Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2021, 09:33

Sherlock Holmes Chapter One - nieliniowość, zadania, przebrania i aktorzy głosowi

Deweloperzy ze studia Frogwares postanowili odpowiedzieć na wybrane pytania fanów dotyczące gry Sherlock Holmes: Chapter One. Dzięki temu poznaliśmy liczbę głównych zadań i nazwiska najważniejszych aktorów głosowych, a także dowiedzieliśmy się, jaką rolę w tym tytule odegrają przebrania.

W SKRÓCIE:
  1. twórcy gry Sherlock Holmes: Chapter One opublikowali materiał wideo, w którym odpowiadają na wybrane pytania fanów;
  2. poznaliśmy szczegóły na temat liczby zadań w wątku głównym, roli, jaką odegrają w tej produkcji przebrania, konstrukcji świata, a także aktorów głosowych, którzy wcielą się w główne postacie;
  3. autorzy nie są jeszcze gotowi, by pokazać światu gameplay.

Dwa tygodnie temu poznaliśmy garść konkretów na temat gry Sherlock Holmes: Chapter One, tworzonej przez ukraińskie studio Frogwares. Dzisiaj natomiast mamy dla Was materiał wideo, w którym deweloperzy odpowiadają na pytania fanów i pochylają się nad wybranymi elementami swojego dzieła. Można się z niego dowiedzieć, ile zadań zaoferuje wątek główny, jaką rolę pełnić będą przebrania, jaka będzie konstrukcja świata, w czym będzie przejawiać się nieliniowość rozgrywki, a także jacy aktorzy wcielą się w głównego bohatera i jego towarzysza.

Nim zaprosimy Was na seans, przypominamy, że omawiany tytuł zmierza na PC oraz konsole ósmej i dziewiątej generacji, a zadebiutuje w 2021 roku.

Zacznijmy od tego, że wątek główny w Sherlock Holmes: Chapter One ma składać się z pięciu rozbudowanych misji, których motywem przewodnim będzie rozwikłanie tajemnicy śmierci matki głównego bohatera. Chcąc udowodnić, że jest prawdziwym detektywem, Sherlock chętnie podejmie się również innych spraw. Jak już wiemy, główna fabuła ma nam wystarczyć na 12-15 godzin, z kolei ukończenie wszystkiego, co gra będzie miała do zaoferowania, ma być zadaniem nawet na 40 godzin.

Po przejściu pierwszego zadania otrzymamy dostęp do całej wyspy i pełną dowolność w kwestii doboru zleceń. Misje będzie można wykonywać na różne sposoby, a nasze poczynania wpłyną nie tylko na ich przebieg oraz finał, lecz również na to, w jaki sposób zakończy się opisywana przygoda Holmesa. Co ciekawe, zebrane dowody i niewłaściwa dedukcja będą mogły popchnąć nas do oskarżenia o popełnienie danego przestępstwa niewinnej osoby. W takim wypadku gra weźmie na to poprawkę i poprowadzi akcję dalej w odpowiedni sposób. Jako że nie samymi zagadkami detektyw żyje, w określonych momentach pojawią się tu sceny akcji (pistolet znajdujący się na podorędziu protagonisty od czasu do czasu będzie musiał się przydać).

Sherlock Holmes Chapter One - nieliniowość, zadania, przebrania i aktorzy głosowi - ilustracja #1
Po ukończeniu pierwszego zadania głównego świat gry stanie przed nami otworem.

Ważną rolę w omawianej produkcji odegrają również przebrania. Pozwolą nam one zarówno dostosować wygląd Sherlocka do indywidualnych preferencji, jak i dostać się w trudno dostępne miejsca. Oprócz żonglowania kapeluszami, okularami i innymi elementami stroju będzie można również całkowicie zmienić wygląd protagonisty, charakteryzując go na starszego, zmieniając mu fryzurę, a nawet manipulując jego zarostem. Elementy garderoby kupimy bądź zdobędziemy w inny sposób; to samo tyczy się mebli i elementów dekoracji posiadłości detektywa.

Na koniec słówko o aktorach głosowych, którzy wcielą się w główne postacie. Sherlock Holmes przemówi głosem Aleksa Jordana, z kolei Will Coban zagra tu jego towarzysza – Jona. Watson niestety nie pojawi się w grze. Warto dodać, że twórcy nie są jeszcze gotowi, by pokazać światu gameplay, toteż fani muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Frogwares

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej