Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4
Okładka Warface: Breakout (XONE)

Warface: Breakout

Płatny spin-off sieciowej strzelanki Warface, opracowany przez należący do firmy MY.GAMES zespół Allods. Tytuł oferuje rozgrywkę w stylu serii Counter-Strike, a gracze rywalizują w zespołach w starciach z wykorzystaniem futurystycznego uzbrojenia.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | strzelanki

Okładka Warface: Breakout (XONE)

producent: Allods Team

wydawca: My.com

Strona oficjalna

data premiery gry:

26maj2020

XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warface: Breakout to taktyczna pierwszoosobowa strzelanka (FPS) w stylu serii Counter-Strike opracowana przez Allods Game, wewnętrzne studio firmy MY.GAMES. Jest to płatny spin-off sieciowego FPS-a Warface stworzonego przez zespół Crytek.

Mechanika

Pod względem rozgrywki Warface: Breakout wyraźnie wzoruje się na schemacie wypracowanym przez Counter-Strike’a. Gracze rywalizują w pięcioosobowych zespołach, a zabawa sprowadza się do wypełniania celów misji i eliminowania rywali.

Mecze podzielone są na rundy, pomiędzy którymi możemy wydawać zarobioną walutę na uzbrojenie oraz pancerz. Obie frakcje dostępne w grze – Wardens oraz Reapers – dysponują nieco odmiennym ekwipunkiem, składającym się na 30 różnych broni do wykorzystania na pięciu dostępnych na premierę mapach. Znajdziemy tu choćby karabiny maszynowe i snajperskie w różnych przedziałach cenowych, co zmusza nas do wyboru między zakupem słabszego, lecz taniego egzemplarza a nabyciem droższej alternatywy i ryzykowaniem, że po zgonie będziemy musieli długo oszczędzać na lepsze wyposażenie. Gracze mają też dostęp do granatów, noży oraz wielu rodzajów lunet, jak również bogatych opcji personalizacji awatara.

Tryby gry

Warface: Breakout na premierę miało tylko jeden tryb gry: Znajdź i zniszcz. Zadaniem atakującego zespołu jest podłożenie i zdetonowanie ładunku wybuchowego, a obrońcy starają się ich powstrzymać. Twórcy pozwalają też na zabawę w dwóch wariantach: swobodnym (Casual) oraz Hardcore. W pierwszym z nich na początku każdej rundy otrzymujemy za darmo cały pancerz, podczas gdy w tym drugim musi go zakupić po każdym zgonie, a same gry trwają nieco dłużej.

Kwestie techniczne

Korzysta z silnika CryEngine 3, tak jak oryginalna wersja Warface. Dzięki temu zarówno wygląd otoczenia, jak i animacje postacie prezentują wysoki poziom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 10  

Gry podobne do Warface: Breakout

Klasyfikacja PEGI Warface: Breakout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Games with Gold na marzec 2021 (m.in. Warface: Breakout i Metal Slug 3)
Games with Gold na marzec 2021 (m.in. Warface: Breakout i Metal Slug 3)

wiadomość24 lutego 2021

Poznaliśmy gry, które subskrybenci Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate będą mogli zdobyć za darmo w marcu. Na liście znalazły się między innymi Port Royale 3 oraz Warface: Breakout.

XONE
PS4