Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2015, 11:26

Oculus zapowiada komputery obsługujące Oculus Rift w cenie poniżej 1000 dolarów

Firma Oculus rozpoczęła współpracę z czołowymi producentami sprzętu, chcąc zadbać o to, by na rynek trafiły komputery obsługujące zestaw wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift w cenie poniżej 1000 dolarów.

Jeszcze parę miesięcy temu przedstawialiśmy Wam wymagania sprzętowe komercyjnej wersji Oculus Rift – zapowiadanego na pierwszy kwartał przyszłego roku zestawu wirtualnej rzeczywistości. Teraz firma Oculus ogłosiła współpracę z czołowymi producentami hardware'u i sama zadba o to, by na rynku pojawiły się komputery robiące odpowiedni użytek z jej najnowszej technologii.

Oculus Rift to urządzenie sprzętowo wymagające, ale jego twórcy chcą zadbać, by na komputer obsługujący zestaw wirtualnej rzeczywistości nie trzeba było wydawać fortuny. - Oculus zapowiada komputery obsługujące Oculus Rift w cenie poniżej 1000 dolarów - wiadomość - 2015-09-25
Oculus Rift to urządzenie sprzętowo wymagające, ale jego twórcy chcą zadbać, by na komputer obsługujący zestaw wirtualnej rzeczywistości nie trzeba było wydawać fortuny.

Pomogą w tym takie korporacje jak NVIDIA, ASUS, Alienware, Intel, AMD czy Dell. Stworzone w ten sposób PC-ty otrzymają certyfikat „Oculus Ready”, świadczący, że dany sprzęt da sobie radę z niemałymi wymaganiami zestawu wirtualnej rzeczywistości (będzie musiał być wyposażony m.in. w 8 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GTX 970 lub jej odpowiednika od AMD). Nate Mitchell z firmy Oculus zapewnia, że nie oznacza to wcale zaporowej ceny. Najtańsze opcje mają kosztować mniej niż 1000 dolarów (około 3800 złotych), nie podano jednak ich specyfikacji. Nadal nie ujawniono, ile zapłacimy za sam zestaw wirtualnej rzeczywistości, ale prezes Oculusa, Brendan Iribe, wielokrotnie zapewniał, że cena komputera w pakiecie z urządzeniem nie powinna przekroczyć 1500 dolarów.

Przy okazji zapowiedziano, że w drugim kwartale 2016 roku na półki sklepowe trafi Oculus Touch. Pod tą nazwą kryje się para kontrolerów, używanych w połączeniu z zestawem wirtualnej rzeczywistości i imitujących ruch rąk – dobra alternatywa wobec pada do Xboksa One, który będzie dołączany do gogli. Niestety, w tym przypadku także nie poznaliśmy ceny.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Oculus