Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 października 2007, 08:51

autor: Metatron

Robbie Bach z Microsoftu o X360 Arcade

Zastąpienie modelu X360 Core przez nowszy zestaw Arcade stało się faktem, czego dowodzą doniesienia o tym, że w amerykańskich sklepach dostrzeżono go już na półkach. Dzięki jednemu z nabywców poznaliśmy również zawartość pudełka. W całej sprawie tkwił jednak mały szkopuł, otóż zestaw Arcade do tej pory nie został potwierdzony przez Microsoft. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie.

Zastąpienie modelu X360 Core przez nowszy zestaw Arcade stało się faktem, czego dowodzą doniesienia o tym, że w amerykańskich sklepach dostrzeżono go już na półkach. Dzięki jednemu z nabywców poznaliśmy również zawartość pudełka. W całej sprawie tkwił jednak mały szkopuł, otóż zestaw Arcade do tej pory nie został potwierdzony przez Microsoft. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. Lepiej późno niż wcale – chciałoby się powiedzieć.

Robbie Bach z Microsoftu w wywiadzie udzielonym The Financial Times opowiedział o tym, dlaczego jego firma zdecydowała się na przygotowanie takiego zestawu. Jak się okazało, wprowadzenie na rynek X360 Arcade jest częścią zapowiedzianego przed miesiącami planu rozszerzenia grupy docelowej konsoli o tzw. casual gamers. „Arcade jest dla nas możliwością dotarcia do nowych odbiorców, nastawionych bardziej na rozrywkę rodzinną albo po prostu bardziej oszczędnych” – powiedział Bach, w ten sposób oficjalnie potwierdzając istnienie zestawu Arcade.

Przypominamy, że Arcade kosztuje tyle ile Core, różni się jednak zawartością pudełka. W tej cenie otrzymujemy bowiem konsolę bez twardego dysku, kartę pamięci 256 MB, bezprzewodowy pad oraz płytę z kilkoma grami z Xbox LIVE Arcade.

Serwis Nex-Gen skontaktował się z Microsoftem z zapytaniem o europejską premierę X360 Arcade. Odpowiedzią było jedynie: „bez komentarza”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.