Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

JRPG - Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce jRPG na platformę Microsoft Xbox 360 ułożone według popularności.

X360
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG20
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII

RPG 9 marca 2010

Trzynasta pełnoprawna odsłona jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii jRPG, Final Fantasy. Akcja gry toczy się w futurystycznym mieście Cocoon, którego władcy terroryzują ludność całej krainy. Naprzeciw nich staje była członkini armii, a teraz rebeliantka o imieniu Lightning, która w towarzystwie sprzymierzonych żołnierzy wypowiada wojnę tyranii i rusza na ratunek swej porwanej siostry.

Lost Odyssey
Lost Odyssey

RPG 12 lutego 2008

Lost Odyssey jest nowym projektem japońskiego autora nazwiskiem Hironobu Sakaguchi, czyli ojca kultowej serii Final Fantasy. Omawiany produkt stanowi jeden z dwóch (obok Blue Dragon) debiutanckich elektroniczno-rozrywkowych przedsięwzięć studia Mistwalker, założonego przez wspomnianego wizjonera rodem z kraju samurajów.

Blue Dragon
Blue Dragon

RPG 24 sierpnia 2007

Blue Dragon jest jedną z dwóch epickich pozycji RPG przygotowanych przez japońskie studio Mistwalkeri. Projekt, wspierany przez twórcę mangi i anime – Akirę Toriyamę –, wydany został przez Microsoft.

The Last Remnant
The Last Remnant

RPG 20 listopada 2008

Japońska gra role-playing, przygotowana przez firmę Square-Enix. Zajmujemy się eksploracją krainy fantasy oraz bierzemy udział w dużej liczbie walk rozgrywanych w systemie turowym. Gra napędzana jest przez nowoczesny Unreal Engine 3.

Tales of Vesperia
Tales of Vesperia

RPG 26 sierpnia 2008

Tales of Vesperia to osadzona w klimatach fantasy gra z gatunku jRPG, stworzona przez firmę Namco Bandai. Fabuła przedstawia losy chłopca imieniem Yuri oraz jego przyjaciół mieszkających na planecie Terca Lumireis. Oprawa wizualna gry przygotowana została z wykorzystaniem techniki cel-shadingu, a o podkład muzyczny zadbał Motoi Sakuraba.

Final Fantasy XIII-2
Final Fantasy XIII-2

RPG 15 grudnia 2011

Oficjalna kontynuacja wydanego pierwotnie w 2009 roku Final Fantasy XIII, opowiadająca o dalszych losach poznanych tam bohaterów. Akcja gry toczy się kilka lat po oswobodzeniu Cocoon, kiedy główna bohaterka, Lightning, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W jej śmierć nie wierzy jednak siostra, która w towarzystwie podróżnika w czasie imieniem Noel wyrusza, by wyeliminować zagrażające światu anomalie czasowe i odnaleźć zaginioną Lightning.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Lightning Returns: Final Fantasy XIII

RPG 11 lutego 2014

Osadzona w realiach fantasy trzecioosobowa gra jRPG, zamykająca zapoczątkowaną w 2009 roku trylogię Final Fantasy XIII. Mimo iż akcja tytułu rozpoczyna się kilkaset lat po finale poprzedniej odsłony, w grze spotykamy ponownie znane nam już postacie – na czele z powracającą główną bohaterką Lightning.

Infinite Undiscovery
Infinite Undiscovery

RPG 2 września 2008

Japoński RPG od autorów sagi "Star Ocean". Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Kapel. Podróżujemy po świecie gry, walcząc z potworami i wykonując kolejne questy.

Star Ocean: The Last Hope
Star Ocean: The Last Hope

RPG 19 lutego 2009

Star Ocean: The Last Hope International to wydana wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3 edycja gry jRPG Star Ocean: The Last Hope, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie tri-Ace. Fabuła przedstawia losy dwojga młodych bohaterów, którzy po wybuchu trzeciej wojny światowej i zniszczeniu Ziemi szukają we Wszechświecie nowego miejsca do zamieszkania przez ludzi. Edycja International wyróżnia się m.in.

Stranger of Sword City
Stranger of Sword City

RPG 5 czerwca 2014

Wyprodukowana przez studio Experience i osadzona w realiach dark fantasy pierwszoosobowa gra jRPG w konwencji dungeon crawlera, znana także pod tytułami Stranger in Alda oraz Stranger of the Village of the Sword. W grze wcielamy się w postać tytułowego nieznajomego, którego samolot rozbija się po spotkaniu z tajemniczym portalem. Jako jedyny ocalały trafia on do legendarnego miasta mieczy – Escario, a jego głównym celem jest odnalezienie sposobu na powrót do domu.

