Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2016, 12:20

autor: Entelarmer

HTC Vive z ponad 15 tysiącami sprzedanych sztuk w 10 minut

Ruszyła przedsprzedaż gogli rzeczywistości wirtualnej HTC Vive. Według pracownika firmy HTC wystarczyło niecałe 10 minut, by rozeszło się ponad 15 tysięcy sztuk tego urządzenia.

Druga przedsprzedaż gogli rzeczywistości wirtualnej wywołała sporo zainteresowanie. - HTC Vive z ponad 15 tysiącami sprzedanych sztuk w 10 minut - wiadomość - 2016-03-02
Druga przedsprzedaż gogli rzeczywistości wirtualnej wywołała sporo zainteresowanie.

Kiedy podawaliśmy oficjalną amerykańską i europejską cenę HTC Vive, można było przypuszczać, że ustalone 899 euro oraz 799 dolarów prawdopodobnie zniechęcą nabywców. Tym bardziej, że konkurencyjny Oculus Rift kosztuje znacznie mniej. Oficjalna przedsprzedaż tych gogli rzeczywistości wirtualnej rozpoczęła się wczoraj o godzinie 16:00 rano czasu polskiego. Już godzinę później przedstawiciel firmy HTC, Shen Ye, zamieścił na Twitterze zaskakującą informację o rozejściu się ponad 15 tysięcy egzemplarzy Vive, co przełożyło się na przychód rzędu 12 milionów dolarów. Zadziwia to tym bardziej, że dane te dotyczą zaledwie pierwszych 10 minut przedsprzedaży, pewne jest więc, że dotychczasowy wynik jest o wiele wyższy. Tym samym technologia VR zalicza kolejny finansowy sukces po równie udanej przedsprzedaży Oculusa Rift, którego cały nakład rozszedł się w zaledwie 14 minut.

Przypomnijmy, że w zestawie oprócz samych gogli HTC Vive znajdują się dwa kontrolery, dwie stacje śledzące ruchy użytkowników oraz aplikacja Tilt Brush od Google. Całość będzie rozsyłana do nabywców począwszy od 5 kwietnia. Zamówienia można składać poprzez oficjalną stronę HTC Vive.