Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2012, 09:20

autor: DogGhost

Ogłoszono grę Game of Thrones Ascent na Facebooka

Studio Disruptor Beam ogłosiło, że tworzy licencjonowaną grę na podstawie sagi George'a R.R. Martina, która zostanie wydana za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

W czasie, gdy drugi sezon telewizyjnego serialu Gra o tron powoli dobiega końca, poznaliśmy tytuł kolejnej produkcji osadzonej w popularnym uniwersum stworzonym przez George’a R. R. Martina. W grze Game of Thrones Ascent weźmiemy udział w walce o władzę, zawierając sojusze i tocząc boje ze znajomymi za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook. Na razie nie ujawniono planowanej daty premiery.

Ogłoszono grę Game of Thrones Ascent na Facebooka - ilustracja #1

Studio Disruptor Beam, odpowiedzialne za grę Game of Thrones Ascent, przywiązuje dużą wagę nie tylko do aspektu strategicznego i społecznościowego, ale również fabularnego. W trakcie rozgrywki wcielimy się w rolę szlachetnie urodzonego, który będzie walczył o zapewnienie sobie władzy nad całym kontynentem w trakcie przedstawionego na kartach powieści Martina przewrotu politycznego. Podczas zabawy opowiemy się po stornie jednego z głównych rodów zgłaszających swoje roszczenia do tronu.

W związku z tym, że gra zostanie wydana za pośrednictwem serwisu Facebook, twórcy wprowadzą w niej szereg elementów społecznościowych. Będziemy mogli między innymi zaprosić do zabawy swoich znajomych i łączyć się w sojusze. Każdy, kto miał styczność z pierwowzorem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ogromne znaczenie mają one dla zdobycia władzy. Podobną rolę odegrają one w produkcji studia Disruptor Beam.

Jon Radoff (zwróćcie uwagę na imię ;)), dyrektor generalny studia Disruptor Beam, wypowiedział się na temat najnowszej produkcji:

”Wszyscy w studiu byliśmy wielkimi fanami Gry o tron na długo zanim zaczęliśmy pracować nad tym tytułem, więc wiemy, że gracze oczekują napędzanych przez postacie konfliktów oraz intryg, które będą stanowić kluczowy element naszej nowej gry. Westeros jest świetnym miejscem, pozwalającym na dostarczenie ciekawych historii poprzez system decyzji i społecznościowych interakcji.”

Obecnie nie znamy planowanej daty premiery gry Game of Thrones Ascent. Kolejne informacje na temat tej produkcji mają pojawić się w najbliższych miesiącach na oficjalnej stronie projektu.