Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Windows PC Windows - Hardware

Microsoft będzie dopłacać do Xbox 360?

Elrond, 7 czerwca 2005, 11:35

Zapoznanie się z tą wiadomością polecam głównie wszystkim osobom twierdzącym, iż producenci konsol, w tym wypadku Microsoft, nie sprzedają swoich towarów poniżej kosztów produkcji, czyli kolokwialnie mówiąc, nie dokładają do interesu. Jak można dowiedzieć się z artykułu zamieszczonego w serwisie GlobeAndMail.com, do każdej jednostki Xbox 360 w początkowym okresie Microsoft dołoży około 75 USD.

Wiceprezes firmy Microsoft mówi o cenie konsoli Xbox 360

eLKaeR, 28 maja 2005, 11:55

Sugerowana cena detaliczna pierwszej generacji stacjonarnej konsoli Xbox w Stanach Zjednoczonych wynosi teraz 149,99 USD, co stanowi ekwiwalent 500 PLN. Ile natomiast ma kosztować nowa platforma o nazwie Xbox 360? Pewną orientację w niniejszym temacie może nam dać ostatnia wypowiedź J Allarda – wiceprezesa korporacji Microsoft i de facto najlepiej poinformowanego człowieka w całej sprawie.

Microsoft ujawnia wygląd interfejsu użytkownika w Xbox 2

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 08:14

W sieci pojawia się coraz więcej ciekawych informacji na temat nowej wersji konsoli Xbox. Po prawdopodobnej specyfikacji sprzętowej i rewelacjach dotyczących zastosowania procesora PhysX, przyszedł czas na wgląd w interfejs użytkownika. Stosowne obrazki tego ostatniego, wraz z krótkim omówieniem najważniejszych funkcji opublikował wczoraj koncern Microsoft.

Najmniejszy komputer osobisty świata firmy Sony, będzie korzystał z usług systemu Windows XP

Krystian Smoszna, 17 maja 2004, 13:45

Pod koniec maja na rynku japońskim pojawi się nowy wynalazek firmy Sony, o nazwie Type U. Będzie to seria najmniejszych komputerów osobistych na świecie, które posiadają zainstalowany system Windows XP.

Specyfikacja techniczna Xbox 2..., MS Windows pod PowerPC...?

Łosiu, 27 kwietnia 2004, 15:42

Od ponad roku, kiedy to po raz pierwszy zaczęto tu i ówdzie przebąkiwać o kolejnej generacji konsol, w sieci Internet pojawiają się liczne spekulacje na temat tego co będzie je napędzać. Zdecydowanie największe kontrowersje wzbudza serce nowego PlayStation, tj. nadal owiany swego rodzaju „mistycyzmem” procesor Cell (czyt. wiadomość „Potęga PlayStation 3...”), nie mniej jednak elementy, w jakie zostanie wyposażony nowy Xbox, również są obiektem licznych spekulacji – w końcu wszystkich ciekawi, co Microsoft wystawi do walki z dziełem inżynierów Sony, Toshiby oraz IBMa. Dziś na światło dzienne wydostały się informacje dotyczące wnętrza Xboxa 2.

Nie będzie więcej joysticków i innych akcesoriów z rodziny Microsoft SideWinder

eLKaeR, 2 lipca 2003, 13:05

Linia PeCetowych urządzeń peryferyjnych o nazwie SideWinder (joysticki, pady, kierownice i zestawy do komunikacji głosowej) została zapoczątkowana przez korporację Microsoft w 1996 roku. Przedstawiciele imperium Billa Gatesa potwierdzili, że wspomniana marka nie będzie dalej rozwijana.

Kłopoty firmy nVidia z technologią 0,13 mikrona i konsolami Microsoft Xbox

eLKaeR, 23 czerwca 2003, 11:55

Przedstawiciele korporacji nVidia oświadczyli właśnie, że ich pracodawca nie uzyskał jeszcze satysfakcjonujących wyników finansowych, związanych z procesorami graficznymi, wykonanymi w technologii 0,13 mikrona (linia GeForce FX). Firma zamierza wydłużyć zatem cykl produkcyjny.

Szybka odpowiedź na ostatnie posunięcia korporacji Microsoft

eLKaeR, 21 grudnia 2002, 12:55

Ledwie zdążyła zadebiutować na rynku dziewiąta edycja programowego interfejsu DirectX, a już kanadyjska firma ATI Technologies opracowała i wydała w pełni kompatybilne z nią sterowniki Catalyst 3.0.

