Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne na platformę Wii.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Anno: Create a New World
Anno: Create a New World

Strategiczne 20 maja 2009

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, zapoczątkowanych w 1998 roku. Za jej powstanie odpowiada już po raz drugi ekipa Related Designs, będąca częścią koncernu Ubisoft. Zgodnie z tytułem gry, akcja przenosi nas ponownie w czasy średniowiecza i wielkich odkryć geograficznych, a gracze wcielają się w role kolonistów, którym udało się dotrzeć do wschodnich wybrzeży Azji. Mechanika zabawy nie odbiega od standardów znanych miłośnikom serii.

World of Zoo
World of Zoo

Strategiczne 26 października 2009

World of Zoo to adresowana głównie do młodych odbiorców gra strategiczna, stworzona przez studio deweloperskie Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę kierownika wirtualnego ogrodu zoologicznego i musi troszczyć się o komfort jego mieszkańców. Rozgrywka urozmaicona jest zręcznościowymi mini-gierkami oraz materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi przez redakcję National Geographic.

BWii
BWii

Strategiczne 24 września 2007

Kontynuacja humorystycznej strategii RTS, której pierwsza odsłona ukazała się w 2005 roku na konsoli Nintendo GameCube. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwowzorze i ukazuje dalsze losy konfliktu pomiędzy kilkoma fikcyjnymi nacjami. Kiedy dowódcy z wyspy Anglo dowiadują się, że ich odwieczni rywale z Imperium Słońca prowadzą rzekomo prace nad nową superbronią, postanawiają nie zwlekać i zaatakować jako pierwsi.

SimCity Creator
SimCity Creator

Strategiczne 28 września 2008

Sim City Creator jest kolejną częścią niezwykle popularnej serii strategii ekonomicznych, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w budowniczego i zarazem burmistrza wykreowanej przez siebie metropolii.

My Pokemon Ranch
My Pokemon Ranch

Strategiczne 9 czerwca 2008

My Pokemon Ranch to tytuł, w którym główną rolę odgrywają oczywiście popularne japońskie stworki. Gra skupia się na prowadzeniu farmy Pokemonów.

New Play Control! Pikmin
New Play Control! Pikmin

Strategiczne 25 grudnia 2008

Nowa wersja klasycznej pozycji pt. Pikmin, należącej do gatunku gier strategicznych i znanej z konsoli GameCube. Remake stanowi część serii wznowionych hitów, nazwanej New Play Control.

Space Station Tycoon
Space Station Tycoon

Strategiczne 8 lutego 2008

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X. W obu programach użytkownik przyjmuje rolę zarządcy stacji kosmicznej.

Worms: A Space Oddity
Worms: A Space Oddity

Strategiczne 25 marca 2008

Worms: A Space Oddity to kolejna część znanej serii turowych strategii, w których wcielamy się w drużynę robaków i stajemy naprzeciw zespołów kontrolowanych przez konsolę lub innych graczy. Developerem jest firma Team17 Software, doskonale znana z produkcji wcześniejszych odsłon Worms. Wersja na Wii oferuje nowy model sterowania, ciekawą oprawę graficzną oraz zestawy nowych misji i akcesoriów do wypróbowania.

Crystal Defenders
Crystal Defenders

Strategiczne 27 stycznia 2009

Ciekawa produkcja strategiczna z podgatunku tower defense rozgrywająca się w jednym ze światów Final Fantasy. Otrzymujemy szereg jednostek i musimy powstrzymać nadciągające fale przeciwników próbujących wykraść kryształy.

Hysteria Hospital: Emergency Ward
Hysteria Hospital: Emergency Ward

Strategiczne 16 czerwca 2009

Dość luźna symulacja zarządzania szpitalem. Na początku przejmujemy kontrolę nad przychodnią w Maryville, by z czasem stać się szefem kliniki w Nowym Jorku.

Sakura Wars: So Long, My Love
Sakura Wars: So Long, My Love

Strategiczne 23 marca 2010

Sakura Wars: So Long, My Love to utrzymana w stylistyce anime gra z gatunku jRPG autorstwa studia RED Entertainment. Fabuła przenosi graczy do Nowego Jorku z lat XX ubiegłego wieku, gdzie jako młodzieniec o imieniu Shinjiro Taiga muszą stawić czoła armii demonów. Rozgrywka koncentruje się głównie na taktycznych pojedynkach toczonych w systemie turowym.

Worms: Battle Islands
Worms: Battle Islands

Strategiczne 23 listopada 2010

Worms: Battle Islands jest strategią turową z kultowymi robalami w rolach głównych. Gra wyprodukowana została przez studio Team 17 Software. Twórcy pozostali wierni podstawowym zasadom rozgrywki w Wormsach oraz tradycyjnej dla serii humorystycznej oprawie wizualnej. Kampanię dla jednego gracza uzupełniają tryb Puzzle Challange oraz funkcjonalny multiplayer.

