Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

97. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 97. Najpopularniejsze gry na platformę XBOX ONE.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Table Top Racing: World Tour
Table Top Racing: World Tour

Wyścigi 10 marca 2017

Table Top Racing: World Tour pozwala graczom pokierować miniaturowymi samochodzikami, ścigającymi się na usianych przeszkodami, zabawkowych torach, rozstawionych w przeróżnych pomieszczeniach: w warsztacie samochodowym, na złomowisku, w restauracji czy też na pokładzie jachtu. Jak na zręcznościówkę przystało, pojazdy prowadzą się bardzo łatwo, nie doznają uszkodzeń, a po drodze można skorzystać z rozmaitych power-upów.

Valley
Valley

Przygodowe 24 sierpnia 2016

Eksploracyjna przygodówka akcji z elementami science fiction, opracowana przez znane z gry Slender: The Arrival, kanadyjskie studio Blue Isle Games. Akcja Valley przenosi nas do tytułowej, tajemniczej doliny, ukrytej gdzieś w Górach Skalistych, a podczas zabawy wcielamy się w postać bliżej nieokreślonego bohatera, który, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki w postaci egzoszkieletu L.E.A.F., przemierza szereg zróżnicowanych lokacji, by odkryć sekrety tego miejsca.

10 Second Ninja X
10 Second Ninja X

Zręcznościowe 19 lipca 2016

Dynamiczna gra zręcznościowo-platformowa, w której jako tytułowy wojownik ninja rozprawiamy się z armią robotów. 10 Second Ninja X to ulepszona wersją gry 10 Second Ninja, która ukazała się pierwotnie w 2014 roku. Za stworzenie obu tytułów odpowiedzialne jest niezależne studio Four Circle Interactive. Zadaniem graczy na każdym z kolejnych poziomów jest jak najszybsze wyeliminowanie rozsianych po planszy robotów – czy to za pomocą katany, czy też na odległość z użyciem broni palnej.

Speed Elixir
Speed Elixir

Wyścigi prace wstrzymane

Przygotowana przez studio Electro Phantom Games zręcznościowa gra wyścigowa, inspirowana późnymi odsłonami serii Need for Speed. Akcja Speed Elixir osadzona została w otwartym świecie, w którym znajdziemy zarówno krajobrazy górskie oraz pustynne, jak i drogi szybkiego ruchu, a każda z nawierzchni charakteryzuje się odmienną specyfiką jazdy.

Casey Powell Lacrosse 16
Casey Powell Lacrosse 16

Sportowe 28 marca 2016

Produkcja sportowa poświęcona kanadyjskiej grze drużynowej o nazwie lacrosse. Tytuł stworzyli specjaliści w tej dyscyplinie, studio Crosse, we współpracy z ekipą Big Ant Studios, autorami takich gier jak AFL Live, Don Bradman Cricket 14 czy Rugby League Live. Lacrosse rozgrywane jest na trawiastej nawierzchni, a celem rywalizujących drużyn jest umieszczenie niewielkiej piłki w bramce rywala za pomocą specjalnej rakiety z siatką.

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered
Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Logiczne 8 kwietnia 2016

Ulepszona edycja wydanej w 2014 roku na pecetach i urządzeniach mobilnych gry Letter Quest: Grimm’s Journey studia Bacon Bandit Games. Nowa wersja gry pod względem rozgrywki w niczym nie odbiega od swojego pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w dwie sympatyczne kostuchy, które miast zabierać kolejne dusze w zaświaty, stają do walki z podobnymi sobie duchami i potworami.

Ittle Dew 2
Ittle Dew 2

Akcji 15 listopada 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej gry akcji z elementami logicznymi, stworzonej w 2013 roku przez szwedzkie studio Ludosity Interactive. W Ittle Dew 2 poznajemy dalsze losy tytułowej awanturniczki oraz jej towarzysza Tippsiego, którzy rozbili się na kolejnej nieznanej wyspie, wypełnionej tajemnicami i dziwnymi istotami. Korzystając z magicznej mapy, para bohaterów będzie musiała odnaleźć osiem fragmentów tratwy, która pozwoli im na opuszczenie wyspy.

Screencheat
Screencheat

Akcji 2 marca 2016

Oryginalna pierwszoosobowa strzelanka przeznaczona do zabawy wieloosobowej w trybie podzielonego ekranu. Gracze są niewidzialni, a jedynym sposobem na ustalenie pozycji rywala jest podpatrzenie jego lokalizacji na należącej do niego części ekranu. Tytuł oferuje kilka wariantów zabawy oraz sporą dawkę adrenaliny i poczucia humoru, czego dowodem jest np. gama niezwykle oryginalnych broni.

