Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 grudnia 2021, 14:13

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

Gracze wolą PS5 od Xboksa Series X/S - ankieta nie pozostawia złudzeń

PlayStation 5 ma więcej zwolenników wśród graczy niż Xbox Series X/S. Tak wynika z badań firmy DFC Intelligence. Ankieta przyniosła ciekawe wnioski.

Nie jest tajemnicą, że PlayStation 5 jak na razie wygrywa wojnę konsolową i przebija popularnością Xboxa Series X/S. Sony podąża sprawdzoną ścieżką i stawia na exclusive’y, takie jak nadchodzące God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West czy Gran Turismo 7. Najnowsze badanie rynku gier potwierdza zainteresowanie graczy najnowszą konsolą Sony.

Xbox Series X/S kupisz tutaj

Firma DFC Intelligence przeprowadziła ankietę, której wyniki ukazują istotną przewagę PlayStation 5 nad Xboxami. Badanie przeprowadzono w październiku i listopadzie. Poza tym ukazuje ono też duże zainteresowanie Nintendo Switch.

Z ankiety wynika, że 54% osób planujących zakup konsoli nowej generacji na pewno nie wybrałoby Xboxa Series X/S, natomiast w przypadku PlayStation 5 na „nie” było 34% pytanych. Jeśli chodzi o wybór konsoli, procent zdecydowanych na produkt Sony wynosi 42% w porównaniu z 26% dla urządzeń Microsoftu.

PlayStation 5 kupisz tutaj

Konsole pod względem wydajności prezentują się bardzo podobnie. Skąd więc wynikają tak duże różnice w opiniach graczy? Sony kieruje się sprawdzoną metodą i stawia przede wszystkim na gry ekskluzywne. To właśnie one napędzają sprzedaż konsoli. Nowe odsłony God of War, Horizon i Gran Turismo to gry, na które z niecierpliwością czekają miliony graczy. Xbox nie posiada aż tak mocnego asortymentu gier na wyłączność – wyjątkiem jest ostatnie Halo Infinite, które zatriumfowało nie tylko na konsoli, ale także odniosło duży sukces na PC.

Sony ma przewagę, jeśli chodzi treści ekskluzywne, Microsoft natomiast ma Game Passa, który króluje nie tylko na konsoli, ale także na PC. Usługa daje pecetowcom możliwość zagrania m.in. w niesamowicie udane Forza Horizon 5 czy wspomniane Halo Infinite. Być może w pewnym stopniu na zarzucenie decyzji o zakupie konsol Microsoftu wpływa dostępność dedykowanych im gier na PC.

Ankieta DFC Intelligence nie jest w pełni miarodajnym badaniem, gdyż została przeprowadzona na bardzo małej grupie ludzi. Daje jednak poglądowe spojrzenie, z którego można wyciągnąć interesujące wnioski.

Gracze wolą PS5 od Xboksa Series X/S - ankieta nie pozostawia złudzeń - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.