Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2019, 11:15

autor: XxX

Nowy iOS 13 na iPhone'ach ostrzega przed korzystaniem z Facebooka

System iOS 13, który ma zostać uruchomiony w tym tygodniu, oferuje wiele nowych środków ochrony prywatności użytkowników. Jednym z nich jest powiadamianie ludzi, gdy aplikacje próbują potajemnie szpiegować bez ich zgody. Osoby, które pobrały wczesną wersje oprogramowania, są ostrzegane przed Facebookiem.

Użytkownicy iOS 13 zaczęli otrzymywać dziwne powiadomienia dotyczące Facebooka. - Nowy iOS 13 na iPhone'ach ostrzega przed korzystaniem z Facebooka - wiadomość - 2019-09-17
Użytkownicy iOS 13 zaczęli otrzymywać dziwne powiadomienia dotyczące Facebooka.

Nowe oprogramowanie od Apple, iOS 13, zostanie udostępnione użytkownikom w tym tygodniu. Niektóre osoby, które pobrały wczesną wersję, zaczęły otrzymywać dziwne powiadomienia dotyczące Facebooka. Ich treść wygląda następująco: „Facebook chciałby korzystać z technologii Bluetooth”. Ma to związek z dodatkowymi środkami ochrony prywatności, jakie Apple postanowiło zaimplementować w nowym iOS-ie.

Oprogramowanie oferuje więcej możliwości kontrolowania swoich danych. To użytkownicy będą decydować o tym, które z nich udostępnią danej aplikacji, a które zachowają dla siebie.

Facebook próbuje uzyskać dostęp do technologii Bluetooth, aby… móc namierzać swoich użytkowników nawet wtedy, kiedy nie korzystają bezpośrednio z aplikacji:

Korzystanie z Bluetooth służy również kojarzeniu poszczególnych urządzeń ze sobą. Przykładowo, kiedy wychodzimy z domu i udajemy się na czyjąś posesję, Facebook jest w stanie skojarzyć obecność innego urządzenia w zasięgu naszego i dzięki temu wywnioskować, z kim poszliśmy się spotkać. Eksperci obawiają się, że zebrane w ten sposób dane mogą być wykorzystywane w nowej usłudze randkowej, którą portal zamierza niebawem uruchomić.

Facebook jeszcze w tamtym tygodniu pisał na swoim blogu o nowych opcjach lokalizowania swoich użytkowników. Eksperci zwracają jednak uwagę, że GPS i Bluetooth to nie jedyne narzędzia w rękach aplikacji. Może ona również wyciągać wnioski z meldowania się użytkowników, wydarzeń na które się zapisali, czy informacji o połączeniu internetowym.

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.