Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Windows PC Windows - Hardware

Microsoft: Windows 7 będzie świetny dla gier

Hed, 24 lutego 2009, 09:21

Chris Lewis z Microsoftu udzielił wywiadu między innymi w sprawie Windows 7, zapewniając, że ten system operacyjny doskonale nadaje się dla celów rozrywki elektronicznej. Windows 7 będzie więc podobno bez wątpienia świetną platformą dla gier. Lewis zapewnia o jego sporej szybkości i dynamice, co na pewno jest doskonałą informacją dla miłośników komputerów osobistych.

Windows 7 w sześciu wersjach

vampire, 4 lutego 2009, 15:30

Chociaż wciąż nie poznaliśmy jeszcze daty premiery Windowsa 7, czyli bezpośredniego następcy Visty, wiemy przynajmniej, jakie edycje systemu trafią do sprzedaży. W sumie ukaże się sześć wersji Windowsa, jednak jak zapewnia Paul Thurrott na swojej oficjalnej stronie, dla zdecydowanej większości użytkowników i tak wybór ograniczy się tylko do dwóch z nich, a więc Home Premium i Professional.

Beta Windows 7 szybsza niż XP i Vista

Filip „fsm” Grabski, 6 stycznia 2009, 12:30

Chyba każda obietnica Microsoftu dotycząca któregokolwiek z kolejnych odsłoń Windowsa jest traktowana, powiedzmy, z lekkim niedowierzaniem. W końcu Vista miała być dużo lepsza niż XP, czyż nie? Jak zatem traktować wszystko to, co o Windows 7 mówią ludzie z MS?

Microsoft otwiera stronę prezentującą możliwości New Xbox Experience

Przemysław Zamęcki, 28 września 2008, 17:16

Po prawie trzech latach od premiery Xboxa 360, Microsoft postanowił zacząć działać i uatrakcyjnić nie tylko wygląd, ale również i funkcjonalność interfejsu użytkownika konsoli. Do tej pory prawie każdej wiosny i jesieni mieliśmy do czynienia z kosmetycznymi poprawkami dotyczącymi działania dashboardu. New Xbox Experience, który w domach użytkowników tego sprzętu pojawi się w listopadzie, będzie więc dla nich całkowicie nowym doznaniem.

Windows 7 automatycznie wyszuka aktualizacje do gier

vampire, 23 września 2008, 11:45

Wygląda na to, że wraz z premierą Windows 7 (znanego wcześniej pod kodową nazwą Blackbomb i Vienna) Microsoft planuje wprowadzić dodatkowe funkcje specjalnie dla graczy. Przy starcie systemu pojawiałoby się okno pozwalające określić, z których opcji chcemy skorzystać.

Microsoft stawia na X360

Vercetti, 2 lipca 2008, 09:12

W ubiegłym tygodniu koncern Microsoft zarzekał się, że inicjatywa Games for Windows, jak i sam rynek PC, są dla niego bardzo istotne i w dalszym ciągu zamierza je rozwijać, tworząc w ten sposób konkurencję dla branży konsolowej. Jak się jednak okazuje, punkt widzenia giganta z Redmond ulega zmianie, gdy w grę wchodzi jego własny next-gen, Xbox 360.

Microsoft opatentowuje kontroler a la Wiimote

Jiker, 18 kwietnia 2008, 12:03

Wiimote działa na wyobraźnię wszystkich producentów konsol. Świadczą o tym nie tylko dotychczasowe informacje sugerujące, iż Microsoft ma w planach wydanie takowego kontrolera, ale także wiadomość opublikowana wczoraj przez serwis TeamXbox. Okazuje się mianowicie, że gigant z Redmond podjął się próby stworzenia własnego „mote’a” niemal dwa lata temu.

Microsoft rezygnuje z dalszej produkcji przystawek HD-DVD

Przemysław Zamęcki, 24 lutego 2008, 09:46

Microsoft wydał wczoraj oficjalne oświadczenie o zaprzestaniu dalszej produkcji przystawki do konsoli Xbox 360 odtwarzającej filmy HD-DVD. Tym samym wydaje się, że walka pomiędzy dwoma oferowanymi na rynku formatami umożliwiającymi zapisywanie filmów w wysokiej rozdzielczości właśnie ostatecznie dobiegła końca i na placu boju pozostał jedynie format BD.