MagnaCarta 2
MagnaCarta 2

RPG 6 sierpnia 2009

MagnaCarta 2 to kontynuacja japońskiej gry RPG, stworzonej przez SoftMax. Ponownie mamy do czynienia z sytuacją "sam przeciw całemu światu". Tym razem wcielamy się w postać młodego mężczyzny imieniem Juto, który mimo,że stracił pamięć wydaje się być jedyną osobą zdolną przerwać brutalną wojnę domową i zapobiec dalszemu rozlewowi krwi.

Resonance of Fate
Resonance of Fate

RPG 16 marca 2010

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku japońskich RPG, którego akcja niemal w całości rozgrywa się w obrębie jednej metropolii. Grę wyróżnia również rozbudowany system walki łączący elementy strategii turowych i action RPG.

Enchanted Arms
Enchanted Arms

RPG 29 sierpnia 2006

Historia dalekowschodniej gry cRPG pt. Enchanted Arms rozgrywa się w Yokohama City - militarystycznym i wysoko rozwiniętym mieście, które jest zarazem centrum szkolenia sztuk magicznych. Podczas zbliżającej się czterechsetnej rocznicy założenia miasta, młody aczkolwiek bardzo zdolny student - Atsuma przypadkiem przywołuje jednego z najdoskonalszych i złych golemów - Królową Lodu.

Half Minute Hero: Super Mega Neo Climax
Half Minute Hero: Super Mega Neo Climax

RPG 29 czerwca 2011

Parodia klasycznych RPG-ów, w której za każdym razem na uratowanie świata mamy tylko 30 sekund. W tym czasie musimy rozwinąć postać i dotrzeć do legowiska końcowego bossa.

Sequence
Sequence

RPG 7 maja 2011

Sequence to pierwsza gra autorstwa Iridium Studios, będąca nietypowym połączniem jRPG i gry muzycznej. Nasz bohater, John Ky, musi wydostać się z tajemniczej wieży, eliminując przy tym zastępy wrogów. Walka z nimi zaprezentowana jest w sposób przypominający chociażby grę Dance Dance Revolution.

Agarest: Generations of War
Agarest: Generations of War

RPG 27 listopada 2008

Japońska produkcja RPG, w której pojawia się sporo ciekawych rozwiązań. Podczas gry przemierzamy krainę fantasy, wykonujemy zadania i walczymy z przeciwnikami w turowych bitwach, ukazanych w rzucie izometrycznym. Ciekawostka polega na tym, że bohater może wydać na świat potomstwo. Dzieci herosa przejmują część cech swoich rodziców.

Pier Solar and the Great Architects
Pier Solar and the Great Architects

RPG prace wstrzymane

Zremasterowana wersja gry jRPG studia WaterMelon, która ukazała się pierwotnie w 2010 roku na konsoli SEGA Genesis. Akcja gry osadzona jest w realiach fantasy, a gracze wcielają się w postać młodego botanika imieniem Hoston, który, szukając lekarstwa na tajemniczą chorobę swojego ojca, wyrusza na poszukiwanie rzadkiego zioła, niezbędnego do przygotowania antidotum.

Eternal Sonata
Eternal Sonata

RPG 17 września 2007

Eternal Sonata jest dalekowschodnią grą z gatunku cRPG, opracowaną przez twórców cyklu Baten Kaitos. Podobnie jak inne tego typu produkty zaskakuje ona zachodnich klientów nietuzinkową formą – tym razem szczególnie atrakcyjną dla Polaków, ponieważ kluczowa rola przypadła Fryderykowi Chopinowi.

Spectral Force 3
Spectral Force 3

RPG 27 maja 2008

Klasyczny przedstawiciel gatunku japońskich gier role-playing. Przejmujemy kontrolę nad drużyną bohaterów, uczestnicząc w starciach obserwowanych w rzucie izometrycznym.

Agarest: Generations of War Zero
Agarest: Generations of War Zero

RPG 29 lipca 2010

Record of Agarest War Zero to utrzymana w mangowej stylistyce gra z gatunku jRPG autorstwa studia Compile Heart. Tytuł stanowi kontynuację Agarest: Generations of War. Gracze wcielają się w rolę Siegharta, rycerza wysłanego z misją zdobycia tajemniczego artefaktu, który pozwoli zmienić bieg wojny toczącej się pomiędzy siłami światła i ciemności.