Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 maja 2012, 10:21

autor: Hed

Sprzedano pół miliona konsol PlayStation 3 w Polsce

Firma Sony Computer Entertainment Polska ogłosiła, że konsola PlayStation 3 została sprzedana 500 000 razy w Polsce. To doskonały wynik jak na możliwości naszego stosunkowo niewielkiego rynku.

Sprzedano pół miliona konsol PlayStation 3 w Polsce - ilustracja #1

Na oficjalnym profilu facebookowym PlayStation Polska ogłoszono, że liczba konsol PlayStation 3 sprzedanych w Polsce osiągnęła poziom 500 tysięcy sztuk. Pół miliona urządzeń w rękach graczy to naprawdę świetny wynik, który zapewne jest rezultatem dobrze sprofilowanej lokalnej polityki. Firma Sony Computer Entertainment Polska postawiła między innymi na pełne tłumaczenia swoich najważniejszych gier, co na pewno zwiększyło ich atrakcyjność dla wielu osób.

PlayStation 3 zadebiutowała 11 listopada 2006 roku w Japonii i trafiła do Europy kilka miesięcy później. Na półkach polskich sklepów pudełka z konsolą pojawiły się 23 marca 2007 roku. Trzy lata temu koncern Sony odświeżył sprzęt i wydał go w wersji Slim, zawierającej większe dyski i parę usprawnień. Po pięciu latach ze swojej dziesięcioletniej kadencji PlayStation 3 jest obok Xboksa 360 najpopularniejszą konsolą obecnej generacji na naszym rynku.

Dzisiaj konsola Sony jest widoczna za sprawą kontrolera PlayStation Move, który często gości w sklepach i marketach. PlayStation 3 to także nieustający dopływ tytułów ekskluzywnych, takich jak Ratchet & Clank: 4 za Jednego, Resistance 3, Twisted Metal, czy Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Posiadacze sprzętu mają na co czekać, bo w nadchodzących miesiącach pojawią się Sly Cooper: Thieves in Time, The Last of Us i miejmy nadzieję The Last Guardian.

  1. Oficjalny profil PlayStation Polska na Facebooku