Technologia [email protected] w przyszłych produkcjach Microsoft Game Studios

Metatron, 6 lutego 2008, 13:51

Microsoft postanowił zadbać o przyrodę, nie tą rzeczywistą, lecz wirtualną, która znajdzie się w najnowszych grach powstających pod szyldem wspomnianej firmy. Dlatego też nabył od firmy Interactive Data Visualization licencję na wykorzystanie technologii [email protected] w swoich produkcjach.

Microsoft dalej wspiera HD-DVD, ale nie przesądza sprawy

Misiek, 9 stycznia 2008, 13:13

Microsoft od zawsze wspierał format HD-DVD i nigdy nie potwierdził, że zamierza wprowadzić przystawkę do Xboxa 360 odtwarzającą filmy Blu-ray. Wojna pomiędzy dwoma standardami nośników nowej generacji trwa, a po ostatnim ogłoszeniu korporacji Warner Bros. (firma zdecydowała się dostarczać filmy wyłącznie na Blu-rayu) część analityków skłania się bardziej w stronę formatu wspieranego przez Sony.

Microsoft planuje X360 z napędem HD-DVD?

Metatron, 20 października 2007, 17:29

Smarthouse, australijski serwis internetowy poświęcony różnym nowinkom technologicznym wyjawił informację, jakoby Microsoft wraz z firmą Toshiba opracowywał nowy model X360 wyposażony w napęd HD-DVD.

Robbie Bach z Microsoftu o X360 Arcade

Metatron, 19 października 2007, 08:51

Zastąpienie modelu X360 Core przez nowszy zestaw Arcade stało się faktem, czego dowodzą doniesienia o tym, że w amerykańskich sklepach dostrzeżono go już na półkach. Dzięki jednemu z nabywców poznaliśmy również zawartość pudełka. W całej sprawie tkwił jednak mały szkopuł, otóż zestaw Arcade do tej pory nie został potwierdzony przez Microsoft. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie.

Microsoft obniży cenę napędu HD-DVD także w Europie

Misiek, 5 września 2007, 18:47

Pod koniec lipca informowaliśmy Was, że Microsoft zamierza obniżyć cenę napędu HD-DVD w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to ogłoszono również, że podobny ruch w Europie na razie nie wchodzi w grę. Nie do końca okazało się to prawdą, bo „cięcie” ceny wkrótce i u nas okaże się faktem.

Microsoft usprawnia działanie Xbox LIVE

Metatron, 25 sierpnia 2007, 14:38

W ostatnim czasie dało się zauważyć spadek jakości funkcjonowania usługi Xbox LIVE. Wystarczy przypomnieć sobie choćby bardzo niski transfer, z jakim spora część użytkowników musiała pobierać grywalne demo Bioshock. Microsoft postanowił zadziałać w tej sprawie i usprawnić usługę.

Microsoft oficjalnie o rzekomej niekompatybilności DirectX 10.1

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 09:17

W ubiegłym tygodniu koncern Microsoft ujawnił, że pracuje już nad kolejną wersją bibliotek DirectX dla systemu Windows Vista, które to zostaną zaimplementowane w najnowszym zbiorze poprawek do tegoż oprogramowania, pakiecie Service Pack 1. W Internecie szybko pojawiły się doniesienia, jakoby DX 10.1 miał być niekompatybilny z kartami graficznymi wspierającymi „jedynie” DX 10.

Microsoft ogłosił XNA 2.0

Maciej Jałowiec, 14 sierpnia 2007, 15:13

Na imprezie GameFest 2007 Microsoft ogłosił XNA 2.0 – nowy zbiór narzędzi do tworzenia gier przeznaczonych dla systemu operacyjnego Windows i konsoli Xbox 360.

