Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2021, 13:11

autor: Eklerek

TikTok - konta osób poniżej 16 lat jako prywatne

Wielu niepełnoletnich użytkowników TikToka może być zaskoczonych - ich konta automatycznie przestały być publiczne, a popularne funkcje Duet i Stitch zostały mocno ograniczone. Wszystko w ramach poprawy bezpieczeństwa.

TikTok wprowadził pakiet rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo użytkowników platformy i chronić najmłodszych przed pedofilami. Najwięcej zmian dotyczy użytkowników poniżej 16. roku życia, którzy mogą liczyć na najmocniejsze ustawienia prywatności.

Konta osób w wieku 13-15 lat stały się automatycznie prywatne. Nie będzie możliwości pobierania zamieszczanych przez nich filmików, a skomentują je tylko zatwierdzeni znajomi, nawet jeżeli zmienimy konto na publiczne. Domyślnie konta nastolatków nie będą pojawiały się wśród sugestii do obserwowania. Nie będzie też można robić z nimi popularnych Duetów ani wykorzystywać ich materiałów jako klipów w funkcji Stitch.

Podobne nowości czekają na 16- i 17-latków. Na ich kontach funkcje Duet i Stitch będą dozwolone tylko dla znajomych, a możliwość pobierania plików będzie wyłączona. Zachowają jednak kontrolę nad ustawieniami prywatności i będą mogli zezwolić każdemu na wykorzystywanie tworzonych przez siebie materiałów.

Duety to jedna z najpopularniejszych funkcji TikToka. Pozwalają na tworzenie wspólnych filmików lub komentowania i rozwijania zamieszczonych przez innych użytkowników treści. Początkowo funkcja ta miała służyć do wspólnego śpiewania, jednak kreatywność użytkowników pokazała, że jest to tylko jedno z wielu zastosowań.

Choć zmiany mogą nie podobać się użytkownikom, spotykają się z pozytywną reakcją osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci w internecie. Cytowany przez The Guardian Andy Burrows z National Society for the Prevention of Cruelty to Children stwierdził, że rozwiązania te mocno ograniczą możliwości uwodzenia nieletnich w serwisie. Jak podkreślił, jest to szczególnie ważne w czasach pandemii, kiedy dzieci spędzają dużo więcej czasu online.

Zmiany te powinny utrudnić życie pedofilom, wciąż jednak nie rozwiązują problemu żerujących na nastolatkach chirurgach plastycznych, o czym pisaliśmy kilka dni temu. W nowy rok TikTok wchodzi z poważnymi wyzwaniami wizerunkowymi.

TikTok - konta osób poniżej 16 lat jako prywatne - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.