Asdivine Hearts
Asdivine Hearts

RPG 6 lipca 2018

Gra jRPG autorstwa japońskiego zespołu Kemco. Gracz kontroluje drużynę bohaterów, którzy muszą uratować przed zagładą magiczną krainę fantasy. Produkcja oferuje duży świat do zwiedzania, turowy system walki oraz kampanię z licznymi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi.

Bonded
Bonded

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w klimatach postapokaliptycznych gra przygodowa autorstwa portugalskiego studia Arkavi. Fabuła Bonded rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach, w których ludzkość padła ofiarą zbuntowanych maszyn. Przedstawia historię małej dziewczynki imieniem Mira, która całe życie spędziła w bunkrze zapewniającym ochronę przed atakami mechanicznych przeciwników.

Ultratron
Ultratron

Zręcznościowe 8 maja 2015

Klasyczna dwuwymiarowa gra shoot 'em up. Wcielamy się bionicznego robota walczącego z obcymi, którzy zniszczyli ludzką rasę. Twórcy przygotowali ponad 40 wypełnionych dziesiątkami przeciwników poziomów, podczas przechodzenia których zdobędziemy liczne ulepszenia postaci oraz nowe bronie.

The Deer God
The Deer God

Przygodowe 1 września 2015

Oryginalna gra platformowa z elementami RPG i produkcji typu roguelike, opracowana przez niezależny zespół Cinopt Studios we współpracy z ekipą Crescent Moon Games. Akcję obserwujemy z boku, a w trakcie zabawy wcielamy się w myśliwego, który odrodził się w skórze jelenia.

Battlefield Hardline: Rabunek
Battlefield Hardline: Rabunek

Akcji 30 września 2015

Drugi dodatek DLC do gry Battlefield: Hardline, opracowany podobnie jak gra podstawowa przez ekipę studia Visceral Games. Formuła rozszerzenia nie różni się od poprzedniego dodatku, a jego główną atrakcję stanową cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej (Port, Muzeum, Punkt zapalny i Komisariat) oraz niedostępny wcześniej tryb zabawy, zwany Drużynowym Napadem (ang. Squad Heist). Został on stworzony na podstawie Szturmu Drużynowego (ang.

Deal with the Devil
Deal with the Devil

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra przygodowa z rozbudowaną warstwą narracyjną i elementami survival horroru. Wcielamy się w postać 30-letniej Amelii, która stawia czoła mrocznym, prastarym tajemnicom w nieprzyjaznej rzeczywistości lat 20. ubiegłego wieku. Kluczowym elementem rozgrywki jest umiejętność podejmowania trudnych wyborów moralnych i nieustannego balansowania na granicy dobra i zła, wykorzystując jasne i ciemne strony osobowości bohaterki.

Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends
Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends

Bijatyki 17 listopada 2015

Trójwymiarowa bijatyka z elementami platformowymi, osadzona w uniwersum popularnego filmu animowanego i serialu TV Kung Fu Panda. W grze bierzemy udział w tytułowym Turnieju Legendarnych Legend, do którego zaproszono 20 najznamienitszych wojowników (plus 4 postaci ukryte). Rywalizacja może toczyć się na trzech rodzajach aren, które mogą nie tylko poruszać się i zmieniać swój kształt, ale także zaskakiwać rozmaitymi utrudnieniami.

Dome City
Dome City

Przygodowe prace wstrzymane

Pierwszoosobowa przygodówka science fiction, osadzona w bliżej nieokreślonej przyszłości. Fabularna kampania Dome City toczy się na powierzchni Marsa, w mieście przykrytym gigantyczną kopułą. Metropolia została jednak porzucona przez ludzi dawno temu, a zadaniem gracza jest odkrycie przyczyn tego zdarzenia oraz utrzymanie trójki bohaterów przy życiu. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu otwartego świata oraz rozwiązywaniu zagadek opartych na matematyce, fizyce i astronomii.

