Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2011, 15:05

autor: Olek

Chińczycy ujawnili specyfikację PlayStation Phone

Choć telefon dla graczy – PlayStation Phone wciąż pozostaje w sferze domysłów, a koncern Sony nieustannie odmawia komentarzy na ten temat, chiński serwis it168 opublikował już jego specyfikację techniczną, a nawet zamieścił materiał wideo prezentujący działanie gier na nowej platformie. Informacja opatrzona została adnotacją, że być może urządzenie nie jest jeszcze produktem finalnym.

Choć telefon dla graczy – PlayStation Phone wciąż pozostaje w sferze domysłów, a koncern Sony nieustannie odmawia komentarzy na ten temat, chiński serwis it168 opublikował już jego specyfikację techniczną, a nawet zamieścił materiał wideo prezentujący działanie gier na nowej platformie. Informacja opatrzona została adnotacją, że być może urządzenie nie jest jeszcze produktem finalnym. Doniesienia te należy więc traktować jako plotki.

Chińczycy ujawnili specyfikację PlayStation Phone - ilustracja #1

Według ustaleń Chińczyków we wnętrzu PlayStation Phone znajduje się procesor 1GHz Snapdragon QSD8255 oraz układ graficzny Qualcomm Adreno 205. Telefon dysponuje 512 MB pamięci RAM i tyle samo ROM. Poza gniazdem na kartę SIM, producent zadbał także o port miniUSB i slot na karty MicroSD.

Urządzenie wyposażono w 4-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 854 na 480 pikseli. Nie zabrakło również wbudowanego aparatu z 5-megapikselową matrycą.

Gry uruchamiane są poprzez aplikację o nazwie PlayStation Pocket. Rozsuwana klawiatura mocno przypomina tę z PSP Go i wbrew wcześniejszym doniesieniom funkcje przycisków nie zmieniają się po przejściu między trybami pracy telefonu i konsoli.

Niestety, na obecnym etapie wydajność PlayStation Phone wypada poniżej oczekiwań. Na jednym z filmików widać wyraźnie, że grę Dungeon Defenders znacznie szybciej udało się uruchomić na konkurencyjnym urządzeniu pracującym pod systemem operacyjnym Android.

Przypomnijmy, że według doniesień serwisu Pocket-Lint koncern Sony planuje oficjalnie zaprezentować PlayStation Phone w lutym, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.