Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 sierpnia 2015, 10:45

autor: Góral

OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4

Chińska myśl technologiczna nie zna granic. Na tamtejszym odpowiedniku Kickstartera rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na konsolę OUYE, która wygląda jak połączenie Xboksa One z PlayStation 4.

Jak powszechnie wiadomo w Chinach piractwo i kopiowanie właściwie wszystkiego jest na porządku dziennym. To właśnie w tym kraju narodziły się urządzenia pokroju PolyStation (podróbka PlayStation), Vii (prawie, że Wii), PopStation Portable (przeróbka PSP) i wiele innych. Tym razem chińscy inżynierowie pracują przy maszynie łączącej wygląd PlayStation 4 z Xboksem One. Na tamtejszym odpowiedniku Kickstartera rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na urządzenie OUYE (tak, by dopełnić całości obrazu przerobili nazwę konsoli OUYA). Ze względu na barierę w postaci chińskiego języka nie znamy wszystkich szczegółów, ale wiadomo, że sprzęt zostanie oparty na Androidzie, a w środku znajdziemy m.in. 2 GB pamięci RAM, GPU PowerVR G6230 i 16 GB pamięci eMMC. Nie zabraknie oczywiście slotu na karty Micro SD, portów USB, złącza Ethernet oraz złącza HDMI.

Jak więc widać, wynalazek nie będzie mieć wiele wspólnego z obecnymi konsolami Sony i Microsoftu, a przynajmniej w kwestii podzespołów, gdyż jeżeli chodzi o wygląd to:

Wygląd OUYE łączy wszystko co najlepsze z Xboksa One i PlayStation 4. - OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4 - wiadomość - 2015-08-17
Wygląd OUYE łączy wszystko co najlepsze z Xboksa One i PlayStation 4.

Konsola jest niemal idealną kopią PS4, z tym wyjątkiem, że umieszczono na niej kraty wentylacyjne z XOne. Również pad do złudzenia przypomina kontroler dla konsoli giganta z Redmond. Krótko pisząc, jeżeli nie możecie zdecydować się na któreś z oryginalnych urządzeń, to być może wkrótce sprowadzicie do domu wynalazek łączący wygląd obu current-genów w jedną całość. „Pomysłowości” chińskim przedsiębiorcom odmówić z pewnością nie można.

Warto jeszcze wspomnieć, że na sprzęcie dostępnych ma być ponad 1000 gier, a na jednej z grafik promocyjnych można się dopatrzyć także polskiego akcentu w postaci Zombie Driver HD, znajdującego się w towarzystwie Batmana, Assassin’s Creed czy też Plants vs. Zombies.

W serwisie Kotaku opublikowano również kilka dodatkowych informacji, z których wynika, że OUYE sprzedawane będzie za około 70 dolarów, a projektanci spędzili pół roku nad wymyśleniem tego „unikalnego” wyglądu. Efekty ich pracy pozostawiam Waszej ocenie.

Na OUYE zmierza ponad 1000 gier, w tym polskie Zombie Driver HD. - OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4 - wiadomość - 2015-08-17
Na OUYE zmierza ponad 1000 gier, w tym polskie Zombie Driver HD.
OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4 - ilustracja #3
OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4 - ilustracja #4
OUYE - powstanie konsola łącząca w jedno Xboksa One i PlayStation 4 - ilustracja #5