Offshore Tycoon
Offshore Tycoon

Strategiczne 31 marca 2009

Ekonomiczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w rolę najlepszego zarządcy nadmorskiego biznesu rybno-rozrywkowego. Do naszych zadań należy kontrola nad kutrami rybackimi i tankowcami. Musimy też prowadzić połowy ryb, ratować rozbitków oraz szukać zaginionych skarbów. Zabawę urozmaicają dodatkowe mini-gierki.

Grotesque Tactics: Evil Heroes
Grotesque Tactics: Evil Heroes

Strategiczne prace wstrzymane

Grotesque Tactics: Evil Heroes to taktyczna gra RPG osadzona w świecie fantasy. Wykonujemy zadania, zdobywamy doświadczenie i skarby, ratujemy dziewice ze szponów bestii - wszystko to okraszone ironicznym i groteskowym humorem oraz przyprawione całkiem przyjemną grafiką.

Star Trek: Conquest
Star Trek: Conquest

Strategiczne 20 listopada 2007

Połączenie prostej gry akcji oraz strategii turowej, rozgrywane w uniwersum Star Trek. Przejmujemy kontrolę nad jedną z sześciu różnych ras, dążąc do całkowitej dominacji nad galaktyką.

Military Madness: Nectaris
Military Madness: Nectaris

Strategiczne 12 kwietnia 2010

Military Madness: Nectaris to strategia turowa stworzona na podstawie starego hitu firmy Hudson. Walkę w trybie single oraz multiplayer wzbogacono o nowe jednostki, tryb kooperacji oraz poprawioną grafikę.

Sid Meier's Civilization Revolution
Sid Meier's Civilization Revolution

Strategiczne prace wstrzymane

Konsolowa odsłona jednej z najpopularniejszych pecetowych serii gier strategicznych, zapoczątkowanej we wczesnych latach 90-tych przez firmę MicroProse, a kontynuowanej przez nowe studio Sida Meiera – Firaxis Games. Podobnie jak w dotychczasowe odsłony cyklu, Sid Meier's Civilization Revolution jest turową strategią, w której kierujemy rozwojem wybranej cywilizacji na przestrzeni całych tysiącleci. Do każdej z szesnastu grywalnych nacji przyporządkowano słynnego przywódcę (np.

New Play Control! Pikmin 2
New Play Control! Pikmin 2

Strategiczne 12 marca 2009

W kontynuacji ponownie wcielimy się w nieustraszonego Olimara, któremu tym razem przydzielono pomocnika – niezmordowanego Louie’go. A musicie wiedzieć, że tym razem pomoc będzie nieodzowna.

Little King's Story
Little King's Story

Strategiczne 24 kwietnia 2009

Little King’s Story to produkcja łącząca elementy wielu gatunków. Gracz wciela się w młodego króla, który musi przeobrazić swoją nację w potężne imperium. Zrealizowane to zostało w formie RTS-a z rozbudowanym aspektem ekonomicznym.

Chaotic: Shadow Warriors
Chaotic: Shadow Warriors

Strategiczne 17 listopada 2009

Chaotic to pozycja oparta na grze karcianej oraz serialu animowanym o tym samym tytule. Przenosimy się do świata karcianki, gdzie tworzymy potężne armie, walczymy z wrogami i eksplorujemy ogromne uniwersum.

Defendin' De Penguin
Defendin' De Penguin

Strategiczne 2 września 2008

Niezbyt wymagająca strategia czasu rzeczywistego. Dążymy do ochraniania wioski pingwinów przed atakami drapieżników. W tym celu konstruujemy i umiejętnie rozmieszczamy dostępne systemy obronne.

Petz Rescue Wildlife Vet
Petz Rescue Wildlife Vet

Strategiczne 21 października 2008

Wcielamy się w postać weterynarza i otwieramy punkt medyczny w środku dziczy. Przywracamy do pełni zdrowia zjawiające się w klinice zwierzaki, wykorzystując dostępne narzędzia lekarza.

Thrillville: Off the Rails
Thrillville: Off the Rails

Strategiczne 9 października 2007

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie zajmujemy się tworzeniem własnego parku rozrywki. Na uwagę zasługuje obecność ponad dwudziestu rozbudowanych kolejek górskich.

Our House: Party!
Our House: Party!

Strategiczne 22 września 2009

Zajmujemy się stawianiem własnego domu, wykorzystując do tego celu zakupione w sklepie materiały. Gotową posiadłość wyposażamy następnie w meble. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.