Microsoft przedłuża długość okresu gwarancji na konsolę Xbox 360

Major Doktor Upiorna, 6 lipca 2007, 13:43

Według danych podanych przez serwis DailyTech nawet 33 % Xboxów 360 ulega awarii. Do tej pory przedstawiciele Microsoftu zaprzeczali wszelkim tego typu doniesieniom i podawali, że liczba pojawiających się awarii wynosi maksymalnie 5 %. Obecnie owa firma w oficjalnym oświadczeniu przyznała się, że rzeczywiście problem istnieje i w związku z tym przedłuża długość okresu gwarancji na swoją konsolę.

Microsoft odpowiada Komisji Europejskiej na zarzut o rysujące płyty napędy X360

Metatron, 11 czerwca 2007, 13:48

O tym, że Meglena Kuneva, europejska komisarz do spraw konsumenckich, poleciła Microsoftowi przygotować raport dotyczący uszkodzeń nośników przez konsole Xbox 360, informowaliśmy was przed tygodniem. Kilka dni później w rozmowie z redaktorami serwisu MCV przedstawiciele producenta przyznali, że w odpowiedzi udzielonej Kunevie ustosunkowali się do stawianych zarzutów.

Microsoft musi wytłumaczyć się przed Komisją Europejską z rysujących płyty napędów X360

Metatron, 4 czerwca 2007, 13:45

Chociaż informacje o tym, że niektóre zamontowane w konsolach Xbox 360 napędy rysują płyty DVD, krążą po sieci już od dłuższego czasu, dopiero teraz zainteresowały się nimi osoby zajmujące się prawami konsumenta.

Microsoft Surface: technologiczna rewolucja czy niepotrzebny gadżet dla bogaczy?

BK, 31 maja 2007, 06:00

Microsoft zaprezentował wczoraj światu swój nowy produkt, stworzony przez oddział Entertainment & Devices – ten sam, który jest odpowiedzialny za obie konsole Xbox oraz odtwarzacz multimedialny Zune. Gigant z Redmond zapowiada, że dzięki Surface już niedługo będziemy zupełnie inaczej postrzegać technologię. Ile w tym prawdy, czy warto odkładać pieniądze i jakie atrakcje przygotowano dla graczy?

Microsoft zaanonsuje wkrótce czarną wersję X360?

Vercetti, 26 marca 2007, 16:05

Pojawienie się czarnej wersji konsoli Xbox 360 zwiastowane jest od dobrych kilku miesięcy. Mówią o tym zarówno sprzedawcy sprzętu, jak i branżowi specjaliści, lecz ciągle brakuje nam oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta next-gena, Microsoftu. Możliwe jednak, że jeden z pracowników giganta z Redmond „niechcący” rozjaśnił nam sprawę.

Microsoft gotowy wesprzeć Blu-ray

Metatron, 24 marca 2007, 13:51

Szef brytyjskiego oddziału Microsoftu odpowiedzialnego za konsole, Neil Thompson, potwierdził to, o czym nieoficjalnie mówiło się już od jakiegoś czasu – jeśli w wojnie formatów zwycięży Blu-ray, firma zamierza umożliwić użytkownikom Xboksa 360 korzystanie z niego.

Prognozy sprzedaży Windows Vista są przesadzone

Sargeras, 22 lutego 2007, 13:42

Dyrektor generalny Microsoftu - Steve Ballmer - przyznał podczas konferencji prasowej, że prognozy sprzedaży nowego systemu operacyjnego Windows Vista były nadmiernie optymistyczne.

Microsoft nie ma związku z obniżką cen X360

Vercetti, 21 lutego 2007, 17:01

Wczoraj zamieściliśmy informację o tym, że brytyjska sieć sklepów Makro postanowiła przyciągnąć swych klientów obniżoną ceną konsoli Xbox 360 w wersji Premium. Upust wynosi aż 80 funtów, co oznacza, że aktualnie sprzęt jest sprzedawany w takiej samej cenie jak jego uboższa edycja, oznaczona nazwą Core.

