Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lutego 2021, 12:46

autor: Entelarmer

PS5 przegrzewa się z drugim SSD? Sony chce poprawić chłodzenie

Sony może wkrótce umożliwić włożenie dodatkowego nośnika SSD do PlayStation 5. Według agencji Bloomberg nowy firmware przyśpieszy pracę wentylatorów w związku z możliwością przegrzewania się konsoli po zamontowaniu drugiego dysku.

Dawno mamy za sobą czasy, kiedy połowa terabajta spokojnie wystarczyła na pomieszczenie kilkudziesięciu produkcji. Owszem, zdarzają się wyjątkowo małe gry (głównie niezależne), ale coraz więcej wysokobudżetowych tytułów potrafi zajmować dużo powyżej 50 czy nawet 100 GB miejsca. W tym kontekście faktyczna pojemność dysku PlayStation 5 rzędu 667 GB pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza że zewnętrzne nośniki działają tylko z grami ósmej generacji. Jednakże może się to zmienić latem, bo – jak donosi agencja Bloomberg – Sony szykuje firmware, który umożliwi podłączenie dodatkowego dysku SSD.

  1. PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić

Nowe PlayStation ma miejsce przeznaczone na drugi dysk, jednak obecnie nie można skorzystać z tego gniazda (co zresztą zapowiadano już rok temu). Jeśli wierzyć informacjom Bloomberga, powodem są obawy o przegrzewanie się PS5 po podłączeniu drugiego SSD. Dlatego też nadchodzący firmware ma przyśpieszyć prędkość wentylatora, by zapobiec gwałtownym wzrostom temperatury. Niestety, ubocznym efektem tego zabiegu może być głośniejsza praca konsoli.

Na razie informacje agencji Bloomberg nie zostały oficjalnie potwierdzone. Sony wciąż zapewnia, że pracuje nad umożliwieniem rozszerzenia pamięci SSD konsoli, ale wstrzymuje się z podawaniem konkretnych terminów. Trudno się dziwić, bo firma wciąż ma poważniejszy problem w postaci problemów z dostępnością PS5, po części dzięki scalperom, którzy nadal dają się we znaki graczom (aczkolwiek niektórzy odpłacają spekulantom pięknym za nadobne). Niestety, ostatnie doniesienia sugerują, sytuacja nie poprawi się nawet do końca tego roku.

PS5 przegrzewa się z drugim SSD? Sony chce poprawić chłodzenie - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.