Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

95. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 95. Gry na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Avicii Invector
Avicii Invector

Zręcznościowe 10 grudnia 2019

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której usłyszymy 25 utworów EDM Tima Berglinga, znanego szwedzkiego DJ-a, który do czasu przedwczesnej śmierci występował pod pseudonimem Avicii.

Rebel Cops
Rebel Cops

Strategiczne 17 września 2019

Taktyczny spin-off serii This Is the Police od zespołu Weappy Studios. W Rebel Cops kierujemy grupą zbuntowanych policjantów w walce z mafią rządzącą miastem Ripton, a nasze działania wpływają na to, jak postrzegają nas mieszkańcy miasta.

Help Will Come Tomorrow
Help Will Come Tomorrow

Przygodowe 21 kwietnia 2020

Polska gra survivalowa osadzona na Syberii w 1917 roku. Rozgrywka obraca się wokół grupy pasażerów pociągu, którzy przetrwali zamach terrorystyczny. Zadaniem gracza jest pokierowanie grupą ocalałych i dopilnowanie, by udało im się przeżyć, nim nadejdzie pomoc.

ARK: Genesis
ARK: Genesis

Akcji 25 lutego 2020

Czwarte duże rozszerzenie do sandboksowej gry survivalowej ARK: Survival Evolved. Genesis wprowadza nowe biomy, takie jak ocean i górskie szczyty. Dodatkowo gracze mogą natrafić na nieznane wcześniej formy życia.

Spellbreak
Spellbreak

Akcji 3 września 2020

Reprezentant gatunku battle royale z elementami RPG, osadzony w realiach fantasy. W Spellbreak gracze biorą udział w dynamicznych bitwach, wcielając się w magów dysponujących mocami opartymi na żywiołach. Grę stworzyło studio Proletariat.

Shadow of the Tomb Raider: Cena przetrwania
Shadow of the Tomb Raider: Cena przetrwania

Akcji 12 lutego 2019

Czwarty dodatek do gry Shadow of the Tomb Raider, w którym odwiedzamy grobowiec wypełniony gazem, starając się złamać szyfr przywódcy organizacji Trójca. Ponadto Shadow of the Tomb Raider: The Price of Survival oddaje nam do dyspozycji nowy strój, pistolet z tłumikiem oraz niedostępną wcześniej umiejętność Lary Croft.

Bug Academy
Bug Academy

Logiczne 27 sierpnia 2020

Pełna humoru polska gra logiczno-zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad owadami, ucząc ich rozmaitych czynności dotychczas zarezerwowanych wyłącznie dla ludzi. Na Bug Academy składa się szereg lekcji opartych o mierzenie się z prawami fizyki.

Cardpocalypse
Cardpocalypse

RPG 12 grudnia 2019

Singleplayerowe połączenie karcianki i RPG-a, którego główną bohaterką jest dziesięcioletnia Jess. Gracz bierze udział w pojedynkach, robiąc użytek z kart kolekcjonowanych i własnoręcznie modyfikowanych w trakcie zabawy. Cardpocalypse pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę.

Hyper Jam
Hyper Jam

Akcji 12 lutego 2019

Multiplayerowa gra akcji z widokiem izometrycznym, inspirowana popkulturą lat 80. Hyper Jam pozwala nie tylko na zabawę z innymi graczami, lecz także na granie w pojedynkę przeciwko AI.

War Tech Fighters
War Tech Fighters

Akcji 27 czerwca 2019

Gra akcji, w której zasiadamy za sterami mecha i bierzemy udział w dynamicznych starciach w przestrzeni kosmicznej. W trakcie zabawy w War Tech Fighters rozwijamy potencjał bojowy naszej maszyny, zdobywając kolejne poziomy doświadczenia oraz rozmaite perki i ulepszenia. Oprócz kampanii fabularnej tytuł posiada tryb survivalowy i specjalne wyzwania dla weteranów.

Felix The Reaper
Felix The Reaper

Logiczne 17 października 2019

Zabawna gra logiczna z elementami przygodówki. Główny bohater gry Felix The Reaper porzucił posadę w Ministerstwie Śmierci i zajął się pracą w terenie jako Ponury Żniwiarz, mając nadzieję, że w ten sposób uda mu się spotkać Betty The Maiden, która pracuje dla Ministerstwa Życia.

The Elder Scrolls Online: Wrathstone
The Elder Scrolls Online: Wrathstone

RPG 12 marca 2019

Niewielkie DLC do gry The Elder Scrolls Online, stanowiące wstęp do opowieści kontynuowanej w rozszerzeniu Elsweyr. Wrathstone oferuje dwa nowe lochy oraz pakiet wyposażenia. Zadaniem graczy jest zdobycie dwóch części tytułowej magicznej tabliczki (Wrathstone Tablet).

