Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

92. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 92. Najpopularniejsze gry na platformę XBOX ONE.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Redout
Redout

Wyścigi 29 sierpnia 2017

Futurystyczna gra wyścigowa stworzona przez niezależne studio 34BigThings. Akcja rozgrywa się w 2560 roku, kiedy to ludzie, po wyczerpaniu naturalnych surowców występujących na Ziemi, przenieśli się na inne zdatne do życia ciała niebieskie. Błękitny glob stał się miejscem rozmaitych widowisk, na czele z Solar Redout Racing League, w którym bierze udział gracz.

TerraTech
TerraTech

Symulacje 10 sierpnia 2018

Przygotowany przez Payload Studios kosmiczny sandboks rozgrywający się w przyszłości, w której naturalne zasoby Ziemi zostały całkowicie wyczerpane. Wcielamy się w jednego z kosmicznych awanturników, którego zadaniem jest poszukiwanie surowców na obcej planecie. Sama rozgrywka w TerraTech opiera się zaś na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich stanowi eksploracja zróżnicowanych środowisk i zbieranie ww. minerałów, które następnie możemy transportować na Ziemię bądź przetwarzać.

The Crew: Calling All Units
The Crew: Calling All Units

Wyścigi 29 listopada 2016

Kolejne rozszerzenie do samochodowej gry MMO, stworzonej przez zespół Ivory Tower. Tym razem deweloperzy przygotowali składającą się z dwunastu misji minikampanię, w której możemy stanąć po drugiej stronie barykady i wcielić się w funkcjonariuszy policji. Zabawa opiera się na dynamicznych i efektownych pościgach, a do naszej dyspozycji oddano gadżety i zdolności niedostępne w podstawowej wersji gry.

Emily Wants to Play
Emily Wants to Play

Przygodowe 9 września 2016

Prosta pierwszoosobowa przygodówka w konwencji survival horroru, będąca debiutem niezależnego twórcy Shawna Hitchcocka. W grze Emily Wants to Play wcielamy się w dostawcę pizzy, który późnym wieczorem zostaje uwięziony w podejrzanie wyglądającym domu. W środku czeka na niego zmarła dziewczynka o imieniu Emily, która wraz z trzema towarzyszącymi jej lalkami pragnie zabawić się z nieszczęśnikiem w upiorną grę.

Stellaris: Leviathans
Stellaris: Leviathans

Strategiczne 16 kwietnia 2019

Fabularne rozszerzenie do kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Stellaris od Paradox Development. Największą nowością w Leviathans jest fabularna kampania, zatytułowana „War in Heaven”, w której gracz bierze udział w konflikcie Upadłych Imperiów.

Bard's Gold
Bard's Gold

Zręcznościowe 17 czerwca 2016

Dwuwymiarowa gra platformowa wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike, stworzona przez niemieckie, niezależne studio Pixel Lantern. Gracz wciela się w postać tytułowego barda, któremu chytry goblin ukradł całe zgromadzone złoto. By odzyskać dorobek swojego życia, bohater wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż.

Dear Charlotte
Dear Charlotte

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego survival horroru, będąca debiutancką produkcją niezależnego, indyjskiego studia Method to Madness. W grze Dear Charlotte wcielamy się w rolę mężczyzny, będącego niegdyś pacjentem podupadłego ośrodka badawczego. Kiedy na terenie placówki wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zostaje on uratowany przez niezbyt stabilnego psychicznie dr Kremlina, który wydaje się sprawcą całego zamieszania.

Nine Parchments
Nine Parchments

Akcji 7 marca 2018

Poboczna odsłona serii Trine, zrealizowana w formie kooperacyjnej gry akcji z widokiem izometrycznym. Fabuła Nine Parchments osadzona została w baśniowej krainie fantasy i opowiada o przygodach młodych adeptów magii. Zamiast spędzać długie lata na nauce w Astralnej Akademii, ruszają na wyprawę w celu odnalezienia tytułowych dziewięciu pergaminów, które według legend zapewniają swoim posiadaczom wielką moc. Cała gra pełna jest czarnego humoru.

