Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2021, 13:15

NFS: Hot Pursuit Remastered - mod poprawia tekstury

W sieci pojawiła się modyfikacja do Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Poprawia ona tekstury pecetowej wersji tytułu, które wyglądały gorzej niż w oryginalnej wersji gry.

W SKRÓCIE
  1. Need for Speed: Hot Pursuit Remastered otrzymało modyfikację NFSHPR Texture Pack.
  2. Poprawia ona 3565 tekstur, które w pecetowej wersji remastera były w gorszej jakości od tych z oryginału z 2010 roku.
  3. Całość waży po skompresowaniu blisko 12,8 GB.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered, zwłaszcza w wersji pecetowej, wzbudziło pewne kontrowersje wśród graczy. Odkryto między innymi, że 3565 tekstur znajdujących się w odświeżonej wersji tytułu, co stanowi 69.4% wszystkich, wygląda gorzej niż w oryginalnej produkcji studia Criterion Games z 2010 roku wydanej na komputery osobiste. Na szczęście znalazła się pewna niezadowolona osoba, która postanowiła naprawić ten stan rzeczy. Nosi ona pseudonim DGIorio i stworzyła modyfikację o nazwie NFSHPR Texture Pack.

  1. NFSHPR Texture Pack w serwisie NFSMods

Decydując się na powyższą modyfikację, zamienicie absolutnie wszystkie tekstury gorszej jakości będące częścią Need for Speed: Hot Pursuit Remastered na PC na te w wyższej rozdzielczości, nie ruszając przy okazji całej reszty. Najpierw musicie się jednak przygotować na pobranie masy danych. Projekt po kompresji waży bowiem aż 12,8 GB. To więcej, niż można wrzucić na serwery serwisu NFSMods. Dlatego też klikając przycisk Download, otrzymamy jedynie plik tekstowy, w którym znajdują się linki do pobrania moda.

Źródło: NFSMods

Aby móc cieszyć się z NFSHPR Texture Pack, musicie rozpakować pobrane archiwum w miejscu, w którym macie zainstalowane Need for Speed: Hot Pursuit Remastered i zgodzić się na podmianę plików. Pamiętajcie jednak, by zrobić kopie zapasowe folderów CHARACTERS, SEACREST i VEHICLES, a także pliku GLOBALEFFECTS.BNDL. Dzięki temu, gdy okaże się, że wersja gry z modem nie przypadnie Wam do gustu bądź nie działa ona zadowalająco, będziecie mogli łatwo powrócić do punktu wyjściowego. Umożliwi to też opcja naprawy plików na Steamie oraz Origin.

Źródło: NFSMods

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered, prócz PC, jest także obecne na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Na trzech pierwszych platformach jest ono dostępne w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

  1. Oficjalna strona serii Need for Speed