Macrotis: A Mother's Journey
Macrotis: A Mother's Journey

Zręcznościowe 21 października 2020

Utrzymana w baśniowej stylistyce platformówka z elementami gry przygodowej i logicznej. W Macrotis: A Mother’s Journey wcielamy się w Bilby – matkę trójki małych gryzoni, z którymi została rozdzielona podczas potężnej powodzi. Jej zadaniem jest dotarcie do swoich pociech, nim spotka je krzywda.

Jewel Fever 2
Jewel Fever 2

Logiczne 8 kwietnia 2018

Nieskomplikowana gra logiczna typu „połącz trzy elementy”. Tytuł posiada trzy warianty zabawy, kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną, a także dodatkowe zadania i wyzwania dla graczy.

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

Rainswept
Rainswept

Przygodowe 22 lipca 2020

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary. W Rainswept przemierzamy senne miasteczko Pineview, prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i rozwiązujemy zagadki.

Attack of the Earthlings
Attack of the Earthlings

Strategiczne 5 marca 2019

Taktyczna strategia turowa, w której przejmujemy kontrolę nad rasą przerośniętych insektów stawiających czoła złowrogim Ziemianom. By wyprzeć agresorów z planety X13, owady muszą działać w ukryciu, zastawiając pułapki na ludzi i eliminując ich z zaskoczenia.

Furwind
Furwind

Zręcznościowe 27 czerwca 2019

Platformówka nawiązująca do klasyków gatunku pokroju Super Mario. W Furwind wcielamy się w liska, który próbuje powstrzymać zagrożenie ze strony złowrogiego Darhuna. W grze przemierzamy różnorodne poziomy, omijamy pułapki, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów rośnie potencjał bojowy protagonisty, dzięki czemu z czasem może stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

The Padre
The Padre

Akcji 27 czerwca 2019

Oldskulowy survival horror, nawiązujący do najstarszych reprezentantów gatunku. W The Padre wcielamy się w egzorcystę walczącego z demonami przy użyciu nie tylko siły swej wiary, lecz także broni palnej. Trafiamy do nawiedzonej posiadłości, gdzie bohatera zaprowadziły poszukiwania jego zaginionego mentora – kardynała Benedictusa.

Nightmare Boy
Nightmare Boy

Akcji 25 października 2017

Gra typu metroidvania, w której trafiamy do fantastycznego świata rodem z koszmarów. W trakcie zabawy wcielamy się w uwięzionego tu Billy’ego; zadaniem bohatera jest przywrócenie dawnego ładu w całej krainie oraz uratowanie siebie i innych dzieci, które trafiły do tego miejsca.

Playerless: One Button Adventure
Playerless: One Button Adventure

Przygodowe czerwiec 2021

Gra przygodowo-logiczna polskiego studia Moonlit, której akcja toczy się wewnątrz innej gry wideo. W trakcie zabawy w Playerless: One Button Adventure przejmujemy kontrolę nad samoświadomą jednostką naprawczą, której zadaniem jest uporanie się z problemami trapiącymi wirtualny świat.

Golem Gates
Golem Gates

Strategiczne 31 maja 2019

Hybryda RTS-a i karcianki, w której trafiamy do świata zniszczonego w wyniku niezliczonych wojen. W Golem Gates bierzemy udział w dynamicznych bitwach, w których zagrywamy karty zwane glifami; te pozwalają na przyzywanie i ulepszanie jednostek bądź stawianie konstrukcji.

Immortal Realms: Vampire Wars
Immortal Realms: Vampire Wars

Strategiczne 28 sierpnia 2020

Strategia turowa, w której trafiamy w środek konfliktu pomiędzy klanami wampirów, a w trakcie zabawy zarządzamy swoim imperium oraz prowadzimy wojska w taktycznych bitwach. Rozgrywkę dopełniają karty, które dają naszym podkomendnym specjalne moce i efekty. Immortal Realms: Vampire Wars zawiera trzy tryby – oprócz kampanii na sprawdzenie czeka moduł sandboksowy oraz wariant Skirmish.

Transient
Transient

Przygodowe sierpień 2021

Pierwszoosobowa gra przygodowa łącząca gatunek cyberpunk z grozą w stylu H.P. Lovecrafta. Za stworzenie Transient odpowiadają niezależni deweloperzy z firmy Stormling Studios, zaś wydaniem zajęło się Iceberg Interactive.