Happy Dungeons
Happy Dungeons

RPG 6 grudnia 2016

Dostępne w modelu biznesowym free-to-play RPG akcji z gatunku hack-and-slash, stworzone z myślą o rozgrywce kooperacyjnej przez studio Toylogic – autorów podobnej stylistycznie produkcji Happy Wars. Akcja gry osadzona została w typowych realiach fantasy, w dryfującej gdzieś pod niebem krainie, w której złe potwory porwały księżniczkę. W obliczu tragedii król może liczyć tylko na pomoc swoich nieustraszonych rycerzy - w te role wcielają się oczywiście gracze.

The Fall Part 2: Unbound
The Fall Part 2: Unbound

Przygodowe 13 lutego 2018

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, stworzona przez niezależne studio Over the Moon Games. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację The Fall, którego debiut przypadł na rok 2014. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej odsłonie cyklu, ARID trafia do globalnej sieci, a jej naczelnym zadaniem jest uratowanie samej siebie – będąca zaawansowaną sztuczną inteligencją, bohaterka przejmuje w tym celu kontrolę nad różnorodnymi robotami.

Rock of Ages II: Bigger and Boulder
Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Strategiczne 29 sierpnia 2017

Kontynuacja hybrydy gry strategicznej i zręcznościówki, stworzona, podobnie jak pierwowzór, przez zespół ACE Team. Schemat rozgrywki w dużej mierze opiera się na dorobku pierwszej odsłony serii, zatem zabawa ponownie opiera się na walce pomiędzy graczami, którzy kontrolują połączone długą i krętą ścieżką zamki.

Tour de France 2016
Tour de France 2016

Sportowe 16 czerwca 2016

Kolejna odsłona wykreowanego przez studio Cyanide cyklu gier sportowych, poświęconych jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie. Podobnie jak poprzednie edycje serii, gra ukazała się w dwóch odmiennych wersjach, zależnych od platformy sprzętowej. Pecetowy Pro Cycling Manager 2016 to klasyczna gra menadżerska, w której nie mamy bezpośredniej kontroli nad kolarzami, a naszym zadaniem jest poprowadzenie teamu do zwycięstwa poprzez zarządzanie wszelkimi aspektami funkcjonowania zespołu.

Spacelords
Spacelords

Akcji 22 września 2017

Utrzymana w klimatach science fiction gra akcji studia MercurySteam Entertainment. Fabuła Spacelords (dawniej Raiders of the Broken Planet) osadzona została w odległej przyszłości. Dawno temu odkryto tam tajemniczą substancję, potrafiącą znacząco wzmacniać zdolności żywych organizmów. W efekcie miejsce to szybko stało się areną rywalizacji licznych organizacji przestępczych, których celem jest przejęcie kontroli nad złożami, a w konsekwencji nad całą galaktyką.

MX Nitro
MX Nitro

Zręcznościowe 14 lutego 2017

Zwariowane wyścigi motocrossowe, opracowane przez studio Saber Interactive. Gracze biorą udział w zmaganiach na ponad 40 zróżnicowanych trasach, dosiadając rozmaitych motocykli terenowych. W zależności od wybranego wariantu rozgrywki celem może być przekroczenie linii mety na pierwszym miejscu lub zdobycie przewagi punktowej nad rywalami – ukoronowanie naszych wysiłków stanowi natomiast starcie z jednym z trzynastu bossów.

Aqua Kitty: Milk Mine Defender
Aqua Kitty: Milk Mine Defender

Akcji 3 lutego 2017

Produkcja typu shoot‘em up, w której gracze przejmują kontrolę nad tytułowymi kociakami. Ich zadaniem jest odnalezienie podwodnych złóż życiodajnego mleka i obrona przed przeciwnikami atakującymi poszczególne kopalniane szyby. Filar rozgrywki stanowi przemierzanie lokacji oraz eliminacja hord panoszących się tam oponentów.

Immortal Planet
Immortal Planet

RPG 6 grudnia 2019

Kolejna produkcja niezależnego polskiego twórcy Tomasza Wacławka, który zasłynął wydaną w 2015 roku dwuwymiarową platformówką Ronin. Gra Immortal Planet zabiera graczy na mroźną planetę, gdzie we wnętrzu starożytnego grobowca spoczywają nieśmiertelni wojownicy. Podczas zabawy wcielamy się zaś w jednego z nich, który z niewyjaśnionej przyczyny budzi się z kriogenicznego snu.

