Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2017, 11:24

autor: Góral

Pady Xbox z natywnym wsparciem na Steamie

Choć użytkownicy Steama korzystają z padów od konsol Xbox 360 i Xbox One od dawna, tak dopiero teraz Valve dodało natywne wsparcie dla obu kontrolerów, dzięki czemu gracze zyskali dużo większe możliwości ich konfiguracji.

Przed kilkoma miesiącami Valve wprowadziło natywne wsparcie na Steamie dla pada DualShock 4. W ostatniej aktualizacji (wersja beta) klienta popularnej platformy cyfrowej dystrybucji pojawiło się podobne rozwiązanie dla kontrolerów Xbox One oraz Xbox 360. Choć oczywiście od dawna można ich było bez problemu używać w większości produkcji, tak od teraz gracze mają dostęp do bardziej zaawansowanych możliwości dzięki Steam Controller Configurator. Krótko pisząc, da się przypisywać rozmaite funkcje pod dowolne przyciski, najpewniej wkrótce pojawią się specjalne konfiguracje przygotowane pod określone tytuły itd. Z racji, że pady od Xboksów cieszą się ogromną popularnością wśród graczy PC-towych, to z pewnością nowa funkcja ucieszy wielu z nich.

Co ciekawe, również fani marki PlayStation doczekali się kolejnego usprawnienia w nowej aktualizacji, gdyż Valve dodało wsparcie dla padów PS4 od zewnętrznych firm, jak np. HORI, MadCatz czy specjalnych padów przeznaczonych do bijatyk.

Pady Xbox z natywnym wsparciem na Steamie - ilustracja #1