Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 stycznia 2021, 09:54

autor: Aquma

Buty z GeForce RTX 3080 mają działający wentylator i ekran

Firma Artifact Studios / RTFKT zaprezentowała obuwie wyposażone w ekran LCD, wentylator oraz… replikę flagowej karty graficznej Nvidii – GeForce’a RTX 3080.

W SKRÓCIE:

  1. firmy RTFKT i NZXT stworzyły „next-genowe” obuwie – wyposażone w replikę GeForce’a RTX 3080, ekran LCD oraz wentylator;
  2. obuwie wygląda niesamowicie, ale trudno powiedzieć, czy faktycznie trafi do sprzedaży.

Firma Artifact Studios (RTFKT) we współpracy z NZXT stworzyła buty wyposażone w… replikę karty graficznej GeForce RTX 3080. Jakby tego było mało, omawiane obuwie posiada też działający wentylator oraz niewielki ekran LCD. Przedziwne buty możecie podziwiać w poniższym tweecie opublikowanym przez producenta.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat zaprezentowanego produktu. Ekran wygląda podobnie do tego znanego z chłodzenia Kraken Z73 i widać na nim gifa z anime Dragon Ball. Wygląda też na to, że podobnie jak w przypadku coolera, wyświetlaną zawartość będziemy mogli dostosować do swoich oczekiwań za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania NZXT Cam.

Kształt obuwia sugeruje, że jest to produkt, który prawdopodobnie będzie się sprawdzał lepiej na półce sklepowej niż na nodze – szczególnie, jeśli swoiste „okno” do środka obuwia prezentuje jego realne wnętrze, a nie rzeczy, których tak naprawdę tam nie ma. Niewykluczone, że są to buty kolekcjonerskie, które nigdy nie trafią do faktycznej sprzedaży, a przynajmniej nie w dużych ilościach (co zresztą prześmiewczo można uznać za kolejne nawiązanie do układów graficznych Ampere od Nvidii).

Co ciekawe, odbiór tweeta jest wyjątkowo pozytywny – wielu potencjalnych odbiorców zdaje być zainteresowanych takimi butami. Chodzilibyście?

  1. RTFKT – strona oficjalna
  2. NZXT – strona oficjalna
Buty z GeForce RTX 3080 mają działający wentylator i ekran - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.