimi obryka się konsola PlayStation Vita, jest brak zainteresowania ze strony deweloperów, przyznał Shuhei Yoshida, prezes należącego do firmy Sony związku twórców Worldwide Studios.

Twórcy gier niewystarczająco interesują się PS Vita - ilustracja #1

„Mamy więcej trudności, niż przewidywaliśmy, w kwestii wsparcia od zewnętrznych wydawców (ang. third-party publishers), ale to nasza praca.” – mówi Yoshida. Zapewnia także, że rozmowy ze społecznością deweloperów będą kontynuowane, aby przekonać ich, że PlayStation Vita może dostarczyć graczom unikatowe doświadczenia. Dowodem na poparcie tych słów ma być Assassin’s Creed III: Liberation.

Assassin’s Creed III: Liberation będzie samodzielnym tytułem, nawiązującym jednak do mechaniki i fabuły swojej „dużej siostry”, czyli Assassin’s Creed III. Historia przedstawiona w grze przeniesie nas do okolic Nowego Orleanu, gdzie pokierujemy czarnoskórką kobietą - Aveline.

Yoshida zaznacza, że problemem dla Vity jest także wielka popularność sektora gier mobilnych i społecznoścowych. Niezależni deweloperzy chętniej inwesują swój czas i umiejętności w projekty tworzone na smartfony czy tablety.

PlayStation Vita wyraźnie nie radzi sobie tak, jak chciałoby Sony. Wystarczy wspomnieć ostatni raport kwartalny z terytorium USA, dotyczący sprzedaży, w którym Sony uniknęło podania liczby sprzedanych egzemplarzy swojej najnowszej konsoli.