Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lutego 2016, 13:47

autor: Novameh

Aplikacje z Windowsa 10 trafią na Xboksa One

Prezes Microsoftu potwierdził, że już niedługo aplikacje z systemu operacyjnego Windows 10 pojawią się na konsoli Xbox One. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi ani o które konkretnie aplikacje chodzi.

Proces łączenia usług Windowsa 10 z Xboksem One trwa. - Aplikacje z Windowsa 10 trafią na Xboksa One - wiadomość - 2016-02-25
Proces łączenia usług Windowsa 10 z Xboksem One trwa.

Firma Microsoft zdaje się kontynuować widoczną od pewnego czasu strategię maksymalnego zintegrowania swojej konsoli Xbox One z najnowszą odsłoną „okienek”, czyli Windowsem 10. Przykładowo, możemy już streamować gry z XOne na Win10, dodatkowo Microsoft coraz chętniej poczyna sobie w temacie wydawania na Windowsa 10 gier, które początkowo miały być tytułami dostępnymi na wyłączność Xboksa One (Ryse: Son of Rome czy nadchodzące Quantum Break i Killer Instinct). Teraz amerykański gigant dokłada kolejną cegiełkę – jak wyjawił prezes Microsoftu Satya Nadella na konferencji w Madrycie, już wkrótce aplikacje z Windowsa 10 będziemy mogli uruchomić na konsoli Xbox One.

Więcej szczegółów nie podano, więc nie wiadomo, kiedy dokładnie to się stanie, ani czy na Xboksa One trafi cały Windows Store, czy tylko jakaś jego część. Podstawową kwestią pozostaje pytanie, jak Microsoft poradzi sobie z konwersją aplikacji, które przecież projektowane były głównie z myślą o sterowaniu dotykowym lub myszką. Z pewnością całe zadanie ułatwiłoby podpięcie myszki i klawiatury do konsoli, co de facto już teraz jest możliwe. Co ciekawe, nie tak dawno szef działu Xbox Phil Spencer potwierdził, że trwają prace nad oficjalnym wsparciem tych kontrolerów w Xboksie One, więc widać, że firma podchodzi do sprawy poważnie. Jedno jest pewne – najnowsza konsola Microsoftu powoli przybiera szaty PC-ta.