Microsoft przestaje dopłacać do X360

Jacny, 28 listopada 2006, 11:20

Jak wynika z raportu firmy iSuppli, obecny koszt wyprodukowania jednej konsoli Xbox 360 jest niższy niż jej cena rynkowa. Rok po premierze maszynki Microsoftu materiały i montaż wyposażonego w HDD X360 są warte 323 dolary, czyli o ponad 75 dolarów mniej od jego sugerowanej ceny detalicznej.

Windows XP na PLAYSTATION 3? Czemu nie!

maciek_ssi, 24 listopada 2006, 09:01

Kilka dni temu świat obiegła informacja, iż pewien osobnik sprzedaje na eBay’u egzemplarz konsoli PLAYSTATION 3 z działającym nań systemem Fedora Core 5. Wiadomość nie była tak sensacyjna jakby można było się spodziewać, a to dlatego, że Sony celowo pozostawiło furtkę dla amatorów np. wolnego oprogramowania.

Microsoft ujawnił szczegóły na temat akcesoriów do X360

Vercetti, 13 listopada 2006, 16:10

Xbox 360 jaki jest, każdy widzi. Początkującym użytkownikom next-gena Microsoftu wystarczają zazwyczaj podstawowe akcesoria dołączone do konsoli. Ci, którzy spędzają na graniu więcej czasu, dostrzegają, że ich maszynce przydałby się mały tuning. To właśnie dla takich osób gigant z Redmond w najbliższych tygodniach wypuści kilka interesujących gadżetów.

Microsoft dementuje plotki o stugigabajtowym dysku do X360

Metatron, 22 października 2006, 13:10

Kiedy ukazała się wiadomość o tym, że podczas koreańskiego X06, imprezy organizowanej przez Microsoft, został zapowiedziany dysk twardy do X360 o pojemności 100 GB, serwis Team Xbox wysłał zapytanie do amerykańskiej siedziby producenta. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Posiadacze Zune będą dokonywać zakupów z użyciem Microsoft Points

BK, 2 października 2006, 07:27

Znamy już niemal wszystkie szczegóły na temat Zune – nowego urządzenia firmy Microsoft, które ma rywalizować z popularnym iPodem, a w którego tworzeniu brał udział J Allard, jeden z ojców sukcesu Xboxa 360.

Opóźnienie premiery PS3 - komentarze sprzedawców, a także Neila Thompsona z Microsoftu

Jiker, 7 września 2006, 14:17

Wczorajsza informacja o opóźnieniu europejskiej premiery konsoli PLAYSTATION 3 była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Swoje zdanie na ten temat wyraziło wiele osób związanych z branżą gier. Prezentujemy Wam kilka tego typu komentarzy.

Bezprzewodowy kontroler do PC od Microsoftu

Elrond, 25 sierpnia 2006, 08:44

Na odbywających się właśnie w Lipsku targach Games Convention 2006, firma Microsoft na każdym kroku stara się udowodnić, iż mimo intensywnego promowania swojej najnowszej konsoli, Xbox 360, nie zapomina także o PeCetach. Jednym z dowodów na to może być zaprezentowanie możliwości podłączenia bezprzewodowych kontrolerów do komputerów osobistych.

Microsoft ponownie dementuje plotki o odgórnej obniżce ceny konsoli Xbox 360

Jiker, 22 sierpnia 2006, 15:03

Ostatnio bardzo chwytliwym tematem jest teoretyczna obniżka ceny konsoli Xbox 360, który to ruch miałby mieć związek ze zbliżającą się premierą PLAYSTATION 3. Niedawne zaniżenie ceny 360-tki, dokonane przez niektóre sklepy wysyłkowe (chociażby Play.com) wywołało kolejną falę spekulacji.

Microsoft dementuje plotki o grach na HD DVD

Metatron, 18 sierpnia 2006, 08:34

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź z Microsoftu dotyczącą ewentualnych gier na X360 wyposażonego w zewnętrzny czytnik HD DVD. John Porcaro z marketingowej ekipy giganta z Redmond napisał w swoim blogu, że nie ma planów wypuszczania gier na tym typie nośnika. Potwierdził w ten sposób to, co Microsoft twierdził już przy pierwszych prezentacjach nowego napędu.

