Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 maja 2010, 10:55

autor: Hed

Nowe sterowniki dla kart ATI (Catalyst 10.5)

Na oficjalnej stronie AMD/ATI pojawiły się nowe sterowniki do kart grafiki firmy. Najnowsza wersja oprogramowania Catalyst, oznaczona numerem 10.5, w końcu rozwiązuje problemy z długim ładowaniem map w Battlefield: Bad Company 2, poprawia działanie kilku innych gier i wprowadza wsparcie dla odświeżania 120 Hz w przypadku kart Radeon HD 3000 i 4000.

Na oficjalnej stronie AMD/ATI pojawiły się nowe sterowniki do kart grafiki tej firmy. Najnowsza wersja oprogramowania Catalyst, oznaczona numerem 10.5, w końcu rozwiązuje problemy z długim ładowaniem map w Battlefield: Bad Company 2, poprawia działanie kilku innych gier i wprowadza wsparcie dla odświeżania 120 Hz w przypadku kart Radeon HD 3000 i 4000.

Sterowniki ATI Catalyst 10.5 powinny zainteresować także osoby podkręcające swój sprzęt, bo wprowadzono w nich pełne wsparcie dla tej funkcji na kartach podłączonych do kilku ekranów. Oprócz tego, poprawiono błędy związane z działaniem oprogramowania oraz interfejsem. Większość z tych zmian pojawiała się we wcześniejszych, testowych wersjach sterowników.

Graczy zainteresuje poprawione działanie najnowszej odsłony cyklu Battlefield: Bad Company oraz wyeliminowanie błędów graficznych z IL-2 Sturmovik: 1946. Nowe sterowniki pozwolą też bezproblemowo przełączać się z gry Mass Effect 2 na pulpit (Alt+Tab) i poprawią wygląd Empire: Total War i Napoleon: Total War. Splinter Cell: Conviction nie powinien natomiast wysypywać się na kartach HD 2000 i 3000.

Pełny opis zmian i nowości w nowej wersji sterowników znajdziecie w stosownym dokumencie (PDF), a same sterowniki na oficjalnej stronie producenta.