Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXSXPS4PS5SwitchPCiOSXONE
Okładka Little Orpheus (XONE)
OkładkaLittle Orpheus (XONE)

Little Orpheus

Little Orpheus jest side-scrollową, przygodową grą akcji, w której wcielamy się w sowieckiego kosmonautę eksplorującego wnętrze Ziemi. Tytuł został opracowany przez firmę The Chinese Room. Wydawcą jest Sumo Digital.

Przygodowe | science fiction | platformówki | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Little Orpheus Premiera

13cze2020

iOS

13wrz2022

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Little Orpheus

Inside

Planet Alpha

Somerville

Little Orpheus to dwuwymiarowa przygodowa gra akcji, która pod względem rozgrywki i charakteru przypomina nieco takie klasyczne produkcje, jak Another World czy Flashback. W tytule wcielamy się w rosyjskiego kosmonautę, który otrzymuje zadanie zbadania wnętrza Ziemi. Za jego opracowanie odpowiada studio The Chinese Room, a wydawcą jest firma Sumo Digital.

Fabuła

Akcja Little Orpheus rozgrywa się w 1962 roku, w czasie gdy USA i Związek Radziecki rywalizują o podbój kosmosu. Gracz wciela się w Iwana Iwanowicza – kosmonautę, który otrzymuje misję polegającą na eksploracji wnętrza Ziemi. Bohater przybywa na Syberię, siada za sterami kapsuły Little Orpheus i przez dawno wygasły wulkan dostaje się do miejsc, których nie widziały jeszcze ludzkie oczy. Niestety, coś idzie nie tak i mężczyzna przepada bez śladu.

Po trzech latach powraca – bez atomowego reaktora, który napędzał kapsułę, za to z niesamowitą opowieścią. Okazuje się, że Iwanowi przytrafiła się wyjątkowa przygoda, a od jego czynów uzależniony był los całej planety. Historia przedstawiona w grze czerpie inspirację z filmowych klasyków, takich jak Flash Gordon czy The Land that Time Forgot.

Mechanika

Little Orpheus jest dość klasyczną grą przygodową, w której akcję obserwujemy z boku (z tzw. perspektywy side-scrollowej). Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu lokacji, rozwiązywaniu zagadek (np. przełączaniu odpowiednich dźwigni) i walce z przeciwnikami – potworami oraz członkami podziemnego plemienia Menkv. Kluczową rolę odkrywa też poznawanie historii przygotowanej przez deweloperów.

Tryby gry

W Little Orpheus możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawę rozgrywki stanowi kampania fabularna.

Kwestie Techniczne

Little Orpheus posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje przyzwoity poziom. Świat gry nie jest nadmiernie szczegółowy (niektóre lokacje wypadają pod tym względem lepiej, inne nieco gorzej), ale produkcja nadrabia ciekawym stylem artystycznym i żywą, wpadającą w oko kolorystyką.

Dodatkowe informacje

Little Orpheus jest produkcją wydawaną w formule epizodycznej – cała gra składa się z ośmiu części łączących się w jedną opowieść.

Ostatnia modyfikacja 2 października 2022

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Little Orpheus: Odpowiednia dla każdego wieku.

Little Orpheus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
iOS
PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch