Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 listopada 2019, 09:30

autor: Serek

Przeciek: PS5 będzie wstecznie kompatybilne z płytami z PS, PS2, PS3 i PS4

Mamy coraz więcej przecieków na temat wstecznej kompatybilności PS5. Najnowsze doniesienia sugerują, że konsola odczyta niemalże wszystkie dyski z poprzednich generacji. Innymi słowy: na PS5 zagramy w gry z PS, PS2, PS3 i PS4.

Jedna, by wszystkimi rządzić. Jedna, by wszystkie odpalić... - Przeciek: PS5 będzie wstecznie kompatybilne z płytami z PS, PS2, PS3 i PS4 - wiadomość - 2019-11-21
Jedna, by wszystkimi rządzić. Jedna, by wszystkie odpalić...

Dwa dni temu informowaliśmy Was o bardzo interesującym przecieku, pochodzącym od użytkownika Twittera o pseudonimie PSErebus. Według niego PS5 zadebiutuje 20 listopada 2020 roku w Ameryce Północnej, w cenie Xboksa Scarlett (niespełna 2000 zł). PSErebus nie zdradził wtedy wszystkiego. Kilka godzin temu podzielił się ze światem jeszcze jednym istotnym aspektem PlayStation 5, o którym tak wiele się mówiło. Mianowicie: nowa konsola Sony ma być wstecznie kompatybilna z ogromną większością pudełkowych wersji gier ze wszystkich poprzednich „plejek”.

Brzmi świetnie, prawda? W innym poście autor przecieku dodaje, że:

Niemalże każdy deweloper, który stworzył grę wydaną komercyjnie na PS, PS2, PS3 lub PS4 od 1994 roku, doczeka się możliwości zagrania w swój tytuł na PS5.

Oczywiście, jak to zwykle bywa przy nieoficjalnych doniesieniach, zalecamy nie brać tych informacji za pewnik. Możemy przyjąć pewien bufor bezpieczeństwa z uwagi na fakt, że PSErebus kilkukrotnie podawał prawdziwe informacja na długo przed oficjalnymi komunikatami Sony. Ale nadal - to wciąż tylko przecieki. Na szczegóły będziemy pewnie musieli poczekać do przyszłorocznych targów E3, kiedy (według najnowszych plotek) Japończycy zapowiedzą PlayStation 5. Lub nieco wcześniej - do lutego, jak głosiły wcześniejsze doniesienia. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o nowej konsoli Sony, zapraszamy do zapoznania się z obszernym tekstem na jej temat.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation
  2. Zdjęcia devkitu PS5 i plotki o kompatybilności z PSX, PS2, PS3 i PS4
  3. Czym będzie PS5? Data premiery, specyfikacja, tytuły startowe