Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2012, 11:29

Tak wygląda Oddworld: Abe’s Oddysee w HD – pierwszy obrazek z gry

Pokazano pierwszy obrazek z Oddworld: Abe’s Oddysee HD, odświeżonej wersji kultowej platformówki. Więcej informacji na temat gry poznamy pod koniec września na imprezie Eurogamer Expo. Premiera remake’u nastąpi w 2013 roku.

Tak wygląda Oddworld: Abe’s Oddysee w HD – pierwszy obrazek z gry - ilustracja #1
Co sądzicie o odświeżonym Oddworld: Abe’s Oddysee HD?

Studio Oddworld Inhabitants wypuściło pierwszy obrazek z Oddworld: Abe’s Oddysee HD, odświeżonej wersji kultowej dwuwymiarowej platformówki logiczno-zręcznościowej. Oglądamy na nim tytułowego bohatera, Abe’a, który planuje swój następny ruch. Deweloper obiecał wcześniej, że ten remake będzie niemal „nową grą”. Projekt zostanie pokazany szerzej w nadchodzących tygodniach, a premierę będzie miał latem 2013 roku.

Fani Oddworld otrzymają nowe informacje na temat odświeżonej wersji Abe's Oddysee podczas imprezy Eurogamer Expo (zaplanowanej na końcówkę września). Na targach pojawi się Lorne Lanning, szef Oddworld Inhabitants i twórca serii, który pokaże grę i ujawni nowe informacje. Z innych wieści warto wspomnieć o tym, że Stranger’s Wrath HD i Munch’s Oddysee HD trafią wkrótce na PlayStation Vita, mimo dość dużego opóźnienia.

Oddworld to znana i lubiana seria platformówek sprzed lat, która ostatnio wraca do łask za sprawą Oddworld Inhabitants i studia Just Add Water. Deweloperzy tworzą odświeżone wersje świetnych gier sprzed lat i sukcesywnie przenoszą je na nowe platformy. Sam Oddworld jest lubiany za klimatyczną fabułę oraz pomysłową rozgrywkę. Oddworld: Abe's Oddysee jest pierwszą i bodaj najbardziej kultową odsłoną marki. Remake wyjdzie najprawdopodobniej na PC oraz PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona serii Oddworld