Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 stycznia 2014, 14:39

Amazon wypuści konsolę opartą na Androidzie jeszcze w tym roku

Według informacji portalu VG24/7, nowa konsola produkowana przez firmę Amazon prezentowana jest obecnie wydawcom. Sprzęt oparty na systemie Android ma ukazać się w tym roku, a jego cena nie przekroczy 300 dolarów.

Na zdjęciu inny produkt firmy Amazon – Kindle Fire. - Amazon wypuści konsolę opartą na Androidzie jeszcze w tym roku - wiadomość - 2014-01-28
Na zdjęciu inny produkt firmy Amazon – Kindle Fire.
Konsola firmy Amazon:
  • Sprzęt oparty na systemie Android.
  • Będzie posiadać dedykowany kontroler.
  • Zadebiutuje w 2014 roku, choć wstępnie planowano premierę jeszcze w poprzednim roku.

W sierpniu pojawiły się pierwsze plotki na temat konsoli opartej na systemie Android, którą miałby wyprodukować koncern Amazon. Wstępne przypuszczenia, że sprzęt pojawi się jeszcze przed końcem roku, okazały się przedwczesne, ale – jak informuje dzisiaj portal VG24/7 – przesunięcia premiery dokonano w ostatniej chwili. Według tego samego źródła konsola jest obecnie prezentowana wydawcom, a jej cena wyniesie mniej niż 300 dolarów.

Sprzęt, który pokazywany jest właśnie wydawcom, jest wielkości PSOne [zobacz w ramce na dole – przyp. autora], szary, prostokątny w kształcie i z ostrymi krawędziami. Jednak ta wczesna wersja przejdzie pewnie jeszcze pełną przebudowę przed oficjalnym debiutem – czytamy na portalu VG24/7.

Z tych informacji wynika, że nad konsolą pracuje zespół, który wcześniej zajmował się popularnymi czytnikami i tabletami Amazon Kindle, a produkt projektowany jest jako centralny punkt salonu i ma być przeznaczony nie tylko do gier, ale także muzyki, filmów czy programów TV.

Czy nowa konsola oparta na systemie Android może zagrozić pozycji dotychczasowych gigantów w tej branży – Sony, Microsoft czy Nintendo? Na razie ciężko powiedzieć, na pewno sprzęt adresowany będzie do bardziej casualowych graczy. Warto pamiętać, że inaczej niż w przypadku wcześniejszych, nieudanych prób wypłynięcia z nową konsolą (np. Ouya), Amazon posiada już bazę 200 mln klientów, z czego 10 mln opłaca wartą 79 dolarów rocznie usługę Prime Service. Firma odniosła także sukces produkując wspomniane czytniki Kindle.

Amazon wypuści konsolę opartą na Androidzie jeszcze w tym roku - ilustracja #2PSOne to konsola firmy Sony, która została wydana w 2000 roku i była pomniejszoną wersja PlayStation (wymiary: 193 x 38 x 144 mm), Różnica między nimi polegała m.in. na możliwości podpięcie monitora LCD czy zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej. PSOne sprzedało się w liczbie ok. 28 mln egzemplarzy, a produkcji zaprzestano w 2006 roku.