Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPX360PC
Okładka Half-Minute Hero (PSP)

Half-Minute Hero

Half Minute Hero: Super Mega Neo Climax

Parodia klasycznych RPG-ów, w której za każdym razem na uratowanie świata mamy tylko 30 sekund. W tym czasie musimy rozwinąć postać i dotrzeć do legowiska końcowego bossa.

RPG | 2D | multiplayer | kooperacja | jRPG

Okładka Half-Minute Hero (PSP)

data premiery gry:

28maj2009

PSP

29cze2011

X360

27wrz2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mega Neo Climax lub Half-Minute Hero (Yuusha 30 w Japonii) to dość nietypowa produkcja, stanowiąca swego rodzaju parodię klasycznych japońskich gier role-playing.

W opisywanym dziele za każdym razem na uratowanie świata przed całkowitą zagładą mamy zaledwie trzydzieści sekund. Oznacza to, że wszystkie czynności charakterystyczne dla RPG-ów, takie jak staczanie walk z potworami i bossami czy badanie krainy, wykonujemy w przyśpieszonym tempie. Jedyne sytuacje, w których licznik upływu czasu zostaje tymczasowo zatrzymany, to miejsca wyświetlania cut-scenek oraz wizyty w sklepach.

Do naszej dyspozycji oddano cztery podstawowe tryby zabawy. Hero Mode stanowi trzon rozgrywki i w największym stopniu przypomina popularne gry role-playing. Wcielamy się tu w postać niedoświadczonego bohatera, awansujemy na wyższe poziomy, likwidujemy potwory i rozprawiamy się na sam koniec swojej arcykrótkiej przygody z potężnym bossem. W trybie Demon King Mode opowiadamy się z kolei po stronie sił zła, mając do czynienia z prostą odmianą strategii czasu rzeczywistego. Zabawa polega w tym przypadku na przyzywaniu potworów i umiejętnym ich rozsyłaniu celem podbicia całej krainy.

Dwa pozostałe tryby to Princess Mode, czyli niezbyt skomplikowana strzelanina, oraz Knight and Wizard Mode, w którym jako rycerz masowo eksterminujemy potwory i ochraniamy zaprzyjaźnionego maga. Super Mega Neo Climax ma również do zaoferowania pełnoprawny multiplayer, w którym do serii błyskawicznych potyczek może przystąpić maksymalnie czterech graczy.

Oprawa audiowizualna Super Mega Neo Climax utrzymana została w klimatach retro, wyraźnie nawiązując do stylu graficznego typowego dla RPG-ów z czasów urządzeń ośmiobitowych. Akcja w większości przypadków ukazywana jest w rzucie izometrycznym, choć gra niekiedy pokazuje też wydarzenia z boku (m.in. w trakcie bitew).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Half-Minute Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Brucevsky Ekspert 12 grudnia 2015

Kolejna perła w bibliotece PSP. Uratuj świat przed zagładą w trzydzieści sekund w jednej z najbardziej szalonych produkcji ostatnich lat.

8.5
PSP
X360
PC