Microsoft ujawnia dokładną datę oficjalnej premiery i cenę konsoli Xbox 360 w Polsce

eLKaeR, 10 sierpnia 2006, 17:17

Bliski jest już koniec nieoficjalnej obecności konsoli Xbox 360 w naszym nadwiślańskim kraju. Jakub Mirski, czyli channel marketing manager w polskim oddziale korporacji Microsoft, w wywiadzie dla portalu Onet.pl nareszcie udzielił informacji na wyjątkowo interesujący temat – mowa oczywiście o szczegółowych danych odnośnie rodzimej premiery "trzystasześćdziesiątki".

Handheld Microsoftu zmienia nazwę

Vercetti, 12 lipca 2006, 14:40

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że nadchodzący handheld giganta z Redmond otrzymał roboczą nazwę – Argo. Rewelacje, jakie podaje dzisiaj serwis Gizmodo, wskazują jednak na to, że multimedialna zabawka Microsoftu będzie występować pod innym mianem, Zune.

Handheld Microsoftu nazwany?

BK, 11 lipca 2006, 11:20

Dotarły do nas nowe, ciekawe wieści na temat przenośnego urządzenia Microsoftu, nazywanego „zabójcą iPoda” – przede wszystkim poznaliśmy jego kodową nazwę. To jednak nie koniec informacji – wiemy także coraz więcej o możliwościach sprzętu.

Reakcja Microsoftu na naciski australijskiego oddziału Toshiby

Jiker, 4 lipca 2006, 14:01

Odpowiedź Microsoftu, będąca reakcją na próbę wywarcia nacisku przez australijski oddział firmy Toshiba, nadciągnęła szybciej niż się spodziewano. Bo zaledwie po trzech dniach.

Microsoft nie obniży ceny Xbox 360

Elrond, 25 maja 2006, 09:14

Po prezentacji na tegorocznych targach E3 najnowszego dziecka Sony, konsoli PS3, oraz informacjach o jej cenie, pojawiły się spekulacje na temat potencjalnych obniżek konkurencyjnego sprzętu, Xbox 360. Jednak Microsoft nie zamierza wykonywać takiego ruchu - cena następczyni popularnej "czarnulki" została po prostu ustalona na tak wysokim poziomie, że gigant z Redmond nie widzi powodu do zmiany swojej polityki cenowej w najbliższym czasie.

Microsoft i Nintendo w jednej drużynie przeciwko Sony?

Elrond, 14 maja 2006, 14:49

Wydawać by się mogło, iż wojna konsol nowej generacji rozgrywa się pomiędzy trzema konkurentami - Microsoftem, Sony i Nintendo. Jednak w świetle zeszłotygodniowych wypowiedzi Petera Moore'a, nie jest to już takie pewne.

Microsoft nabywa licencję na technologię rozpoznawania ruchu

Elrond, 12 maja 2006, 22:37

Przedstawiciele firmy GestureTek, jednego z czołowych twórców technologii rozpoznawania ruchu, przeznaczonych głównie do systemów skierowanych w stronę rozrywki, poinformowali o podpisaniu umowy licencyjnej z Microsoftem. Gigant z Redmond wykorzysta produkt GestureTek do gier i aplikacji obsługujących kamerę Xbox Live Vision.

Microsoft na pewno pracuje nad handheldem

Vercetti, 9 maja 2006, 12:02

Całkiem niedawno wiele szumu pojawiło się wokół nowego projektu Microsoftu, nazwanego Origami. Niestety, wiemy już, że rzekoma maszynka do grania będzie „tylko” niezwykle zaawansowanym notebookiem. Zwolennicy teorii spiskowych nie przestają jednak marzyć o legendarnym handheldzie „małomiękkiego”.

Microsoft o złamaniu zabezpieczeń Xboxa 360

BK, 23 marca 2006, 08:46

Niedawno informowaliśmy o grupie hakerów, którzy złamali zabezpieczenia nowego Xboxa. Nie minęło wiele czasu, a sprawie przyjrzał się Microsoft i wydał swoje oświadczenie na ten temat.