Tuning Windows XP

Mariusz Klamra, 8 września 2002, 11:36

Większość użytkowników Windows XP nie zdaje sobie sprawy z faktu, że standardowa instalacja tego systemu znacznie odbiega pod względem wydajności od ideału. Stosunkowo niewielkim wysiłkiem można znacznie przyspieszyć działanie praktycznie każdego podsystemu komputera, począwszy od wykorzystania procesora i pamięci, poprzez system dyskowy aż do zwiększenia prędkości transferu z Internetu.

Nowe gadżety z Microsoftu

Solnica, 6 września 2002, 00:27

Microsoft zaprezentował ostatnio siedem nowych gadżetów przeznaczonych dla posiadaczy PC, które już wkrótce powinny być dostępne w sprzedaży. Będą to dwa nowe modele myszek, trzy modele klawiatur oraz dwa zestawy klawiatura plus myszka.

Przyszli posiadacze kart Radeon 9000, 9700 zapomnijcie o Windows 95/NT4 oraz 98.

Łosiu, 26 lipca 2002, 09:07

Taką zaskakującą informację podał przedstawiciel firmy ATI (ATI Technical Suport) na forum Rage3d. Wydaje się, że jest to posunięcie niepoważne i to zwłaszcza, jeżeli chodzi o nadal popularny system Windows 98, jednak po przeglądnięciu oficjalnych stron firmy Microsoft i jej planów dotyczących powyższych systemów okazuje się, że nie jest to totalne „szaleństwo” ATI – Microsoft chce się po porostu pozbyć tych systemów. Na stronie firmy Microsoft poświęconej certyfikowanym sterownikom WHQL niedawno pojawiła się informacja o następującej treści – „WHQL will no longer accept submissions for all hardware devices and systems for the following operating systems” (chodzi o Windows NT 4.0 Workstation, NT 4.0 Server oraz 98 SE).

Pecet marzeń z Microsoftu

Łosiu, 5 lipca 2002, 08:44

Serwis theinquirer.net poinformował, że firma Microsoft wraz z firmą FIC jeszcze w tym miesiącu wprowadzą wspólnie na rynek „coś” co nosi nazwę „Dream PC” i będzie kosztowało w Stanach Zjednoczonych około 300 – 400 dolarów.

Windows XP - czy warto się spieszyć?

Mariusz Klamra, 27 października 2001, 14:43

Przebrzmiały już fanfary po premierze Windows XP, a zaczynają się codzienne problemy, jak to zwykle bywa (zwłaszcza z nowym) systemem Microsoftu. Na radośnie szturmujących w czwartek sklepy nabywców po instalacji czekała niespodzianka – ponad 20Mb downloadu uaktualnień. Ponadto okazało się że wiele firm nie zdążyło na czas wypuścić sterowników do nowego systemu.

Windows XP bez 3dfx

Fajek, 9 lipca 2001, 13:09

Właściciel 3dfx’a, firma nVidia poinformowała, że nie planuje jakiegokolwiek wsparcia produktów byłego konkurenta dla systemu operacyjnego Windows XP.

Sony, Microsoft czy Nintendo?

Fajek, 22 maja 2001, 11:52

Znamy już datę premiery i cenę konsoli Microsoftu Xbox’a, wiemy też że Gamecube pojawi się 3 dni wcześniej. Ci którzy będą za kilka miesięcy chcieli kupić konsole, staną przed trudnym wyborem.

Premiera Windows XP 29 października?

Mariusz Klamra, 6 maja 2001, 10:25

Zgodnie z informacjami podanymi przez CNET, Microsoft po raz kolejny odsunął datę premiery Windows XP, ustalając ją tym razem prawie definitywnie na 29 października tego roku. Miał ku temu jednak ważne powody.

Xbox kosztowną zabawką Microsoftu

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 14:02

Według analityków firmy Merrill Lynch, Microsoft do roku 2005 poniesie straty związane ze sprzedażą konsoli Xbox przekraczające 2 miliardy dolarów.

Coś dla graczy - Microsoft Sidewinder Precision 2

Fajek, 7 marca 2001, 10:50

Firma Microsoft, większości z Was znana jest jako potentat na rynku systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego. Jednak słynny gigant z Redmond zajmuje się również produkcją akcesoriów komputerowych takich jak: myszki, joysticki, klawiatury.

Microsoft będzie musiał zmienić nazwę Xboxa?

Mariusz Klamra, 6 lutego 2001, 16:48

Jak się właśnie okazało, Microsoft nie jest właścicielem praw do nazwy Xbox. W marcu 1999 roku, 7 miesięcy przed złożeniem wniosku o rejestrację przez giganta z Redmont, nazwę zarejestrowała mała firma programistyczna z Florydy – Xbox Technologies. Może być to poważny problem dla Microsoftu, jeśli nie uda mu się załatwić sprawy polubownie.