Valkyria Revolution
Valkyria Revolution

RPG 19 stycznia 2017

Opracowana przez doświadczone studio Media.Vision czwarta pełnoprawna odsłona popularnej serii gier jRPG Valkyria Chronicles. Fabuła gry nie łączy się bezpośrednio z wydarzeniami z poprzednich części cyklu i skupia się na losach mieszkańców niewielkiego królestwa Jutland, przeciwstawiającego się potężnemu imperium Rus, które z pomocą tajemniczego minerału doprowadziło do znacznego rozszerzenia swych granic.

Stikbold! A Dodgeball Adventure
Stikbold! A Dodgeball Adventure

Zręcznościowe 8 kwietnia 2016

Opracowana przez ekipę Game Swing zręcznościowa gra sportowa, w której wcielamy się w zawodników profesjonalnej drużyny grającej w dwa ognie. Fabuła Stikbold! A Dodgeball Adventure przenosi nas do fantastycznej wersji lat 70. XX wieku, a głównymi bohaterami gry są Bjorn i Jerome, którym w osiągnięciu sukcesu pomaga wymagający trener.

CrossCode
CrossCode

RPG 9 czerwca 2019

Dynamiczna gra RPG osadzona w klimatach science fiction, za której stworzenie odpowiada niezależne niemieckie studio Radical Fish Games. Tytuł przenosi nas w daleką przyszłość, w której ludzie spędzają wolny czas, przeżywając przygody w futurystycznej grze MMO o nazwie CrossWorlds. Główna bohaterka wraca do wirtualnego świata po dłuższej przerwie – zdaniem części administracji, protagonistka może w ten sposób odzyskać utraconą pamięć.

MotoGP 17
MotoGP 17

Wyścigi 15 czerwca 2017

MotoGP 17 to kolejna już odsłona serii wyścigów motocyklowych opartych na licencji motocyklowych mistrzostw świata. Uwzględnia wszystkich zawodników, tory, drużyny oraz maszyny biorące udział w zawodach w roku 2017. Gra pozwala się ścigać w różnych klasach: zaczynając od najsłabszej Moto3, przez pośrednią Moto2, po tę najsłynniejszą, czyli tytułową MotoGP. Ponadto w grze uwzględniono zawody Red Bull Rookies Cup, mogące stanowić przepustkę do rywalizacji w bardziej prestiżowych imprezach.

Giga Wrecker
Giga Wrecker

Akcji 3 maja 2019

Hybryda dwuwymiarowej platformówki, metroidvanii i gry logicznej, opracowana przez niezależne studio Game Freak. Gracz trafia do świata opanowanego przez roboty znane jako Ajeets, który przemierza w skórze głównej bohaterki – Reiki Rekkeiji.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - Narco Road
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - Narco Road

Akcji 18 kwietnia 2017

Pierwsze duże rozszerzenie do Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands – strzelaniny TPP z otwartym światem, stworzonej przez firmę Ubisoft. Tym razem zadaniem graczy jest unicestwienie gangu niejakiego El Invisible'a – w tym celu prowadzony przez nas oddział musi zinfiltrować pomniejsze ugrupowania: Kamikazes, Jinetes Locos oraz Death Riders. DLC oferuje piętnaście nowych misji fabularnych, cztery nowe rodzaje zadań pobocznych oraz specjalne wyzwania wyścigowe.

Stray (Robot Gentleman)
Stray (Robot Gentleman)

Akcji 2022

Przygotowana przez ekipę polskiego Robot Gentleman Studios oryginalna gra platformowa, zrealizowana w oparciu o sceny przygotowane z udziałem aktorów oraz zwierząt. W grze Stray przychodzi nam wcielić się w rolę zabłąkanego psa, który utknął w leśnej dziczy i stara się za wszelką cenę wrócić do domu. Aby tego dokonać, musi on jednak stawić czoła licznym zagrożeniom, takim jak drapieżniki czy polujący na niego myśliwi.

Megaquarium
Megaquarium

Strategiczne 18 października 2019

Strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza wirtualnym oceanarium. Jak to zwykle bywa w grach tego gatunku, zaczynamy z niewielkim biznesem, małym lokalem i skromnymi środkami na wirtualnym koncie. Zarabiane stopniowo pieniądze inwestujemy w rozbudowę naszego oceanarium, zakup nowych okazów i dbanie o te już znajdujące się w naszym posiadaniu. To z kolei zwiększa naszą popularność i tym samym przychody.