Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2021, 12:52

autor: "Bartłomiej Sagan"

Bitcoin osiągnie wartość miliona dolarów

Rok 2020 oprócz pandemii przyniósł także kolejny boom na kryptowaluty. Zdaniem eksperta najpopularniejsza z nich, bitcoin, może osiągnąć wartość nawet miliona dolarów za sztukę w ciągu kilku lat.

Pragnący dokonać modernizacji komputera są niezadowoleni, natomiast posiadacze bitcoinów zacierają ręce patrząc na rosnący kurs kryptowaluty. Szał na kopanie wirtualnych pieniędzy powrócił w ubiegłym roku i nic nie wskazuje na to, by miał wkrótce się skończyć. Dan Morehead, twórca Pantera Capital - przedsiębiorstwa zajmującego się inwestycjami w zakresie wirtualnych walut, uważa że bitcoin do sierpnia bieżącego roku przekroczy wartość 115 tysięcy dolarów. Nieco bardziej sceptyczny jest Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital, według którego bariera 100 tysięcy dolarów zostanie osiągnięta dopiero pod koniec 2021 roku.

Bitcoin osiągnie wartość miliona dolarów - ilustracja #1
Wkrótce pojedynczy bitcoin może być warty walizkę wypchaną dolarami

W związku z powyższymi przewidywaniami, opinia byłego szefa funduszu hedgingowego w Goldman-Sachs, że bitcoin ostatecznie przekroczy cenę miliona dolarów za sztukę nie jest zaskakująca. Zwłaszcza, że Raoul Pal (obecnie prowadzący firmę Real Vision Group, dokonującą kompleksowych analiz ekonomicznych) myśli w tym wypadku o perspektywie obejmującej 5 lat. Trzeba jednak pamiętać o niestabilności rynku kryptowalut. Pomimo aktualnej wartości, wynoszącej 37 tysięcy dolarów i pozytywnych prognoz wieszczących wzrost, spadek jest możliwy. Inwestorzy powinni również pamiętać o stosownym zabezpieczeniu swojego cyfrowego portfela i niezapominaniu haseł do kont.

Bitcoin osiągnie wartość miliona dolarów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.