Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Conglomerate 451 (PC)

Conglomerate 451 PC

Conglomerate 451 to osadzona w cyberpunkowym świecie, pierwszoosobowa gra RPG z elementami roguelike. Zadaniem gracza jest oczyszczenie sektora 451, okupowanego przez zbuntowane korporacje. Za produkcję odpowiada studio RuneHeads.

RPG | FPP | cyberpunk | science fiction | roguelike | dungeon-crawler | indie

PC Windows
Okładka Conglomerate 451 (PC)

producent: RuneHeads

wydawca: 1C / Cenega

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2019

wczesny dostęp

20lutego2020

20lutego2020

Steam

Conglomerate 451 to pierwszoosobowa gra RPG typu dungeon crawler z elementami roguelike. Całość osadzona została w realiach cyberpunkowych, a rozgrywka toczy się w tytułowym sektorze oznaczonym numerem 451, który został opanowany przez zbuntowane korporacje.

Fabuła

Akcja Conglomerate 451 toczy się w tytułowym mieście. Oznaczony numerem 451 sektor metropolii został opanowany przez zbuntowane przeciw władzy korporacje. Gracz wciela się w dyrektora agencji specjalnej, której zadaniem jest oczyszczenie obszaru. W tym celu senat uchwala decyzję, która pozwala na klonowanie agentów.

Mechanika

W Conglomerate 451 gracz porusza się po proceduralnie generowanych podziemiach i wypełnia dane mu zadania. Kieruje w nich grupą agentów i toczy walkę z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Każdy z podwładnych opisywany jest przez system urazów, które wpływają na jego późniejsze zachowanie. Jeśli obrażenia będą zbyt dotkliwe, mogą wywołać trwały uraz. Dodatkowo śmierć w grze jest permanentna i nie da się jej w żaden sposób odwrócić.

Nacisk położono na rozwój postaci. Do dyspozycji gracza oddano specjalny dział badań, który pozwala opracowywać nowe technologie umożliwiające rozwój agentów między innymi w zakresie uzbrojenia i odporności na obrażenia. W ten sposób odblokować można również implanty, które otwierają drogę do nowych usprawnień. Część uzyskanych w ten sposób zdolności może wywołać mutacje dające dodatkowe bonusy.

Oprócz tego w grze pojawia się opcja dyplomacji. Na terenie sektora 451 można natrafić na grupę znaną jako Narkowie, którzy mogą wykonywać dla graczy przysługi.

Kwestie techniczne

Conglomerate 451 składa się z szeregu proceduralnie generowanych lokacji. Całość utrzymano w cyberpunkowej stylistyce, w której dominuje ponura, futurystyczna architektura.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Conglomerate 451

Wymagania wiekowe Conglomerate 451

16+

Wymagania sprzętowe Conglomerate 451

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows Vista(SP1)/7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows Vista(SP1)/7/8/10 64-bit