Ultra-Mobilny PC według korporacji Microsoft

eLKaeR, 9 marca 2006, 13:23

Przed sześcioma dniami napisaliśmy, iż więcej na temat niezwykłego projektu o nazwie Origami dowiemy się podczas tegorocznych hanowerskich targów CeBIT. Impreza owa już wystartowała, więc niniejszym udostępniamy Szanownym Czytelnikom bardzo konkretne informacje, dotyczące tego dotąd dość tajemniczego przedsięwzięcia.

Microsoft opatentowuje technologię rozpoznawania ruchu

Elrond, 6 marca 2006, 14:30

Porównując sprzętowe specyfikacje konsol nowej generacji, nie da się ukryć, iż "dziecko" Nintendo, Revolution, pozostaje w tyle za rywalami z Microsoftu oraz Sony. Jednak już dawno kierownictwo Nintendo zapowiadało, iż będzie walczyć z konkurencją nie za pomocą sprzętu, ale za pomocą innowacyjnego podejścia do rozrywki. Przykładem tego jest kontroler do Revolution, który m.in. reaguje na ruchy.

Handheld Microsoftu zostanie pokazany światu 2 marca?

Elrond, 28 lutego 2006, 10:30

Wygląda na to, iż pogłoski o tworzeniu przez Microsoft konsoli przenośnej stają się coraz mniej plotkami a coraz bardziej rzeczywistością. Wszystko wyjaśni się już 2 marca, bowiem wtedy właśnie gigant z Redmond pokaże światu "coś". Tak przynajmniej wynika z prezentacji umieszczonej pod adresem Origami Project.

Półtora miliona sztuk Xboksa 360 w rękach graczy - twierdzi Microsoft

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2006, 08:18

Koncern Microsoft podsumował sprzedaż swojej nowej konsoli Xbox 360, która na rynku zadebiutowała 22 listopada ubiegłego roku. Dane udostępnione przez firmę są bardzo optymistyczne, zakładają bowiem, że do rąk graczy z całego świata trafiło ponad półtora miliona tych urządzeń.

Microsoft planuje rozpocząć produkcję przenośnej konsoli?

Jiker, 27 stycznia 2006, 11:55

Peter Moore, vice-prezes od spraw rozrywki w korporacji Microsoft, przekazał amerykańskiej edycji magazynu Business Week informację, że najnowsze urządzenie, którego produkcję planuję Microsoft umożliwi odtwarzanie muzyki, filmów oraz gier. Czyżby handheld?

Microsoft Xbox 360 Premium Modded Extreme Edition

eLKaeR, 18 grudnia 2005, 09:55

Zjawisko tuningowania, czyli ulepszania mechanicznego i wizualnego, tyczy się przede wszystkim pojazdów, aczkolwiek związane jest też z komputerami osobistymi. Podobnym modyfikacjom można poddać także stacjonarną konsolę X360, o czym świadczy jedna z aukcji, zorganizowana w ramach popularnego serwisu eBay.

Plany Microsoftu związane ze sprzedażą Xboxa 360

Elrond, 31 października 2005, 14:18

Do tej pory tak w zasadzie nie wiedzieliśmy naprawdę, ile konsol Xbox 360 szykuje Microsoft. Pojawiały się informacje, że popyt może znacznie przekroczyć podaż, jednak nie padały konkretne liczby. Dzisiaj wiemy już, ilu fanów swojego najnowszego dziecka uszczęśliwi gigant z Redmont.

Microsoft potwierdza wsparcie dla Xboxa

Elrond, 10 października 2005, 11:44

Wraz ze zbliżaniem się premiery Xboxa 360, wielu posiadaczy jego starszego brata zadaje sobie pytanie odnośnie przyszłości konsoli. Jak wynika z wypowiedzi Robbi'ego Bacha, odpowiedzialnego za rozwój platformy Xbox w Microsofice, gracze tacy mogą spać spokojnie. Przynajmniej na razie.