Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 października 2005, 12:40

autor: Elrond

Magiczna różdżka od Sony

Wygląda na to, iż projekt kontrowersyjnego kontrolera do Nintendo Revolution, nie jest jedynym tego typu rozwiązaniem obecnym na rynku (lub za jego kulisami). Otóż firma Sony w grudniu zeszłego roku złożyła w urzędzie patentowym dokumenty opisujące wygląd oraz działanie tzw. Gaming Wand czyli w wolnym tłumaczeniu, różdżki do gry.

Wygląda na to, iż projekt kontrowersyjnego kontrolera do Nintendo Revolution, nie jest jedynym tego typu rozwiązaniem obecnym na rynku (lub za jego kulisami). Otóż firma Sony w grudniu zeszłego roku złożyła w urzędzie patentowym dokumenty opisujące wygląd oraz działanie tzw. Gaming Wand czyli w wolnym tłumaczeniu, różdżki do gry. Kontroler ten prawdopodobnie był początkowo projektowany dla PS2, jednak później projekt został albo zarzucony albo zawieszony w oczekiwaniu na PS3.

Gaming Wand współpracuje z kamerą, która jest podpięta do konsoli i wyłapuje sygnały świetlne wysyłane z kontrolera (ignorując przy okazji inne źródła światła obecne w otoczeniu). Kamera następnie odnotowuje ruchy różdżki i przetwarzając je odpowiednio wysyła do aplikacji, która je interpretuje w zadany z góry sposób. Na razie nie wiadomo, czy Sony zdecyduje się na produkcję tego kontrolera, jednak biorąc pod uwagę popularność programów Eye Toy, odpowiedni pomysł na reklamę Gaming Wand może zdziałać cuda.

Magiczna różdżka od Sony - ilustracja #1

Wyobrażacie sobie grę w Harrego Pottera z taką różdżką?:)