Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 stycznia 2017, 05:15

autor: Góral

Nintendo Switch zadebiutuje 3 marca

Firma Nintendo ujawniła datę premiery oraz cenę konsoli Switch. Sprzęt zadebiutuje 3 marca bieżącego roku i kosztować będzie w USA 299 dolarów.

Aktualizacja

Poznaliśmy cenę Nintendo Switch w Wielkiej Brytanii. Urządzenie zostało wycenione na 279,99 funtów, czyli nieco ponad 1400 zł.

Oryginalna wiadomość

Firma Nintendo już na początku prezentacji konsoli Switch ujawniła datę premiery oraz cenę urządzenia. Sprzęt został wyceniony w USA na 299 dolarów (czyli około 1233 zł ) i pojawi się w sklepach 3 marca bieżącego roku. Sugerowanej ceny dla Europy nie podano, ale tradycyjnie w Polsce cena będzie pewnie wyższa, bo należy chociażby uwzględnić 23% podatek VAT. Maszyna dostępna ma być od razu w tym samym czasie w Japonii, USA, Kanadzie, głównych europejskich krajach i innych państwach. Przy okazji wspomniano też, że w odróżnieniu od innych konsol Nintendo, w przypadku Switcha gry nie będą posiadały blokady regionalnej, więc zakupioną np. w Japonii produkcję bez problemu odpalimy na europejskim modelu urządzenia.

Nintendo Switch zadebiutuje 3 marca - ilustracja #1

Sprzęt sprzedawany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – zwykłej, całej szarej, oraz z kolorowymi kontrolerami Joy-Con. W obu przypadkach cena będzie taka sama. Ponadto dowiedzieliśmy się także, co znajdziemy w pudełku. Oprócz konsoli, stacji dokującej oraz padów (lewy i prawy Joy Con), możemy także liczyć na zasilacz, Joy-Con Grip (uchwyt), Joy-Con Wrist Straps (opaski) oraz kabel HDMI.

W sprzedaży pojawią się dodatkowe akcesoria – Nintendo Switch Pro Controller, Joy-Con Charging Grip (uchwyt z możliwością ładowania baterii) oraz Joy-Con Wheel (kierownica). Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Switch wyjęty ze stacji dokującej wytrzyma od 3,5 do 6,5 godziny zabawy, w zależności od gry.

Nintendo Switch zadebiutuje 3 marca - ilustracja #2