Kaiju Panic
Kaiju Panic

Strategiczne 9 października 2015

Strategia czasu rzeczywistego, wzbogacona elementami gry akcji, za której stworzenie odpowiada niezależne studio Mechabit. Po uderzeniu potężnego meteorytu, na całej Ziemi rozprzestrzeniły się potężne, niezwykle agresywne potwory. Oprócz niewyobrażalnych zniszczeń w dużych miastach, stwory powodują klęski żywiołowe i anomalie pogodowe. Gracz wciela się w rolę dowódcy jednej z grup ratowniczych, a jego zadaniem jest zarówno udzielanie pomocy poszkodowanym, jak i walka z tytułowymi monstrami.

How to Survive 2
How to Survive 2

Akcji 13 lutego 2017

Kontynuacja utrzymanej w klimacie horroru survivalowej gry akcji How to Survive z 2013 roku. Produkcja studia Eko Software przenosi nas na ulice Nowego Orleanu, gdzie rozprzestrzenił się znany z pierwszej części gry wirus zamieniający ludzi w zombie. Pozostali przy życiu ludzie zmuszeni są do walki o przetrwanie i łączenia się w grupy celem poszukiwania wody, pożywienia oraz innych użytecznych przedmiotów.

HeadLander
HeadLander

Przygodowe 18 listopada 2016

Osadzona w realiach science fiction side-scrollowa platformówka autorstwa doświadczonego studia Double Fine Productions Tima Schafera. HeadLander łączy elementy klasycznej serii Metroid z kilkoma autorskimi rozwiązaniami. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera, który budzi się w kiczowatym świecie przyszłości, zamieszkałym wyłącznie przez roboty i odkrywa, że składa się wyłącznie z… głowy, umieszczonej w specjalnym hełmie z napędem rakietowym.

Project: Knoxville
Project: Knoxville

Akcji prace wstrzymane

Project: Knoxville to opracowana z myślą o konsoli Xbox One wieloosbowa gra akcji. Zabawa toczy się na zamkniętych mapach, gdzie rozgrywane są brutalne zawody, w których stawką jest życie uczestników. Celem każdego gracza jest przeżycie i wyeliminowanie konkurencji. Wymaga to jednak współpracy z innymi użytkownikami, co jest trudne, gdyż każdy taki sojusz musi prędzej czy później zakończyć się zdradą.

Wartile
Wartile

Strategiczne 24 marca 2020

Strategia czasu rzeczywistego z elementami karcianki i planszówki. Akcja Wartile toczy się w mrocznym świecie fantasy, inspirowanym mitologią nordycką. W grze przejmujemy kontrolę nad oddziałem wikingów na wyprawie łupieżczej. Sednem zabawy są starcia grup wojowników, rozgrywane w czasie rzeczywistym. Każdy z nich ma mocne i słabe strony, a ich właściwe wykorzystanie jest jednym z kluczy do sukcesu. Innym ważnym elementem są budowane przez gracza talie kart.

Skyhill
Skyhill

RPG 24 października 2018

Opracowana przez rosyjskie studio Mandragora postapokaliptyczna gra RPG z elementami roguelike. Akcja gry rozpoczyna się krótko po biologicznym kataklizmie, który doprowadził do niemal całkowitego zniszczenia ludzkiej rasy. Wcielamy się w rolę jednego z ocalałych, znajdującego się na ostatnim, setnym piętrze luksusowego hotelu, a naszym zadaniem jest przedarcie się przez kolejne kondygnacje budynku, opanowane przez hordy mutantów.

F1 2016
F1 2016

Wyścigi 19 sierpnia 2016

Następna odsłona rozwijanego przez firmę Codemasters cyklu symulatorów Formuły 1, stworzona w dużej mierze na podstawie sugestii fanów, zebranych po premierze poprzedniej części serii. F1 2016 posiada tradycyjnie pełną licencję wyścigów F1, dzięki czemu w grze zasiadamy w wirtualnych odpowiednikach prawdziwych bolidów i rywalizujemy z realnie istniejącymi kierowcami po rzeczywistych i wiernie odwzorowanych torach, w tym zupełnie nowym, wytyczonym na ulicach azerbejdżańskiego Baku.

Azkend 2: The World Beneath
Azkend 2: The World Beneath

Logiczne 6 maja 2016

Gra logiczna z gatunku "połącz trzy elementy", wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną twórczością Juliusza Verne'a. W trakcie zabawy trafiamy do tytułowego świata we wnętrzu Ziemi, a naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki i powrót do cywilizacji. Rozgrywka skupia się na zdobywaniu potrzebnych nam przedmiotów, które otrzymujemy za rozwiązywanie kolejnych łamigłówek.