Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDSWii
Okładka Petz Rescue Wildlife Vet (Wii)
OkładkaPetz Rescue Wildlife Vet (Wii)

Petz Rescue Wildlife Vet

Wcielamy się w postać weterynarza i otwieramy punkt medyczny w środku dziczy. Przywracamy do pełni zdrowia zjawiające się w klinice zwierzaki, wykorzystując dostępne narzędzia lekarza.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Petz Rescue Wildlife Vet Premiera

21paź2008

Wii

28paź2008

NDS

producent: Lexis Numerique wydawca: Ubisoft

Gry podobne do Petz Rescue Wildlife Vet

My Horse and Me

Petz: Horsez 2

Zoo Hospital

Wildlife Vet to jedna z gier z serii Petz Rescue, kładącej bardzo duży nacisk na wyczulenie młodych sympatyków elektronicznej rozrywki na problematykę ekologii oraz zagrożeń wyginięcia niektórych gatunków zwierząt. Tym razem młody użytkownik staje przed okazją wcielenia się w postać weterynarza. Wildlife Vet jest wspólnym dziełem firm Virtual Toys oraz Lexis Numerique, znanych między innymi za sprawą zbliżonej tematycznie gry Horsez.

W trakcie rozgrywki przejmuje się kontrolę nad młodą kobietą, która otwiera punkt weterynaryjny w środku dziczy. Wątek fabularny wymusza na graczu ustalenie przyczyn dziwnych schorzeń, na które zapadają niektóre zwierzaki. Wydarzenia to mogą być mianowicie powiązane z zanieczyszczaniami okolicznych wód, powstałymi w wyniku szkodliwej działalności lokalnych fabryk.

Zabawa polega na wchodzeniu w interakcje z trafiającymi do szpitala zwierzakami w celu skutecznego leczenia schorzeń nietypowych pacjentów. Wildlife Vet daje możliwość obcowania z ponad dwunastu różnymi gatunkami. Mowa tu zarówno o udomowionych zwierzakach, jak i dzikich stworzeniach, między innymi tygrysach, lwach czy słoniach. Zjawiające się w klinice zwierzaki znajdują się ponadto w różnym wieku, co za każdym razem wymusza na graczu podejmowanie nieco odmiennych działań.

Z oczywistych względów właściwy proces leczenia został maksymalnie uproszczony. Zadaniem gracza jest zdiagnozowanie schorzenia, a następnie skorzystanie z dostępnych przyrządów w celu przywrócenia danego pacjenta do pełni zdrowia. Sporą atrakcją gry jest możliwość zabawiania zwierzaków (między innymi niewielkich tygrysków) oraz zaspokajania ich bieżących potrzeb. Dodatkowo można wchodzić w interakcje z klientami kliniki, uzyskując od takich osób cenne wskazówki.

W miarę postępów w rozgrywce gra odblokowuje karty medyczne. Zawierają one informacje między innymi na temat leczonych zwierząt czy wykorzystywanego sprzętu medycznego. Co ciekawe, gracz może wymieniać się zdobytymi już przez siebie kartami z innymi osobami. Oprawa wizualna Petz Rescue Wildlife Vet prezentuje wysoki poziom wykonania. Zadbano zarówno o szczegółowe modele postaci, jak i złożone animacje widocznych na ekranie zwierzaków. Gra wyróżnia się także za sprawą przejrzystego interfejsu użytkownika.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Petz Rescue Wildlife Vet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
NDS
Wii